Přejít na obsah

Vady a neduhy


Ajfl

Doporučené příspěvky

Mám to samé, síla se dost mění se teplotou. Jenže za poslední dvě zimy, co Rapida mám, nebylo nikdy takhle hluboko pod nulou..... Pravda je, že na Octě I. takový propad síly vlivem teploty nebyl. Holt se šetří i na tomto, vzpěry, aby fungovaly i za nižších teplot, holt stojí víc, znám to z vývoje vzpěr kapoty.....

 

Na jedné straně šetření na straně druhé možná soudnost toho kdo to navrhoval. Nadimenzovat to na teplotu -20°C, tak to by znamenalo že v +30°C to vyletí nahoru neskutečnou rychlostí a bude obtížné to zavřít. To to radši vydržím těch pár dní v zimě :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Probroušením plastu nastavování pásů netrpí jen OIII (http://forum.skodahome.cz/topic/135707-vybrou%C5%A1en%C3%A1-dr%C3%A1%C5%BEka-v-%C3%BAchytu-p%C3%A1su/) ale i RAPID... Měřím 168cm, vodítko pásu v dolní poloze, najeto 38tkm, z toho cca 20tkm v dávkách 7km. Takže po cca 2875 cyklech to vypadá takto, dokonce mám načatý i kryt B sloupku.
141a725fd0751307abad71e6a833cacc.jpg
Je to nejspíš od toho, jak se tahá vrchní část pásu levou rukou při zapínání. Pravou zacvakavám zámek, levou si povytahuju pás pro usnadnění zapnutí. A v té chvíli se pás dře o tu hranu. Při zvednutí vodítka pásu a posunutí sedačky dozadu (simulace nastavení pro vyššího člověka) pás jde mimo tu hranu. Pravá sedačka je bez záseku. Jednak se na ni tolik nesedává a jednak je posunuta víc dozadu, než řidičova.
Jednoznačně kombinace jedné z možností nastavení, stylu zapínání a hlavně měkkého plastu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám 2014, 35tis najeto, jezdím každý den, ani čárka.

 

U miklíska mě překvapuje, že při jeho výšce, má ten nastavovák úplně nahoře a celkově takovej zašpiněnej :)

 

Já mám 177cm, sedím co nejníže to je možné a nastavovák mám také co nejníže.

 

Když uchopím pás, táhnu ho přímočaře jako směrem k pravému koleni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U me ok kupodivu na obou stranach, ale merim 184 a pasy mam nastaveno temer v nejvyssi poloze s tim, ze pas taham pravou rukou po tele az do zamku. U ridice je jen lehce videt nepatrny oder, ale zadne zarezy apod. Auto 2/2013 a 60tis km. Jedine tak pas na hranach zacina chlupatet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotka nějak mate, šoupátko je skutečně v dolní poloze.

Jak jsem psal, u lidí s posunutou sedačkou a pásem ve vyšší poloze to bude dělat míň nebo vůbec. Kolegyně je jen o 2cm vyšší, ale jak má (krásný gazelí) dlouhý nohy a dlouhý ruce tak má sedačku posunutou vzadu a v poměrně nízké poloze, volant vysunutej, sedí tam jak ve formuli a šoupátko má nepoškozeno. Zkuste si na sebe navléct zimní bundu a i když potáhnete pás po těle, může se stát, že i vám se bude hrana pásu o konce drážky dřít. Těch 20tkm je u mě najeto právě hlavně v tomto režimu - 7km a hlavně v zimě, takže se nesvlíkám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska ráno jsem se schválně koukal, jak tahám pás a tahám co celkem zkrypleně, bez oblouku, skoro podél těla, takže od konce pás k okraji té díry mám min 0,5 cm.  Proto u mě nedochází k odření...

 

Ale zase jsem zjistil, že dochází k odření sedačky, pokud měním výšku, z vnitřní strany páčky je nějaký otřep na plastu a ten rejdí po látce. Pokusím se ho seříznou a přelepím kobercovkou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, máte starý šunky, tak se nemůžete divit. :-) Škoda si přeje aby jste to strčili ze skály a šli a koupili novou škodu, která je dle nejnovějších trendů. Budete mít mirrorlink a jiné nezbytnosti a co na tom, že to nové auto se už nerozpadne po 4 letech, ale po třech. :-)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beztak reknou ze je to tim zes to blbe pouzival a zpusobil si to sam. Na sefovo S3 se odlepila chromova lista z okna a ohla se, zpusobil si to pry sam, oprava 2k Kc.

Kdybychom u dealera nemeli zname, tak to pujde vazne za nama. Takhle si to servis se skodovkou nakonec vyhadal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...