Přejít na obsah

CHIP Tuning


rudko25

Doporučené příspěvky

Taky mi přijde mnohem důležitější "poučené" chování k motoru - dochlazování turba, netrápení studeného motoru, výměna oleje nikoliv po 30 tkm, než jestli bude či nebude chipnuto. U 63kW bych do toho šel hned, já mám 77kW a zatím se rozmýšlím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny,    

 

mám na vás pár dotazů jakožto nováček na těchto stránkách. Už měsíc jsem šťastným majitelem Rapida verze Emotion Plus (1.2 tsi, 66 kw) - kupováno jako předváděčka (uvedeno do provozu 07/2015). Momentálně mám najeto cca 4,5 tis. km. Do budoucna uvažuju o chiptuningu (důvod viz bod 3), proto mám pár otázek na zkušenější:

1) Při jakém nájezdu jít do chipu? Počkat tak na 10 - 15 tis. km nebo na ještě víc?

2) Je lepší s chipem počkat, až mi skončí záruka a nebo s tím není problém? Nerad bych přišel o záruku na motor a auto celkově...

3) Mohli byste mi doporučit nějakou KVALITNÍ firmu? Na finance až tak nehledím, spíš bych chtěl s autem provést něco reálného - nepotřebuju vyždímat motor na maximum, ale potřeboval bych spíš ještě lepší akceleraci pro předjíždění, ideálně se zachováním spotřeby (často jezdím trasu Praha - Ostrava a zpět severní cestou kolem Hradce, kde o krkolomné situace není občas nouze).

Předtím jsem měl Fabku I. gen. (1,4 mpi, 44 kw) - s ní se samozřejmě Rapid nedá srovnat, ale přece jen bych si chtěl zkvalitnit jízdní komfort ještě o něco víc :) 

 

Díky moc za odpověď a za tipy!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, díky za reakci. Akorát bych uvítal nějaké praktické zkušenosti a úplně nejraději odpovědi na všechny moje otázky :D Pročetl jsem tady na fóru snad všechna témata týkající se chipu, tak jsem si to chtěl trošku zesumarizovat... :) Ztráta záruky by mě celkem odradila, i když pár lidí už tady psalo, že tomu není úplně tak...tak babo raď. Je tady někdo, kdo po chipu o záruku nepřišel?

Mimochodem nemyslím si, že by byl (vzhledem k původním rezervám) nějaký velký rozdíl mezi "starším" 63 kw a "novějším" 66 kw motorem, snad jen na papíře a v TP :) Nicméně neměl jsem ještě možnost porovnat za jízdy. Každopádně nový typ motoru jede dobře, i když mu trošku přilepšuju 100 oktany (aspoň na zajetí).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám chip udělaný od 14 tisíc km a záruku mám stále a najeto 13 tisíc a je normálka po servisu myslím výměna oleje a svůj původní software mám doma na cd zálohován takže kdyby se něco stalo dám nahrát zpět původní software.Jinak mám chipnuto na 97kw a jsem spokojen jak to krásně jede původně jsem měl 81kw od výroby a rozdíl je teda znát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám chip udělaný od 14 tisíc km a záruku mám stále a najeto 13 tisíc a je normálka po servisu myslím výměna oleje a svůj původní software mám doma na cd zálohován takže kdyby se něco stalo dám nahrát zpět původní software.Jinak mám chipnuto na 97kw a jsem spokojen jak to krásně jede původně jsem měl 81kw od výroby a rozdíl je teda znát.

 

Díky za odpověď. Já o chipu uvažuju v průběhu příštího roku, až budu mít nalítáno aspoň těch 10 tis. km, tak teď sbírám zkušenosti a postřehy od ostatních (abych pak taky mohl předávat) :) Někteří tvrdí, že ŘJ každý zásah do ní ukládá a v servise na to přijdou, i kdyby sis tam pak přehrál originál soft, ale nevím, co je na tom pravdy... Najde se tady někdo s takovouto zkušeností?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...