Přejít na obsah

Zvláštní zvuk z motorového prostoru 1.4 TDI.


Doporučené příspěvky

proč myslíš že to dělá ten napínák? spíš bude pěkně podojený řetěz .. pokud jsi někdy dělal rozvody na škodovackem motoru, tak určitě víš, o kolik je chopný se natáhnout po třeba 100tis..  pokud tam ten řetěz je 200 tis., tak mu nemůžeš vyčítat, že dělá sss sss... ale určitě budeš chytřejší, až to rozděláš :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zajímavé. Doufám, že se z toho nevyklube nějaký větší problém. 

To už jsem tu psal, podle mě to sss .. sss .. dělají vyšoupané " kluzáky " od napínáku řetězu ženoucí olej. čerpadlo - viz obrazek 

 

A co se týče toho tvého nového "zvuku" tak to vůbec netuším .... :/

 

 

Zrovna ten můj nový občasný zvuk řeším. Na vině bude EGR ventil, zkusím ho zaslepit a když to bude ok, tak musím holt koupit nový, kdesi jsem ho viděl kolem 2tis.Kč. Takto vypadá můj EGR ventil na mazlíkovi, cca 2mm karbonu. Po vyčistění ventilu a klapky auto jede pocitově o něco lépe, ale ten občasný zvuk co popisuji, tak lze někdy slyšet. 

post-70578-0-60300900-1388954666_thumb.j

Editováno: , autor: Pawouk
Upravena citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozvody dělal, ale s řemenem ...  ne s řetězem. Tady na tento řetěz není v žádné servisní příručce psáno, že by se měl někdy měnit .. Tak nevím no, ale jak říkáš, až se to rozdělá tak budu chytřejší. :)

Jo a ještě k tomu tvému zvuku ššššš. Já to ze začátku taky řešil, za studena zvuk šššš nebyl, ale za tepla již byl slyšitelný. Když to slyším u všech 1.4 tdi, tak to neřeším. U nás ty taxíky s těmito motory mají nalítáno přes 400tis.km a jezdí to pořád a jen slyšíš šššš. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte. Prosím poraďte. Nedávno jsem zde psal příspěvek, o zvláštní zvuku od motoru 1.4tdi pd. Vylučovací metodou jsem vyčistil EGR ventil-občasný zvuk od motoru znějící jako pupupupu nepřestal. Dnes jsem zaslepil EGR ventil a zvuk stále přetrvává, když sundám tu hadici co jde od intercooleru do EGRu, tak ze sání střílí vzduch, to by určitě dělat nemělo, jako by to střílelo do sání. Podotýkám, že tento zvuk pupupupu co popisuju, nedělá pořád.  Někdy to dělá při studeném startu, někdy při zahřátém motoru. V souvislosti s tímto zvukem při vytočení motoru na volnoběh, nebo když auto proženu, je slyšitelné takové klepání zhruba od 3000ot./min. Auto dobře táhne, žádný pokles výkonu nepozoruji, na VAG bez závady, olej se neztrácí. Nevím co tomu může být, jestli něco s ventilama, či hydraucliká zdvihatka, vstrikovac, ale zase si myslím, že by tyto závady měli vliv na výkon, avšak auto jede velmi dobře. Nejde mi do hlavy :kol-32:  , že tento zvuk je slyšet jen občas. Nikdy to auto nedělalo, až teď z ničeho nic. :kol-26:

Děkuji vám za jakoukoliv radu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nakonec jsem na závadu zvláštního zvuku od motoru přišel. Myslím, že víc ani psát nemusím. Vačku budu měnit (kolbenschmidt), šálky origo škoda, hydroštely INA, u těch hydroštelů jsem se chtěl optat, jdou sehnat jen ty černé, jsou jako lepší, jiný tvrdší materiál?? 

Ještě byly vydřené ty kulové čepy a ty červíky na vahadlech, to budu měnit samozřejmě taky. Válečky na vahadlech jsou naprosto v pořádku, bez rýh či opotřebení, takže nechávám. Budu ještě čistit sací koš, bo bůh ví, co ta ku*va :kol-22:  , která měla to auto předemnou, jak často měnil olej. Hlavně, že se u těch PD píše JASNĚ kvalitní olej dle specifikace a měnit pravidelně. Takže oprava zůstala na mě. Ale i tak je ten motor držák, v takovým stavu to v pohodě ještě jezdilo, doteď jsem na ten motor nemusel sáhnout. 

Díky za odp.

post-70578-0-94660100-1390387063_thumb.j

post-70578-0-35041200-1390387112_thumb.j

post-70578-0-86570600-1390387916_thumb.j

Editováno: , autor: PARAMEDIC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměnil jsem vačku, gufero, hydroštely, šálky, jukové čepy na vstřikovačích+ty červíky co tlačí na vstřikovače, olej+filtr. Motor jede jako hodinky, má velmi pěkný chod, pocitově lepší tah. Domnívám se, že na vině byly možná hydroštely, originál jsou stříbrné a je na nich méně materiálu a jsou slabší, pak jsou náchylnější k prodření. Ty černé jsou o něco tvrdší a je na nich více kovu, tak snad to všechno bude už v pohodě. Setkali jste se s touto závadou někdy?

post-70578-0-61965400-1390774371_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak super, že si na to přišel. Tak přeju mnoho bezproblémových km :-)) Já jsem nějaké větší problémy s 1.4 TDi zatím neslyšel. Zvuk ššš, ššš zůstal? Nebo zmizel? 

Zvuk ššš je od koupě pořád slyšet, to bych neřešil, protože to tak mají všechny 1.4 TDI. Hlavně to střílení do sání a cvakání je už vyřešeno. Motor má velmi hezký chod, opravovali jsme si to doma sami, jen origo materiál něco stál... :kol-31: 

Pro sichr si odšroubuj ten černý plastový kryt hlavy, to máš raz dva odšroubované a kukni jen tak na vačku a zdvihátka, jestli nejsou už "načaté". Kolik máš najeto? Odkud jsi? Napiš mi do zpráv. Třeba bychom ty motory porovnali, chod atd...  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné, držák motor.  :kol-47: Ty taxíky u nás mají i 400tis.km a pořád to jezdí. I když jsem tam dělal komplet vačku se zdvihátky, tak se mi to oplatí, protože nedám na ten motor dopustit spotřeba/výkon super.

Copak dělá ta převodovka? Jsem se kdesi dočetl, že pro tu převodovku je trauma podtočený motor, třeba na 5tku 70km/h jezdit nejde, duní to, pak odchází ložiska na 5.kole. nechal jsem si je preventivně vyměnit, byly slyšet a nechal jsem si pro jistotu vyměnit taky gufera+komplet spojka a samozřejmě origo olej-nestojí moc a převodovka jede jak máslo.  :kol-47:  Zkus vyměnit olej, ale dej tam origo škoda, má lepší přísady. Jak často měníš olej v převodovce?

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to netuším. Jak myslíš vyset a že drhne? Spojka to myslim nemůže byt, když je nová, co by tam drhlo... Tam bude asi problém přímo v převodovce. Težko říct. Spojkový váleček, že by byl nějaký čudný... Zajímavé, že to dělá jen na volnoběh a né v záběru, je tak? 

Editováno: , autor: Pawouk
Nepoužívej tlačítko "Citovat" při odpovědi na přímo předcházející příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PARAMEDIC: tak to je nepříjemné, ale smetená vačka u PD není nic zvláštního, bohužel... A pod ten dekl se právě bojim kouknout, že pak začne téct olej, takže ještě zas těsnění a už to leze do peněz, za kouknutí... Kolik že máš najeto? Jinak já teda věci preventivně neměním, teď je tam myslim 249tkm a pohoda, jen spojka to bude mít už za pár a reakční vzpěra na motoru už má nejlepší za sebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Holt nakonec na mě ta výměna padla...Záleží jestli máš auto od nova či ojeté. Pokud pravidelně měníš kvalitní olej dle specifikace, tak vačka s hydroštelama bude ok. Je podivuhodné, že najednou se vyrábí do těchto motorů jiná hydraulická zdvihátka, jsou z černého kovu a jsou tvrdší s vyšší příměsí kovu. Ta původní zdvihátka se promačkala, možná i z důvodu jiných, než materiálu, mohu jen spekulovat a došlo tím k ojetí vačky. Celkem najeto 216 000km, kupoval jsem při 174 000km. Zkusit to můžeš, odšroubovat dekl a podívat se na vačku, budeš mít hned jasno, je to záležitost chvilky a olej ti nepoteče. Plastovej kryt má kolem obvodu gumičku, potom nazpět nasadíš a pěkně dotáhneš, olej nepoteče.

Editováno: , autor: Pawouk
Odstraněna citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PARAMEDIC: ok, jestli je to takto, tak to bych možná při další výměně oleje na to mohl mrknout... Jinak kupováno ojeté při 188tkm, teď jak jsem psal asi 249tkm, olej Valvoline po 15tkm, z 98% trasy 50+km a navíc to nějaké 3-4 litry oleje sežere, takže se náplň obnovuje :D Myslim, že podmínky to má dobré, ale myslim si, že je to spíš o náhodě jak dlouho to vydrží...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

one-z: Spotřebu oleje nebudeš řešit, nebo se do toho pustíš?  Neztrácí se ti třeba olej do nafty přes tandemové čerpadlo? Některé PD motory na tuto závadu trpěly, muselo se pak čerpadlo vyměnit, pozná se to tak, že v palivovém filtru je přítomnost oleje, nafta je špinavá. Je to o náhodě na jaké auto narazíš a jak dlouho vydrží motor, kdo s tím před tebou jezdil, atd... Tak přeji ještě mnoho kilometrů.  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to netuším. Jak myslíš vyset a že drhne? Spojka to myslim nemůže byt, když je nová, co by tam drhlo... Tam bude asi problém přímo v převodovce. Težko říct. Spojkový váleček, že by byl nějaký čudný... Zajímavé, že to dělá jen na volnoběh a né v záběru, je tak?

dela to jen po vyrazeni na neutral kdyz klesnou otacky na volnobeh

jako by spojka porad trochu zabirala skrta si doufam ze je to jen lozidko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PARAMEDIC: myslel jsem si, že turbo, tak jsem sehnal použité a spotřeba se nehla, nehledě na to, že to z auta vypadalo taky ok. Při výměně naftového filtru vylévám vždy krásně nažloutlou naftu, tak vstřiky a tandem by měly být ok, korekce se za celou dobu co je to doma se v podstatě nehly a jsou do 0,3, motor běží pěkně.. Startuje taky dobře, takže přes kroužky asi ne, tak mi napadaj gufera na ventilech... Řešit to ale nebudu, sice je to vyhozených cca 800, ale spotřeba je pořád stejná a kdo ví kolik by stála náprava..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PARAMEDIC: to mi je jasné a nevidím do něj ani já :) Vzhledem k tomu, za jak málo to jezdí (myslim celkově, třeba i gumy), tak fabka nejspíš zůstane doma dokud se nerozpadne, doufám hlavně, že v tomto spolehlivém duchu pojede alespoň do 300tkm... Až nebude stačit další 5l kanystr s olejem na dolévání, tak možná pak to budu řešit... Ono se dnes nějaké opravy motoru moc nevyplácí mi přijde. Možná že to bralo od nova, někde jsem se to dočetl, že některá PD ze serie žerou, jiná vůbec, nvm, do 110tkm to byla služebka, pak to koupil známý toho co s tím jezdil a ten se tvářil při prodeji, že doléval taky, ukazoval mi flašku a olej co tam dává.. Dával Repsol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

one-z: Rozhodně se ti nevyplatí dělat pomalu půl generálku motoru, pokud si motor neuděláš sám, řekněmě, dáš to do servisu, oni ti ten motor opraví, ale víme taky s jakou přirážkou, to se pak opravdu nevyplatí. Dávám ti za pravdu, taky s tím budu jezdit tak dlouho, až se to rozsype.  :kol-47: Ano, některé motory, převážně benzínové motory,  papkaly a papají olej od nova. Škodovka dokonce na některé motory píše spotřebuje oleje až 500ml/1000km  :kol-44:   nové auto!  :kol-26:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

one-z: Rozhodně se ti nevyplatí dělat pomalu půl generálku motoru, pokud si motor neuděláš sám, řekněmě, dáš to do servisu, oni ti ten motor opraví, ale víme taky s jakou přirážkou, to se pak opravdu nevyplatí. Dávám ti za pravdu, taky s tím budu jezdit tak dlouho, až se to rozsype.  :kol-47:

 

přesně, motor musi trpět!! jezdit jezdit jezdit až to lehne :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...