Jump to content

El. ovládání oken - závady, nefunkčnost

foromen
 Share

Recommended Posts

Tak další téma do placu.

Objevil se mi problém s ovládáním předních oken. Střídavě nefungoval plynulý pohyb nahoru nebo dolu, a to u obou předních dveří. Na chvilku to vyřešila výměna ovládacích vypínačů v obou dveřích. Dveře spolujezdce fungujou, ale u řidiče po stažení okna do spodní pozice již nefunguje plynulé zavření ani otevření, jde pouze krokování. V servisu po prohlídce objednali celý motorek stahování okna. Tak jsem zvědavej, jestli to pak bude fungovat. Podle mě asi jo. aspoň doufám.

já mám problém v tom, že v zadních levých dveřích když spouštím nebo vytahuji okno, tak tam evidentně něco klade odpor a proto se při vytahování spustí bezpoečnostní pojistka proti přiskřípnutí hlavy. Ten odpor je asi velký, protože okno se zastaví a sjede zase o kus zpět. Ten odpor je poznat i když jede okno dolů, protože motorek více zabírá. Příští týden jim to zajedu ukázat.

Tak závada ovládání oken odstraněna, vyměnili motorek u řidiče a začali makat obě okna. Prý je to tím, že řídící jednotka je u řidiče. Takže jednu závadu jsem vyřešil, ale objevila se další. Nefunguje ovládání zrcátek. Jdou sklopit pouze dolu a nahoru, jinak se nehnou. Zajímavost je že obě. Tak v sevisu objednali ovládání a budou měnit. Doufám, že to je poslední dětská nemoc.

• 1 month later...
  • 1 month later...
Mám stejný problém s pravým předním oknem. Prostě funguje a najednou ne. Udělám klíčkem ve dveřích základní nastavení a funguje to a pak najednou nic.

Tak mě to okno dělá znova. V sevisu objednali novej motorek, a než dorazil, okno začalo fungovat a funguje dál. Tak mám fóra na příště. Nevím, proč to okno tak blbne.

Edited by foromen

• 3 months later...
Ne, neuzavřou. Jedině otočeným klíčem v zámku

A nejde jako u OII podržet tlačítko na dálce? Mně tak chodí i otvírání oken na dálku..

nejde, uz se to tu resilo, dalka nefunguje, musis podrzet klic v zamku. Je to skoda, doufam, ze to casem pujde, stejne jako vypinani corner.

A nejde jako u OII podržet tlačítko na dálce? Mně tak chodí i otvírání oken na dálku..

nejde, uz se to tu resilo, dalka nefunguje, musis podrzet klic v zamku. Je to skoda, doufam, ze to casem pujde, stejne jako vypinani corner.

Není to jenom záležitost nakódování?

To nevim, pokud vis jak to nakodovat, tak to klidne muzem na mym roomsterovi zkusit ;)

To nevim, pokud vis jak to nakodovat, tak to klidne muzem na mym roomsterovi zkusit ;)

Já netvrdil, že to tak je. Já se na to ptal. ;) Protože mám pocit, že to nakódování této funkce nabízel někdo tady na fóru, myslím že na OI a FI.

Edited by Lancelot

Tak já mám objednaný alarm tady u nás u jedné firmy, a dle jejich sdělení to lze vyřešit pomocí modulu. Už mi to dělali i na předchozím autě. Po uzavření auta pomocí DO se otevřená okna automaticky zavřou.

Edited by foromen

To už snad ani nejde zdůvodnit šetřením..to spíš zas někoho v konstrukci něco chytrýho napadlo.. Kdyby to byla mechanická záležitost, tak řeknu: Dobře, ušetří se. Ale tohle je zjevně jen otázka programu v jednotkách. To je stejný, jako třeba OII nehoukne bez klíčku v zapalování..Jak už jinde zmiňoval Diamant, i mně se už párkrát stalo,že jsem v jiném autě houknutím upozornil auto před sebou,že na mně nacouvává..teď s OII to nehrozí..a od MR2007 už prý nejdou bez klíčku ani brzdovky..a to jsem je považoval za prvek bezpečnosti,který má fungovat vždy..třeba jako varovné blikače. No některé věci prostě postrádají jakoukoliv logiku

Edited by Jirik.DC