Přejít na obsah

Plzeň - Paříž


NoiseR

Doporučené příspěvky

Ahoj, chystame se ve ctvrtek s pritelkyni na vikend do Parize, tak me zajima, jestli nekdo nema zkusennost, zda vynechat dalnici a jet po stary nebo radsi dat 50€ za jednu cestu. Je to tri roky zpet, jel jsem po stary a prislo mi to uplne OK - dvouproudovka, celkem prijemna, jen obcas vesnice... Taky kdyby mel nekdo tip na pekny ubytovani v nebo nekde na predmesti Parize, budu vdecnej, naposledy jsem bydlel ve Formuli 1, ale celkem podrazili a koukal jsem, ze o 15€ draz uz poridim hotelik s koupelnou na pokoji, coz me laka... Diky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že dálnice není špatnou volbou. Nejsem si tak uplně jist, jestli za to dáš 50 euro. Připadá mi to moc. Jel jsem 630 km po FR dálnici a platil jsem žě euro... DO Paříže to je kratší, ne? Budeš se tam někde srát po nějakejch okreskách do paříže.... no, nevím... neporadím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S cestou autem neporadim. Ja muzu jen doporcit letenku s nizkonakladovejma airolinkama. Koupit v predstihu zpatecni letenku do parize za 1500 kc neni problem.

To asi problem neni, ale jsme dva = 2×1500 + 4×1000,- letistni poplatek? a jsi nekde u sedmi tisic nepocitam dopravu z letiste atd, myslim, ze autem to musime za stejnou cenovku odjet tak do 6t a hlavne se i rad svezu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Připrav se na to, že frantíci v Paříži jezdí dost na těsno. Až jsem z toho byl někdy nervózní, protože to byly centimetrové mezery. Zas na druhou stranu, za ten týden jsem tam neviděl ani jednu bouračku. V provozu bylo cítit, že mnohem víc při jízdě počítají s motocyklisty. I v zácpách se řadili tak, aby tam motorka v pohodě projela, což bylo celkem hojně využíváno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny...

Taky se v nejbližší době chystáme s mladou na výlet..10.9do Španělska na 14dní a zpátky si chceme krapet zajet a mrknout se na pár dní do Paříže..-Z toho plyne,že jsem zvědavej na různé postřehy,hlavně co se poplatků týče...

Před dvěma roky jsem jel do Španěl za prací a brali jsme to výhradně do hlavních silnicích,takže jsem ani neměl kdy zjistit v jaké výši se ty poplatky pohybujou..

Je pravda,že to trvalo skoro dva dny(sierra 1,6Lpg-přes pyreneje za dva,abych to vůbec vyjel)..Nu a letos počítám s trochu svižnější jízdou,takže o té dálnici fakt uvažuju...

4:NoiseR-doufám,že se podělíš o poznatky z cesty :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak k té cestě do pariže doporučuji dalnici

v nemecku je prujezd zdarma a ve francii se platí mytné a do parize te to vyjde do dvaceti eur

nevim to ale jiste protože už je to mesíc co jsem jel pres pariz

jednu vec nedoporučuji a to jet do centra

je lepší nechat auto nekde na kraji a pak cestovat metrem

formule jedna by mi nevadila stojí 35eur na noc za pokoj a do pokoje se vlezou tri lide ale je to jen na prespaní

hotely se pohybují od 50eur za pokoj a noc tak je už na tobě kam se vydáš

cestování po francii je super maji pekny dalnice i vedlejší silnice jen pozor na prestupky protože te tam policie nezastaví akorat ti domu prijde fotečka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cestování po francii je super maji pekny dalnice i vedlejší silnice jen pozor na prestupky protože te tam policie nezastaví akorat ti domu prijde fotečka

Nj, ale to ho trápit nemusí, akorát by si ji založil do alba, vždyť jednotlivé národní systémy při vymáhání přestupků nejsou doposud propojeny a to ani mezi zeměmi EU, tak proč by z toho měl mít někdo obavy, ať si fotečku pošlou, ne? ;) Otázka je, kdyby tam člověk jel v nějakém časovém horizontu znovu....

Editováno: , autor: MrFormat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze jsem zpet, nakonec jsem po dalnici nejel - cena je tam cca 27 EUR za jednu cestu z Nemecka (Saarbrucken) do Parize.

Cestou tam jsme jeli po N3 - sjizdi se asi 20 km za Saarbruckenem a jede se az do Parize, ale tuhle cestu NEDOPORUCUJU, je to prvnich 150 km peklo, samej kruhak atd., nam navic chcalo, takze nic moc...

Zpet jsem ale nechal vybrat trasu MIMO DALNICE TomTom Navigatora a muzu rict, ze BOMBA! Jeli jsme z Parize kousicek po N3 (dvouproudovka), pak prejeli na N4 a po ty az kousek od hranic, tam zpet na N3 a SUPER. 95% cesty dvouproudovka, ze se na ni CZ dalnice nebude ani za deset let hrabat, povolena rychlost 110, ale jel jsem porad tacho 140-150 - ostatne jako skoro vsichni :) Rekl bych, ze si zajedete tak 20 km a 20 minut, podle me to za 27 EUR stoji, jel bych tam zase.

Ubytovani nakonec bylo v Hotelu IBIS (Accor Hotels - provozovatel stejnej jako zminovana F1 a ETAP atd.), bydleli jsme na okruhu - Porte de Montreuil, metrem 10 minut do centra, pokoj peknej, dvouluzko se zachodem, vanou, TV a klimatizaci, moznost Wifi pristupu na internet (10EUR/4hodiny kdykoliv vyuzite), cena normalka 59EUR za noc + 7EUR za snidani pro jednu osobu (mimochodem vyborna :) ), pri rezervaci pres internet 49EUR na noc, takze hodne dobry myslim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...