Přejít na obsah

Zvuky při plném rejdu, při ranním nastartování a rozjetí a přeřazení na 2jku jde jakoby přes zuby


Deepness

Doporučené příspěvky

lancelot: chtěl bych upřímnou odpověď: Proč to auto za 800.000Kč dělá takové zvuky, nemělo by to být už vychytané??? Když si koupím kolo za 25.000Kč taky tam není žádná vada a nemusím nic řešit a pokud ano tak se k tomu prodejce postaví čelem a odstraní ji na svoje náklady... tak nevím pro to nejde u auta za tolik peněz... Koupím si takové auto, aby mi fungovalo a nemusím tam řešit nějaké vady... to jsem si mohl rovnou za 70.000Kč koupit ojetou fábii a byl bych natom stejně, možná i lépe... nechci tím říct, že se Superbem nejsem spokojen, ale s ochotou servisů a Škoda-Auto... nemyslím si, že tady má každý nato, aby si koupil takovéhle auto... Neberte to jako nějaké vychloubání, to určitě ne... už jsem několikrát napsal, že Superb byl můj sen, tak jsem rád, že jsem si ho mohl splnit... nechodím si kupovat nové auto každé 2 roky...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě proto, že v tomto segmentu aut není mnoho těch, kteří si to auto koupí soukromě (já ho mám teké soukromě), tak jsme pro ně opruz. Služebáky normálně jezdí dokud něco neupadne. Nikdo to neřeší a firma to pak zatáhne, popř. pokud je to na operák, tak majitel. No a nás několik, co na tom hledáme nějaké mouchy, aby nám to vydrželo, to nezmění. Co se týká servisu, už jsem ti to psal a nejen já, musíš vytrvat a trvat na svém. Pokud to tam nemá být, tak mi může přivézt auto, že to tam je také a stejně to budu chtít vyměnit/opravit. Viz moje přesvědčování servisu o pazvucích, které jsem údajně slyšel jen já... A světe div se, když už to opravdu nešlo přeslechnout, opravili to na záruku a je klid. Psal jsem to v jiném vlákně. Vydrž a určitě si schovej všechny papíry od reklamací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no už odpovídáš jak autorizák :D to je dobrý pane, trhaj se vám sedačky ale zatím to je dobrý. pane klepe vám v motoru něco, zatím to jezdí to je dobrý :D :D

ty zvuky asi dělají všichni, no kovový zvuk to není, spíše takovy lupnutí...

Těžko říct, jestli se bavíme o stejném zvuku, já mluvím v mém případě o hučení jednotné frekvence - žádné lupání, skřípání. Navíc jízda v plném rejdu je extrém, tak to můžou dělat pneumatiky, u kterých se při rejdu mění styčná plocha.

Navíc dávat více plynu v rejdu je extrémní zátěž. Auto máme soukromě a věř, že reklamuji každou blbost, ale musí jít o věci, které jdou prokázat a o kterých jsem přesvědčen, že nejsou v pořádku.

Třeba ty tvoje sedačky jsou jasně prokazatelné a je to šlendrián, který by vytočil i mě a určitě bych se nespokojil s argumentací servisu: "že je to dobrý".

 

lancelot: chtěl bych upřímnou odpověď: Proč to auto za 800.000Kč dělá takové zvuky, nemělo by to být už vychytané??? Když si koupím kolo za 25.000Kč taky tam není žádná vada a nemusím nic řešit a pokud ano tak se k tomu prodejce postaví čelem a odstraní ji na svoje náklady... tak nevím pro to nejde u auta za tolik peněz... Koupím si takové auto, aby mi fungovalo a nemusím tam řešit nějaké vady... to jsem si mohl rovnou za 70.000Kč koupit ojetou fábii a byl bych natom stejně, možná i lépe... nechci tím říct, že se Superbem nejsem spokojen, ale s ochotou servisů a Škoda-Auto... nemyslím si, že tady má každý nato, aby si koupil takovéhle auto... Neberte to jako nějaké vychloubání, to určitě ne... už jsem několikrát napsal, že Superb byl můj sen, tak jsem rád, že jsem si ho mohl splnit... nechodím si kupovat nové auto každé 2 roky...  

 

Zase je třeba si uvědomit, že bavíme se na fóru, nikdo přesně nevíme, kdo co slyší a  jaký má zvuk na mysli, jak jsem psal výše můžou to klidně dělat gumy. Samozřejmě, že by auto za takovou cenu mělo být už bez problému. Nicméně ten příklad s kolem není dobrý, kolo za 25 tis. pedály vržou, kotouče cinkají, kolo za 150 tis. nimlich to samé, možná to cinká luxusněji.

Nakonec je třeba si uvědomit, že dnešní auta jsou spotřebáky a je jedno za kolik jste to auto koupili. Ta přidaná hodnota té vyšší ceny je jen v tom, kolik je tam elektronických bazmeků, jak je to odhlučněné atd. Nikoliv za to, že to vydrží věčnost nebo to bude úplně bez problému, i když ta premisa tam je.

A co si budeme namlouvat, SII není žádná prémiovka, jen normální tuctové auto s dětskými nemoci (které mají i prémiovky), které nabízí za příznivou cenu komfortní svezení.

 

Jestli je tady někdo z MS kraje, kdo má pocit, že mu to hučí, lupe, praská aj., tak to můžeme porovnat. Osobně to porovnám starý SII s FL 33 tis.km vs. 5 tis. km.

Můžu(eme) zkusit třeba ten projev v rejdu nahrát, ať se nebavíme naprázdno.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle informací z mého servisu, kde jsem se s tím samým problémem stavoval, už Boleslav informovala o nutnosti opravy (ptal jsem se začátkem prosince, myslím.) Bohužej, je to jejich styl, prý nejde o nebezpečnou závadu, ale o vrzání manžet, má být řešeno při první garanční prohlídce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Ahoj, jen info pro ostatní, sláva mám vyřešeno, v převodovce byl od výroby špatný převodový olej, nevím teď přesně jaký druh, ale mám zato, že tam dali nový minerální a ten už nevydává pazvuky, je tichoučko... :-) pokud by někdy někdo zaznamenával takové podobné pazvuky, tak nechat vyměnit olej v převodovce... jsem fakt rád, že je to vyřešené... sice po 4-řech návštěvách v Autonova Brno, ale je to vyřešené... nechci si stěživat, ale myslím si, že by je nepoložilo, dát aspoň nějaký malý dárek za trpělivost, protože to bylo náročné... :-) nechci si samozřejmě stěžovat... stejně mě to začíná utvrzovat v tom, že mé další auto asi nebude ŠKODA... i když mě to mrzí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, že bych nechtěl, ale ten garanční technik byl tak příjemný (ironicky), že si myslím, že mi to neřekne... pokud může někdo vyčíst historii mého vozu tak by to tam asi mohlo být... můžu ti slíbit, že mu zavolám a zeptám se, ale jestli bude ochotný, to skutečně nevím... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...