Přejít na obsah

VYSTŘELOVACÍ DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ POUZE ZAMYKÁ


libor11

Doporučené příspěvky

Ahoj všeci, mám problém, ani po několika dnech poctivého googlení jsem na nic stejného nenarazil, tak zakládám toto téma. Na Octavii I Combi Tour r.v. 2004, 1:6  mi asi před třemi roky odešlo na prvním dálkovém ovládání(vystřelovací klíč, dvě tlačítka) otevírání dveří, zamykání fungovalo bez problémů dál.. Používal jsem tedy druhou soupravu klíčů a nyní, po cca 3 letech se mi stalo i na druhých klíčích to samé- takže dálkové neodemyká ze žádné vzdálenosti, zamyká bez problémů i z 20 metrů.Baterie jsou původní, dveře fungují všechny bez problémů,zamknou čí odemknou(nyní pouze růčo) všechny najednou, diagnostika mlčí...Nestalo se někomu něco podobného či stejného, třeba byla vadná serie klíčů či něco takého...Viděl bych to asi na to tlačítko na ovladači,nebo obvod v něm, auto by snad mělo být OK, když to po kolapsu prvního na ten druhý fungovalo dál,ne :kol-26: Budu rád za nápady,ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VYŘEŠENO, tak jsem se pustil do rozborky/sborky ovladače, na nic špatného jsem nenarazil, mikroswitche pod symboly odemknutí a zamknutí cvakali, nic ulomeného a tak jsem nenašel, tak jsem klíč dal zas  do kupy a ejhle- vše chodí OK, ani jsem nemusel klíč přizpůsobovat(baterie byla venky tak 5 minut). Šel jsem tedy to samé udělat i s druhými klíči, ležícími již ty 3 roky v šuplíku a náhle  taky dobrý!!! Vypadá to tedy, že pomohl reset dálkového ovládání vyndáním baterky. Je tam takový malý tišťáček se švábem, tak se tam asi něco kouslo.Písněte sem, pro zajímavost, zdali jste měli taky něco podobného, nebo jsem takový smolař pouze já?? :kol-31: Ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, radio je origo a už mi  zase nechodí ani jeden ovladač- rozeberu/složím, několikrát odemknu a zamknu-ok,  a pak se to kousne a už jenom zamyká  a odemykat musím ručně-klíčem v zámku. Diagnostika žádnou závadu nedává.Divné,divné, už mi z toho hraboší (-:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak signál nepřichází, je v háji DO. Občas se čapne po vyndání baterky, napružení kontaktů, včera jsem celý tišťák prostříkal sprejem na kontakty a dal znovu novou baterku, tak uvidím. Už ani nezamyká,ani neodemyká, takže jsem se dostal tam kam ostatní tady na podobných forech...Ještě že mám hagusy-prý pomáhá s DO do nich šlehnout :kol-28: . Zkusím ještě cihlu, to je vyšší level.Ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 1 rok později...

zdravím chlapi mám ten samý problém že mi neodemkne dálka mám 3tlačítkový zamkne ,kufr mi odemkne zvlášt a zase zamkne ale jak chci odemknout auto tak smula musím DO otevřít rozpojit od baterky počkat a pak zase spojit a odemknu,asi tak 7x po půl hodině taky pak třeba odjedu 5km do pryč zamknu vrátím k autu a už zase neodemknu,průser je že mam zaslepený zámky a dálkáč jen jeden už od koupě vozidla tak čekám kdy se co vy....e a kufrem lézt moc nemužu,otazkou je jestli sem to nák nezmrvil tím že jsem chtěl vyzkoušet zda mi funguje alarm tak jsem stáhl okýnko u řidiče zamknul a pak sem sáhl do auta a otevřel kapotu na maxidotu se ukázalo že je otevřená haupna ale žádnej kravál se nekonal pak už jsem ho neodemk  a diodka na dveřích mi bliká rychleji než dříve,v intervalu tak 1sec předtím tak cca 3sec, mam o1 r.v 2003 laáurinku vystřelovák 3tlač. jde to nějak zresetovat,zkusil jsem i odpojit baterku v autě ale nic dělá si to kdy chce je to 2hý den jinak ovladač dosáhne i z 30ti metrů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mívám stejný problém a řekl bych že je způsobený vybitou baterií, možná je to tak i schválně jako upozornění. Zamknutí bez problémů, i červená led na ovladači blikne ale u udemčení ne. Měřil jsem napětí a vdy je nižší než u nové baterie, překvapilo mě že baterie se vybije za půl roku což je poměrně rychle, u dřívějšího auta jsem baterii měnil snad po 3 letech a to preventivně. Po výměně vždy bez problémů.

Editováno: , autor: Izar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, že při malém napájecím napětí (a to zrovna nemusí být problém v baterii) přestane fungovat nejprve odemykací tlačítko. I když občas nelze vyloučit vadný mikrospínač. Já sám to ověřuji jeho "překlemováním" pinzetou. Pokud je to napájením, může být slabá baterie ale také problémy s přechodovými odpory. Doporučuji postup, jaký popsal libor11. A pokud nic z toho nepomůže, pak už zřejmě jen nové DO a přizpůsobit. Postupy jsou popsány na vláknech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...