Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Posledný čas som sekciu Rapid nesledoval a pozerám, že sa tu rozbehla zaujímavá diskusia. Budem reagovať iba na jednu vec ktorá tu viac krát odznela, a to, že aj keď niekto plánuje meniť olej čo rok, alebo cca. 15 tisíc km, tak je stále lepšie si nechať premenlivý interval.
Toto nie je úplne pravda. Platí to iba v prípade, ak výmena bude vždy za olej so schválením VW 504.00. V tom prípade súhlasím.
Ak ale chcete použiť iný olej, ktorý bude mať "iba" schválenie VW 502.00, a chcete ho meniť zároveň oficiálnou cestou (tj. v autorizovanom servise), tak na pevný interval musíte prejsť. Servis totiž pri nastavenom premenlivom intervale nemôže dať do motora iný olej, ako VW 504.00. Takže, ak by ste chceli do motora naliať olej napr. s viskozitou 5W-40, servis vám ho odmietne, lebo ten olej nemá schválenie VW 504.00.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri výbere oleja existujú aj iné parametre ako cena.
Ak niekto jazdí veľa po diaľnici, viac naložený, ťahá príves, má LPG alebo jazdí veľa do južnejších krajín, asi bude preferovať tepelne viac odolnú 40-ku.
Ak niekto žije v horskej oblasti, alebo jazdi extrémne krátke trasy, tak bude zase preferovať 0W (čo je pri reťazovom napináku u TSI rozumné).
Ak niekto nemá motor s DPF, bude radšej, ak bude môcť použiť olej Full-SAPS s vyššou alkalickou rezervou (TBN).
A nakoniec, 5W-40 sa dá kúpiť lacnejšie ako 5W-30 (od nejakých 5 € za liter oproti 7 € za 504-ku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, caka ma vymana oleja. Chcem si ho kupit sam, chcem Castrol. Prosim ktory castrol? Kolko litrov ide do tsi 77kw?

 

máš tři varianty 

4 litry jak už psal Libero, ale radši kup 5, budeš mít když tak na dolití... Rozdíl ceny je minimální

 

Můžeš koupit 5w40 a měnit každý rok

Nebo 5w30 a měnit po 2 letech nebo 30tis km

Nebo 5w30 a měnit každý rok/15tis km

 

Já osobně jsem pro třetí variantu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samozřejmě že to je max možná délka ( stejně jako u pevného intervalu ), také záleží co přijde dříve a je nejdůležitější, co ukáže PP - ale tohle určitě ví jako majitel nového auta. Ale paušálně se to takto označuje, jestli s tím máš problém, napiš do Škodovky...

 

http://www.skoda-auto.cz/SiteCollectionDocuments/skoda-auto/mam-vuz-skoda/servisni-intervaly/servisni-intervaly-rapid-new.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ahoj, mám otázku ohledně předčasné výměny oleje

tím že olej vyměním dřív než mi  maxidot ukáže nic nezkazím to vím

olej bych chtěl vyměnit max do 10 000 km pěkně doma
(v autě mám olej do 30 000 km/2 let)

tak by mě zajímalo jestli tam zas koupit ten long life nebo by stačil koupit ten na 15 000 km
vím že za rok 15 000 km nenajedu tak jestli mám ušetřit 400 kč nebo koupit ten z normou vw 504.00 s tím že stejnak tech 30 000 km na něj nenajedu 

dík za reakce 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, docela jste mě nahlodali s tím vlastním olejem v servisu. Za měsíc bych měl jít na výměnu, tak zvažuji, zda si nekoupit vlastní. Potřebuju LL olej, pokud opravdu balení stojí 900 a v servise si účtují za výměnu 3700 tak do toho asi půjdu. Otázkou je, jaké mám záruky, že nekoupím někde nějaký padělek. Nebyl někdo měnit náhodou v Praze v Autodružstvu na Spojovací?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, docela jste mě nahlodali s tím vlastním olejem v servisu. Za měsíc bych měl jít na výměnu, tak zvažuji, zda si nekoupit vlastní. Potřebuju LL olej, pokud opravdu balení stojí 900 a v servise si účtují za výměnu 3700 tak do toho asi půjdu. Otázkou je, jaké mám záruky, že nekoupím někde nějaký padělek. Nebyl někdo měnit náhodou v Praze v Autodružstvu na Spojovací?

 

z OB autodílů, nebo CC autodílů padělky nejsou a určitě to je menší šance, než že ti servis olej nevymění, nebo naředí apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...