Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

Samozřejmě, výměna oleje v autorizáku bude stát tuhle cenu kvůli neskutečně předraženému oleji. Jinak při výměně vlastního oleje, jen za filtr a práci cca 400 Kč. V autorizáku aspoň u mě naprosto bez problémů, a to jsem měnil na něco málo přes 10tkm. U OI jsem měnil olej sám, nic speciálního nepotřebuješ, jen klíč na vypustný šroub. U Rapida je to stejný. A dal jsem olej se specifikací na krátký interval. Vyměnit olej až po 30tkm je podle mě zhůvěřilost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a pak si nechte dělat auto v autorizáku když teda povídaj takový bludy. Prostě to udělam tak, že si zajedu do autorizáku s vlastním olejem a filtrem a budu pěkně koukat mechanikovi přez rameno.

 

At si melou o problémech s reklamací nějaké závady na motoru kvůli vlastnímu oleji co chcou.

 

Pokud se má ten můj motor vysypat, tak se vysere s jejich olejem nebo s mojim úplně stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaké 2 roky a 30.000km? Ten senzor je aktivovaný pro proměnlivý LL interval, já jsem za 1,5 roku najel cca 25.000 km nikoliv kolem komínu jak někteří leštěnkáři a PP mě poslal na servis, stále se tady plácá o LL a nikdo asi neví co to je. Tímto neřeším prospěšnost proměnlivého nebo pevného intervalu.

Když jedu do servisu tak s vlastním olejem a u auta si postojím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no toto by som až tak netvrdil..a s prílohy od Mateja je to jasné

Tuto přílohu dobře znám, sám jsem ji na forum kdysi dával. A nikde tam není, že to čidlo umí změřit kvalitu (nebo dokonce viskositu) oleje, to bys přece musel dělat někde v laboratoři...Jen se použijí výstupní hodnoty z něj pro výpočet, kdy olej měnit. A to je trochu něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo, resi se to tu furt dokola. Olej jsem si v 15 tis menil sam. Cca dle PP jsem sel ve 28tis klasicky do autorizaku a nikdo nic nepoznal a nerekl. Do autorizaku jsem sel se svym olejem a taky bez problemu, bez jakychkoliv kecu.

Ja pise Pawouk zadne cidlo ktere meri vizkozitu tam neni, nesmysl. Je tam cidlo hladiny a mereni teploty oleje a promenny interval PP pocita jen na zaklade algoritmu predpokladu opotrebeni oleje na zaklade snimani teploty oleje, prum spotreby benzinu studeny starty apod. Tedy zadne prime mereni kvality oleje ci mnozstvi karbonu v nem nebo vizkozity se nekona.Vyrazeni cidla hladiny pri zmene na pevny interval, osobne tonu neverim, jakej by to mel vyznam atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, to psal Pavka. Tak jak tedy? Podle mě to popsal Petrrr výstižně: "...zadne cidlo ktere meri vizkozitu tam neni, nesmysl. Je tam cidlo hladiny a mereni teploty oleje a promenny interval PP pocita jen na zaklade algoritmu predpokladu opotrebeni oleje na zaklade snimani teploty oleje, prum spotreby benzinu studeny starty apod. Tedy zadne prime mereni kvality oleje ci mnozstvi karbonu v nem nebo vizkozity se nekona..."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem to asi blbě napsal. To s tim čidlem byl výtvor mé fantazie.

Když o tom tak mluvíte, už ssi přesně vzpomínám jak to ten mechanik řek.

Prostě řek- "Auto samo pozná kdy je olej už na výměnu" :)

 

Ale Jestli je to tak, tak to si teda LL necham,

Už je konec samolepek na kterých sem si dycky napsal další kilometry kdy mam olej vyměnit jako u starýho auta.

 

Sakra, ta Fabie je ale chytrý auto. Ještě ho naučit vařit kafe. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak stále nevím,zda do autorizáku,kde se budu muset objednat,jet tam třicet kiláků a vyslechnout žvanění přijímacího technika o nevhodnosti donášky vlastních produktů,byť zapečetěných a vhodných specifikací (olej+filtr),nebo v dílně u kolegy za pár piváčů...

Spíš se mi jedná o přeprogramování Řídící jednotky,kde mi MaxiDot hlásí Servis za cca 440 dní a Olej za 16000Km.Koupen 11/2013,najeto 7000km.

Abych mohl v klidu příští listopad na servisní prohlídku v autorizáku s nepřekročenými km na oleji... :kol-34:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...