Přejít na obsah

El. ovládání oken - závady, nefunkčnost


foromen

Doporučené příspěvky

Mal som tiez problem s prednym oknom spolujazdcovim.Raz si tak idem chcem ho otvorit a nic neslo to ani z mojej strany ani so spolujazdcovej strany.Neriesil som to nechal som tak.Bol som v lese vratil som sa a okono fungovalo zas normalne.Potom som mal dalsiu zastavku asi 5 minut co som vypol motor a isiel do obchodu.Po varteny a nastartovani zas okno nefungovalo.Prisiel som do garaze a pozrel som poistky pre okna vytiahol som ich a zasunul spat su dve pre obe strany a od vtedy mi to nespravilo okno funguje ako ma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Dnes zjištěna první závada na Fabii combi r.v.5/2008

Při jízdě nejdou stáhnout okénka ani nefunguje ovládání zpětných zrcátek.Zapalování je samozřejmě zapnuté.

Zvláštní je že po otevření dveří u řidiče všechno funguje normálně.Zavřu dveře a nic.

Při ovládání klíčkem při zavřených dveřích taky vše O.K.Zavírá a otvírá normálně.

Napadlo mě že se překlesaly kabely vedoucí do dveří ale to by podle mě nefungovalo ani ovládání klíči.

Tak nevím čím to je.

STALO SE TO NĚKOMU ????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tiez sa pridavam do klubu blbnutia okien .. . .ked je otvorene okno tak obcas ked ho dam zatvorit, tak sa v strede zastavi a 10cm sa stiahne nizsie. Akoby sa resetlo a krajne polohy sa zmazali .. potom treba zvova nastavit krajne polohy a ide normalne , stane sa to obcas .. takze fakt zvlastna chyba .. zacalo to teraz v zime .. uvidim ci to bude pokracovat aj cez leto .. ale za tento tyzden s teplotami nad 15 sa mi to este nestalo ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem zajel do servisu a nahlásil závadu.

Servisní technik sedl do auta,zkoušel všechno možný ale okna fungují jen při otevřených dveřích.

Při zavření se nic nehne.Koukal na to nějak divně a prý se s tím ještě nesetkal.

Na fabii 1 se to prý stávalo díky překlesání kabelů ale u rooma a fabie 2 to ještě neviděl.

Jsem objednán na 14.4. a auto tam budu muset nechat.

Dám vědět jak to dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Mám stejný problém, jaký popisujete. Občas se mi stane u okýnka řidiče, že když ho mám z části otevřené a chci ho zavřít,

tak mi sjede o pár cm dolů a zůstane stát, potom jde zavřít už jenom přidržením tlačítka dokud se nezavře. Děje se to čím

dál častěji. Všiml jsem si že při posunu skla se na jednom místě trochu odchlipuje těsnění u okýnka, tak nevím, jestli to

může mít nějakou souvislost. Snad se ta závada projeví v servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm, tak koukam ze nejsem sam. dela mi to od prvniho dne co jsem auto dostal od dealera. ted v elte mne to sere nejvic, chci zavirt a ono se to stahne a clovek musi drzet tlacitko jinak to nevyjede. mno az pojedu na servisku 75tsi.km tak jim to tam prihodim. Pochybuju dle vasich prispevku ze to vyresi, ale uvidim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

mne to ide cez dorabany alarm, po uzamknuti auta sa okna zatvaraju same.

Ale ma to aj nevyhodu. Ak sa okna zatvaraju klasicky ovladanim vo dverach, tak pri prekazke zastanu a kusok zbehnu dolu. Situacia: prides na parkovisko pred hypermarket, zaparkujes hned vedla auta kde cosi niekto naklada, vystupis, zamknes a odchadzas. Staci nejaky "dobrotnik" a strci ruku do okna, to sa nezavrie, a ak mas v odkladacej schranke alebo inde po ruke cenne veci, uz nemas (alarm aktivuje cidla az po nejakom case, radovo desiatky sekund).

Ono ta to totiz nijako neupozorni, ze okna sa nedovreli - ci uz pre poruchu, alebo zasiahla tretia moc. Preto ked odchadzam od auta, vzdy opticky kontrolujem ci mam zavrete okna :D:D

Ale ma to aj velmi velku vyhodu - ak je vsetko v poriadku, nezabudnes zavriet okna ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Byl jsem s tím v servisu a na diagnostice nic, ale když to se mnou zkoušeli, tak se ta závada projevila, ale jelikož nevěděli,

čím to přesně je, tak přijel někdo z MB a něco tam prý proměřoval a nakonec vyměnili nějakej spínač a taky vodící lišty,

tak to snad bude v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Opäť mi začali štrajkovať okná. Keď ich chcem zavrieť tak to buď nejde alebo pre istotu sa ešte viac začne otvárať. To by som ešte ako tak prekúsol, lebo nakoniec sa vždy zavre, ale včera mi asi vypadlo z vodiacich líšt a začalo sa mi nejak krútiť. Pritom na jednej hrane skla bol prilepený asi 10cm kus plastu/gumy. Našťastie som to vyrovnal a ide to teraz dobre, ale zaujímalo by ma prečo to vypadlo a čo je ten kus plastu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Vcera se mi leve zadni okno nechtelo po stazeni zavrit, mackal jsem to asi pul minuty a pak az vyjelo. U ostatnich mam obcas stejnej problem jako byl nekolikrat vyse popsanej - stahnu dolu, chci zastavit a vubec nereaguje, nebo zaviram a zastavi se uprostred, atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Podle té fotky tam asi muselo něco ulítnout. :feve: Chtělo by to sundat tapec a zkontrolovat uhycení okna na mechanismu stahování.Když demontuješ tapec,tak tam by měly na tom plechu být 2 gumový zátky.Tak ty oddělat a podívat se na uhycení.V jedné poloze okna tam jde na to krásně vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Caute, stretol sa niekto s niecim podobnym? dnes som isiel domov a vodicove okno som mal spustene tak, ze cca 15 cm od spodu bolo vysunute. idem zatvorit plnym dojazdom, okno sa zatvori a hned sa otvorilo do povodnej polohy-uplne samo od seba. po x opakovani sa znova zatvorilo a opakovane otvorilo do tej istej polohy. ked som ho skusal zatvorit do plna bez plneho dojazdu, to iste. hned sa otvorilo do povodnej polohy. navyse zoparkrat plny dojazd hore-dole ani nesiel. stretol sa niekto s niecim podobnym? auto ma iba 6 tyzdnov. - spolujazdcove okno ide v poho

****sorac ze som zalozil novy topic, ale auto mi stoji pred domom s polootvorenym oknom a nejde zavret, tak ze ci niekto nemate nejaku radu ako ho zatvorit****

Editováno: , autor: Misiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...