Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

Mogul je kvalitatívne dobrý olej , akurát to len "odpovídá norme 504-507 00, to znamená že oficiálne nie je testované ani nesplňa a teoreticky pri reklamácii to je problém " 

 

 

inak sú to kvalitné oleje , nemyslite si že castrol má niektoré parametre lepšie , pozrite si technické listy a môžete byť sklamaný ... akurát je to olej na to aký je "neznačkový" dosť drahý , za to sú iné oleje , Mobil , TOTAL a pod.  ale ak je možnosť prečo to tam nedať 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si maxidot vynuluješ doma přes tlačítka po samodomo výměně oleje tak se ti změní intervaly na 15tiskm/1 rok. A deaktivuje se funkce, že auto nějak pozná podle kvality oleje kdy je už na výměnu. (někde se to tu probíralo jak to to auto pozná)

 

Navíc je to myslim napsaný v návodu k obsluze.

 

Pouze přes diagnostiku v autorizáku jde nastavit opět proměnlivý intervaly 30tiskm/2roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teprve mě to čeká ale toliko hovoří návod.

 

No já to bral, že mi to třeba ukáže staré hodnoty, s údajem 0km/365 dnů jsem nepočítal, tak jsem trochu plašil, zda mi to nezměnili na pevný interval (při převzetí vozidla tam technik omylem napsal do závorky pevný), tak jsem se bál, že si to na dílně vyložili jakože to chci změnit... Dám tomu 500 km a uvidíme. Nerad bych se tam zas vracel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud je auto v záruce tak máš několik možností...

 

z fabriky máš nastavený proměnlivý interval, to znamená max 30tis/2 roky ( co nastane dříve, většinou to je ale počet kilometrů ( záleží kolik najedeš ), který tě na výměnu pošle při 26tis, 28tis apod. )

 

co se týče první výměny

1. počkat až tě pošle PP do servisu

2. pokud nechceš na ten olej jezdit tak dlouho, zajeď po roce nebo cca 15tis km do servisu a nech si dát 5w40 olej a nastavit pevný interval

3. nebo v cca polovině doby než půjdeš na první výměnu, si ho vyměň doma sám ( servis nic nepozná ) - poté na první výměnu pojedeš ( musíš ) do servisu a je na tobě jestli si olej přineseš nebo ne.

4. v cca polovině můžeš jet do servisu ať ti olej vymění a stále poběží proměnlivý interval...

 

jak budeš dál postupovat už záleží jenom na tobě

1. necháš dál proměnlivý interval a přijdeš zase až tě pošle PP do servisu ( zase olej vlastní nebo jejich )

2. přejdeš na pevný interval a olej 5w40 ( donesený nebo ze servisu ) a budeš tam chodit 1x za rok nebo 15tis km

3. necháš proměnlivý interval, ale v půlce času si ho výměníš sám.

 

Tak jako tak, ale na ofic. výměnu oleje musíš vždy do servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po kolika km tě PP poslal pro nový olej? Někteří prosazují názor, že prodloužený (proměnlivý) interval je špatný a nechávají si to předělat na pevný 15 000 km nebo 1 rok.

 

Mě na olej poslal PP po 20 měsících a při 17 tis. km. Při výměně mi ale svítilo 14 dnů/8000 km, takže problém byl v době, ještě 8 tis. km jsem teoreticky mohl jezdit. Auto jsem kupoval 13 měsíců staré s najetými 8 tis. km, takže asi někdo rok jezdil krátké trasy. Já za dalších 7 měsíců najel 9 tis. km.

 

Co se týče názoru na proměnlivý interval, můj je ten, že na pevný nepřecházím. Ještě nikdy jsem neslyšel o tom, že by někdo, kdo jezdí na proměnlivý interval zadřel motor nebo měl s ním nějaké problémy, proto nemám důvod měnit olej častěji, než předepisuje výrobce. Chápu, že se to někomu nezdá a přejde na pevný interval. Když bych to chtěl udělat, budu dál jezdit s LL olejem (protože je o dost lepší a zároveň skoro za stejnou cenu) a měnit 15tis/1rok. Měnit častěji než 1 rok nebo 15 tis. je podle mého úchylka, která není ničím podložená. Nic proti těm, kteří to tak dělají. Mít garáž, jámu a volnou sobotu, možná bych si s tím taky pohrál. Já bych raději zainvestoval do kvalitnějších pneu nebo preventivní výměny rozvodů, což jsou prokazatelně problémové věci, byť možná už ne u Rapida.

Editováno: , autor: Mariacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, probira se to tu furt dokola, lidi si mysli ze maji v aute chemickou laborator s malymi clovicky co delaji pod mikroskopem pruzkum kvality oleje a vysledky posilaji do maxidotu. [emoji23] Lidi nejdriv tady trochu ctete a pak se ptejte, je to tady omylane furt dokola.

Rypicong ty postupy popsal presne, vse zde probirane.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže když tam pak bud mít pevnej interval ale budu tam dávat  LL olej a měnit si ho po 15tkm/rok tak tu elektroniku v autě nějak nezmagořim

ale stále jsi neřekl to hlavní a to, v jakém si stádiu nájezdu km a jakou máš záruku...

 

pokud už jsi po záruce a nechceš jezdit do servisu kvůli záruce mobility apod. tak:

 

1. přejdi na pevný a lej 5w40

2. přejdi na pevný a lej 5w30

3. přejdi na proměnlivý a lej 5w40

 

Pokud je auto stále v záruce, tak:

 

1. nech proměnlivý a měň jenom v servisu 30tis/2roky

2. nech proměnlivý a v půlce nájezdu měň sám doma, jak tě pošle PP měň v servisu...

3. po cca roce od koupení nebo po cca 15tis km šupajdi do servisu a přejdi na pevný a lej 5w40

4. při první návštěvě v servisu kdy tě tam pošle PP, požádej o pevný interval a lej 5w40

 

víc už nevím jak ti to lépe popsat, pokud už auto není v záruce a nechceš mobilitu, ale chceš aby ti PP hlídal pevný interval, je jedno jaký olej tam leješ...

Každopádně pokud ho máš v záruce, nic nenuluj!

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto starý 18 měsíců takže v záruce. Dokoupená 4 letá záruka nebo 60tis km což mě začíná docela štvát protože mam najeto jenom 11000km.

Nejradši bych si auto servisoval sám už po dvou letech.

Táta byl s Berlingem na výměně brzdový kapaliny a doma jsme si jen tak ze srandy dali hadičku na prasátko a závěr je že to ty čů.ráci akorát vysáli z nádobky stříkačkou a nalili tam novou kapalinu. O průplachu celé brzdové soustavy nemůže bejt ani řeč.

 

Prostě autorizákům nevěřim.

 

LL olej 5W 30 VW50400 50700 tam chci lejt co nejdéle a měnit tak po 10000 km. Při ceně 800 korum za 3 litry to zas není taková darda.

 

Nepatrně hustčí 5W 40 VW50200 50500 tam začnu lejt až bude motor vykazovat nějaký netěsnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...