Přejít na obsah

Infotainment Navigační systém COLUMBUS


Doporučené příspěvky

Zdravim, mam dotaz na hlaseni navigace (OIII RS) u Columbuse. Kdyz vlezu do nastaveni, tak si muzu nastavit hlasitost navigacniho hlaseni, coz mam na 20 a pri nastavovani to i slysim. Pokud vsak pouziju navigaci, tak k zadnemu hlaseni nedochazi. Navigace funguje spravne, zobrazeni na maxidotu taky, ale ta zenska proste nechce nic hlasit! :)

 

Ma s tim nekdo nejakou zkusenost?

 

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nepuštíš si náhodou hudbu z telefonu? Podle mě to hlásí jen při poslouchání rádia.

 

Nepoustim, uz jsem zkousel i kompletne vypnout BT na telefonu, aby se ani nepripojil, ale nic.

 

Jo aby na tebe hoky mluvily to chce osobní kouzlo... :rolleyes:

 

Ja tusil, ze v tom bude nejaky hacek :-D

 

Mělo by to mluvit, lhostejno z jakého zdroje se pouští hudba. Spíš se podívej do nastavení navigace, jestli nemáš vypnuté navigovani hlasem jako takové. Nepamatuji se přesně z hlavy, kde to tam je, ale není to raketová věda.

 

Uz jsem to proklikaval nekolikrat, ale zkusim to dnes jeste jednou. Vcera uz jsem zkousel zvednout hlasitost i dopravniho hlaseni, ale take nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ja jen doufam ze nekdy pujde softwarove dodelat Mirorlink bylo by to fajn mit jeste alternativni navigaci na velkem displeji.

Jinak mam dotaz nezkousel nekdo zda jde zmenit/donahrat na navigaci hlas? Treba za Lisku jako to jde u Sygice?

 

Ten jazyk je syntetický, takže leda, že by se nějak podařilo to nahradit jinou syntetikou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když píšeš trasy, tak myslíš cíle? Jinak to závisí na tom, jestli to jde z toho předchozího Columbusu exportovat. Pokud ano, dá se s tím už něco dělat, např. udělt seznam POI, které se dají do nového Columbusu naimportovat.

Ano, myslel jsem cíle. No zda to jde či nejde, jsem se chtěl dozvědět. Už jsme byli v servisu a mělo by to jít. Má se to nechat nahrát na SD kartu, tak uvidíme..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

verze sw je rozdílná pro různé verze hw - viz toto vlákno

verze SW neni rozdilna podle typu HW, protoze dneska jsem si nechal dat novou verzi SW do Columbuse (03..)

verze SW je rozdilna podle toho, jakou posledni Ti dle VIN Skodovka do Columbuse dala. pokud chces aktualnejsi verzi, musis do AS, kde Ti aktualni verzi nahraji (u nekterych AS je nutno dupat, troubit, skrabat a vyhrozovat, jinak Ti novou verzi SW nenahraji...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, tak se nedohaduj, protoze pravdu mam ja. pravdu mam z jednoducheho duvodu. to, ze Ti nekdo pichne v autorizaku auto na system a rekne Ti, ze podle VIN tam zadna aktualizace dat nejde neznemane, ze tam dat nejde. ja mam auto RV01/2013, takze si myslim, ze tu bude malokdo, kdo ma starsi HW. Skoda Auto aktualizaci udela, ale pouze, pokud mas nejaky problem a samozrejme, zavisi na informovanosti daneho servisu a hlavne, o chuti jednotlivcu. Porsche Praha Prosek, Auto Jarov, Louda atd., nikdo nevedel a pouze po shlednuti VIN me rekli, ze to nejde a buh vi jake jine kecy v kleci okolo. nasel jsem si autorizovany servis, ktery to proste udelal. mel CD s aktualnim SW, objednal si ze Skodovky novou SD kartu. stahnul data z CD na SD kartu, prijel jsem, za hodinu odjizdel s NEJAKTUALNEJSIM danym SW v Columbusu (nikdo me nerekl: nejde to, neumime to, starej HW, starej SW, blbe pocasi, nejde nam internet, nemame technika atd. - proste dobrej clovek na spravnem miste).

zaverem: porovnavas neporovnatelne. jestli nejsi zdaleka, jestli jsi z Prahy napriklad, update Ti zaridim na verzi 0392, kterou mam ted ja v aute a vse probehlo naprosto v poradku.

jeste dodam: mel jsem verzi 0202. predtim byla 0111, 0181, 0196.

ja mam 0392 (ted nejaktualnejsi), predtim byla 0292, 0360 a mozna dalsi...

Editováno: , autor: Paradox.f
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele, abychom si rozumeli: ja se nedohaduju, ale jsem si jistej, ze mam pravdu, protoze jsem tohle absolvoval skrz na skrz a dosahl jsem sveho.

dle meho VIN do meho HW (Columbus) slo narvat MAXIMALNE verzi 0202 - respektive, slo me tam dat tenhle SW posledni proto, ze nebylo nutne z hlediska Skoda Auto tam davat novejsi. pro priklad: na ridici jednotce motoru mam revizi SW 0001. i pres to, ze existuje revize SW 0003 a dnes jiz dokonce 0004, Skoda Ti tam aktualni verzi neda, protoze k tomu neni zadny duvod. kdyby si ale trval na aktualizaci (at uz z jakehokoliv duvodu), tak Ti tu ridici jednotku stejne flashnou. nejde o to, ze by tam ta revize nesla dat, stejne jako u Columbuse - ze by tam ten SW nesel dat, ale Skoda Ti to tam jen tak neda, pokud by to nemelo opodstatneni. tady je teda divny, ze Ti to tam nedali, kdyz si to mel jakoze reklamaci. kazdopadne, nespochybnuju to, co pises, ale jsem si jistej, ze mam pravdu. pro priklad: je to stejny, jako kdyz vemu Samsung Galaxy Note 2 (stary telefon) a dam si do nej Android 4.4 Kit Kat (i kdyz je to Android prizpusobeny na uplne jiny telefon, neni problem ho tam narvat bez vlivu na cokoliv - naopak, ten telefon bude optimalizovanejsi).

a ja problem mel: nechal jsem si dodelat original parkovaci kameru, ale protoze verze SW 0202 delala chybu (pri zarazeni zpatecky pod autickem bylo cerne pozadi a zabiralo 50% plochy obrazu + na prave strane byl cerny pruh). proto jsem potreboval update. u 5 servisu me rekli, ze to nejde. az se me podarilo najit cloveka, co rekl, ze to zadny problem neni - naopak, rekl, ze se to dela bezne.

moje auto je presne 13.12.2012 vyrobene. je to jedno z prvnich aut (v dobe, kdy se jeste nedelal ACC+FA) - od toho jsem si odvodil, ze urcite starsi nemas :)

 

* a jen upravim Tvou posledni vetu: ano, dle meho nazoru jsou a to vyhradne ve velkych servisech, totalni nymandi!

Editováno: , autor: Paradox.f
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jsi aspon z Prahy? jestli to mas o 6 dni, tak neverim, ze mas jinej HW.

mas fotku HW? ja to jdu vyfotit normalne a kopnu to sem. stejne ale to, co rikas, fakt nedava smysl. jakou mas ted verzi SW? na nemeckych serverech jsem nasel, ze i clovek, co mel verzi SW 0111 (nejstarsi), si nechal dat aktualni (v te dobe) verzi 0292 (ktera byla aktualni asi pred 3/4 rokem), takze novejsi, nez jsem mel jeste vcera ja. takze rikam, proto me nedava smysl, ze by Ti tam aktualni nesla dat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

 

mám Columbus v Octavii III (3/2013), ale chybí mi funkce rozpoznání a zobrazení dopravních značek. V návodu píšou: "zobrazení dopravních značek uložených v navigačních datech mapových podkladů, resp. rozeznaných přední kamerou". Pochopil jsem správně, že se mi mají zobrazit značky pouze na mapě? Mě se totiž nezobrazují vůbec a v nastavení mi chybí položka zobrazovat dopravní značky. V servisu jsem nechal na podzim aktualizovat firmware, ale nic se nezměnilo. Údajně to neumožňuje HW Columbuse. Je to možný? To by měla být přeci SW záležitost. Má to někdo stejně?

 

Systém umožňuje zobrazit na informačním displeji a na displeji přístroje dopravní značky:

› uložené v navigačních datech mapových podkladů;

› rozeznané kamerou.

Informace o dopravní značce rozeznané přední kamerou má vždy přednost před uloženými navigačními daty. Pokud není zapnuté doplňkové okno Dopr. značky, zobrazuje se na displeji přístroje pouze jedna značka.

Editováno: , autor: spirito
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...