Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

Měnil jsem vyloženě preventivně, žádné varování z motoru se neozývalo. Po výměně mě přijde, že je motor trošku míň slyšet, ale nejsem si úplně jistý jestli si to nenamlouvám.

Dnes jsem po cca. 150 km od výměny kontroloval hladinu oleje a přišel mi ten olej docela tmavý. Zítra vezmu čistý bílý hadr a schválně se na to půjdu znovu podívat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pohádky - příslušnou normu pro tvůj motor najdeš v manuálu k vozu. Pokud servis přistoupí na tvůj olej, má k tomu přesnou instrukci s předepsaným postupem přímo od škodovky. Tak ať nelžou. Jen upozorňuji, že není jejich povinností umožnit ti použití vlastního oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem byl na výměně oleje 30.12. , olej vlastní a žádný problém. Když jsem se tam ptal asi před měsícem co budou říkat na vlastní olej, tak mě servisní technik říkal, že vlastní olej akceptují a nediví se a je mu jasné, že jejich olej je předražený. Pouze mě upozornil, aby olej splňoval normu a byl originál zabalený a neotevřený. Při výměně mě naůčtovali likvidaci starého oleje cca. 60kč za litr, ale s tím nemám problém, pořád jsem na oleji ušetřil nějakých 2300 kč. Nevím jestli to píšou ještě někam jinam, ale

v potvrzení servisní knížky není o vlastním oleji ani čárka.

 

Měnil jsem vyloženě preventivně, žádné varování z motoru se neozývalo. Po výměně mě přijde, že je motor trošku míň slyšet, ale nejsem si úplně jistý jestli si to nenamlouvám.

Dnes jsem po cca. 150 km od výměny kontroloval hladinu oleje a přišel mi ten olej docela tmavý. Zítra vezmu čistý bílý hadr a schválně se na to půjdu znovu podívat.

 

Tak na rysce vypadá dost tmavě, ale když jsem to otřel do hadru tak je barva v pohodě. Asi slyším trávu růst.

Editováno: , autor: Lusta17
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to záleží, jestli chceš zůstat na LL oleji ( tzn měnit podle počítače a nebo nejpozději po 2 letech ), záleží pak jaký trasy s autem jezdíš a podle toho tě PP pošle na výměnu.

nebo zůstat na LL a měnit 1x ročně nebo v půlce nájezdu co ukazuje PP ( v půlce sám doma a až zahlásí PP tak výměnu v servisu )

nebo přejít na 5w40 a měnit 1x ročně, nebo nejpozději po 15tis...

 

Jelikož cenový rozdíl není tak velký, já osobně nechávám LL olej 5w30, v půlce nájezdu vyměním sám tajně a poté s vlastním olejem až mě pošle PP

 

tenhle pro LL interval

http://www.obautodily.cz/olej-5w30-ll-castrol-edge-fst-4-litry-8258cz599/

 

tenhle pro pevný interval  ( snad si pamatuju dobře )

http://www.obautodily.cz/olej-5w40-c3-castrol-magnatec-4-litry-8269cz599/

 

 

stačí 4 litry, nebo můžeš koupit 5l kanystr ať máš na dolití...

 

a koupit můžeš i na CC autodílech, tyhle 2 eshopy jsou ověřený, ale třeba někdo přidá ještě další...

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc,budu se po tom pídit dál abych nekoupil nějakou blbost.Jezdím převážně krátké trasy,do práce 10 a 10 domu,cca 500km měsíčně.

 

to mám taky, 12km a mám 5w30 a je to cajk... Ale zase je fakt že v týdnu občas to protáhnu i po dálnici delší cestou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu se asi opakovat, používám 0W-40 Mobil1 New Life se specifikací na pevný interval 502.00, cena cca 800Kč/4l. Jezdím totiž hlavně 6+6km plus nějaké ty "delší" popojížďky. 0W jsem začal dávat hlavně kvůli dobré čerpatelnosti za nízkých teplot a v ne uplně ideálních podmínkách provozu motoru, kdy nedochází k úplnému prohřátí motoru na provozní teplotu. Měním po 10tk v servisu. Olej neubývá a ani naštěstí nepřibývá benzín v oleji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky,takže když koupím toto tak to bude v poho? http://www.obautodily.cz/olej-5w30-ll-castrol-edge-fst-4-litry-8258cz599/

 

jo, ten je cajk, pokud máš auto ještě v záruce, tak v polovině nájezdu co tě žene počítač na výměnu oleje, si ho doma nebo u kámoše vyměň sám a poté až tě pošle počítač, tak zajeď do servisu a vem si opět svůj olej...

 

Nebo můžeš dát ten co má Miklísek, ale vzhledem k tomu že tvůj nájezd je už 10km a mrzne čím dál méně, je to asi zbytečný, ale pokud by jsi jezdil pouze 5km, bylo by to lepší, ale ani s 5w30 by jsi nic nepodělal, důležitá je ta výměna 1x za rok, nebo max 15tis....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky,takže když koupím toto tak to bude v poho? http://www.obautodily.cz/olej-5w30-ll-castrol-edge-fst-4-litry-8258cz599/

 

Uplně v poho to nebude. V Autorizáku by ti řekli, že nikdy nevíš co to vlastně kupuješ. Na trhu je hodně padělků a i když to zrovna bude kvalitní padělek tak nikdy nemáš jistotu že to je ten olej se kterým má motor vyzkoušená automobilka. Tu jistotu získáš jenom tak že zajedeš do autorizáku a zaplatíš :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O AS bych mohl povidat dlouhe hodiny. Jak se uctuji prace, ktere se neprovedou. Jak se uctuje vymena 5ti litru oleje ( pripad zde na foru jeden kluk) v 1.2 TSI pritom neni ani fyzicky mozne aby se tam takove mnozstvi veslo atd. atd. Kdo cetl v mazivarske poradne zde na foru tak vi, ze problematika padelanych oleju neni tak zhava jak se muze jevit.

Miklis- ano, Tobe bude tento olej mazat lepe o neco za studeneho motoru v zime atd., ale zase je otazkou jak bude mazat v lete pri vysokem zatizeni na dalnici. Urcite stale dostatecne vzhledem k tomu ze i koncern postupne prechazi na 0w30 ale presto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uplně v poho to nebude. V Autorizáku by ti řekli, že nikdy nevíš co to vlastně kupuješ. Na trhu je hodně padělků a i když to zrovna bude kvalitní padělek tak nikdy nemáš jistotu že to je ten olej se kterým má motor vyzkoušená automobilka. Tu jistotu získáš jenom tak že zajedeš do autorizáku a zaplatíš :-)

jenže v autorizáku ti daj jakýkoliv olej co splňuje normu... Záleží co kde nákupčí zrovna sežene

padělku bych se nebál, tyhle eshopy jsou celkem ověřený...

 

Ještě můžeš skočit do hypermarketu jako je Globus apod. kde 5l kanystr toho castrolu stojí cca 2tis... i to je furt levnější než v autorizáku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenže v autorizáku ti daj jakýkoliv olej co splňuje normu... Záleží co kde nákupčí zrovna sežene

padělku bych se nebál, tyhle eshopy jsou celkem ověřený...

 

Ještě můžeš skočit do hypermarketu jako je Globus apod. kde 5l kanystr toho castrolu stojí cca 2tis... i to je furt levnější než v autorizáku

Takže se nejdřív zeptám v servisu jestli mohu mít svůj,pak si koupím tento olej,po cca 7500km si ho doma vyměním a po roce pujdu zas na garančku s tímto novým olejem,je to tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....ale zase je otazkou jak bude mazat v lete pri vysokem zatizeni na dalnici.....

Ta 40ka je relativně v pohodě. Čím je totiž toto číslo vyšší, tím je olej při provozu automobilu hustší a tím větší klade odpor proti vzájemnému pohybu třecích ploch. Což na dálnici nebo v letních horkých dnech je pak provozní teplota oleje naopak nižší (pro životnost oleje příznívější), než dosahuje olej u 30ky. Možná v ostatním běžném provozu za středních teplot je ale lepší ta 30ka kvůli menším odporům a tím relativně možná nepatrně menší spotřebě. Ale to zase zabíháme to tématu mazivářské poradny....  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové,jste moc ochotní a znalí ale nesmíte narazit na blbce jako jsem já.Vím akorát že na počítači mi to píše výměna 1.3.2016.Přiznám se že ani nevím jestli to bude 1 výměna po 30000 nebo jestli nějaká byla v 15000.Auto jsem kupoval když mělo najeto 21000 a bylo 18měsíců staré.V prodejně mi jen řekli abych si pohlídal interval na prohlídku,v knížce nic napsáno není,jestli byly nebo nebyla již nějaká garančka.Takže at něco nepodělám asi holt zajedu do servisu a zacáluju jako blb co budou chtít.U jiných aut co jsem měl tak vždy byl protokol kde si člověk doma v klidu přečetl co vše dělali ale tady u rapida nevím nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli máš na štítku výbavy kód QI6 (je nalapena v kufru a v servisce, http://www.skoda-auto.cz/mam-vuz-skoda/servisni-intervaly/servisni-intervaly-rapid/), je 18 měsíců pod hranicí 2 let, kdy je předepsána první garančka, takže proto tam nic není v servisce uvedeno, to je správně, buď v klidu. A jelikož mají Rapidy proměnlivý interval s maximem výměny oleje při 30000 km/2 roky, taky se není čeho bát, že si něco prošvihl. Dál bych být tebou pokračoval buď s tajnou domácí výměnou v polovině toho 30000 km intervalu anebo, pokud bude servis vstřícný k vlastnímu oleji, nech si auto překódovat na pevný interval 15000 km/1rok. Pro motor je tento kratší interval, zvlášť při tvém nájezdu, jednoznačně lepší.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...