Přejít na obsah

Převodovka DSG kód LQV


RomanPatrol

Doporučené příspěvky

Zoberieš do ruky prípravok VAS6262 alebo jemu obdobný a vymeníš . Vyšroubuješ zátku na spodu prevodovky - 14 imbus , vytečie trocha oleja , potom vyskrutkuješ 8 imbusom plastovú trubku , vytečie zvyšok , necháš vykvápať a plastovú trubku vrátiš nazad . Vyberieš baterku a filterbox podľa motorizácie , odskrutkuješ viko olejového filtra , vymeníš gumičku a filter , poskladáš naspäť . Na vypústný otvor našroubuješ plniaci prípravok a natlačíš tam 5,5-6L oleja G 052182A2 . Naštartuješ , preradíš všetky stupne na niekoľko sekúnd  . Zapojíš diagnostiku a v bloku meraných hodnôt prevodovky si nájdeš teplotu oleja v skrini , po dosiahnutí 35st  odpojíš adaptér plnenia od prevodovky a necháš vytiecť prebytok oleja , zašroubuješ zátku s novým tesnanicim krúžkom a máš hotovo ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne som to videl raz a pripadalo mi to nemožné dočkať sa toho že to tam tým malým prietokom natečie . Nie je rýchlejšie zobrať zátku , do nej vyvrtať dieru a zalepiť tekutým kovom kus rúrky , na to hadičku a na druhý koniec vičko s flaše prevodového oleja čo má ten predlžený sosák , funkčné a zadarmo ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tu je doma vyrobený prípravok na plnenie DSG . Je to 6L nádoba na olej , zospodu zalepený tekutým kovom mosadzný nátrubok na hadicu , s toho hadica priemer 12mm do vzduchovej rýchlospojky ktorá je zalisovaná a zaletovaná do origo vypušťacej zátky DSG . Tá rychlo spojka je tam len kvôli tomu aby sa s tým dalo otáčať a vyšroubovať z prevodovky a nechať vytiecť prebytok oleja ... Robil som aj z originál VAS6262 ktorý je neskutočne drahý a má adaptér na litrové flaše oleja - ten adaptér je vyrobený z vička od toho oleja a po niekoľkých použitiach tečie , toto je večné riešenie , zavesíte za kapotu , napojíte a nalejete 6 L oleja , krásna robota ...

post-51372-0-90241100-1393148054_thumb.j

post-51372-0-83304100-1393148067_thumb.j

post-51372-0-33002700-1393148082_thumb.j

post-51372-0-18769900-1393148095_thumb.j

post-51372-0-95109400-1393148108_thumb.j

post-51372-0-70965000-1393148124_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som prilezitost asistovat pri vymene oleja na svojom aute.Postup presne tak ako to bolo v prvej odpovedi s tym,ze na rozdiel od servisneho postupu naplnania.Ci od postupu na tych fotkach(skveli napad) sme pouzili maznicu.Servisak na tieto prilezitosti pouziva tak cca 50cm dlhu maznicu.Ja som nalieval a on to vytlacal spodkom do prevodovky.Dokoncenie sa zhoduje s ostatnymi navodmi.Aj ked sme nepouzili pocitac na na teplotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Som si toho vedomy,ale zatial bez zavad a chybovych hlaseni.A ten pan to nerobil poprvy x.

Inac,kolko oleja vam tak pri vymene vytieklo von? Mne ledva 4 litre.Ked som auto kupil bolo tesne pred vianocami a nevedel som zohnat nikoho na vymenu.Tak som si zaplatil vymenu oleja v autorizovanom,kde chodime so sluzobnou octou.A to este som mal ulomene s tej plastovej redukcie,nasledok presileneho utahovania.Neukazujem na nich(autorizovany)ale mohli to vymenit co by som zaplatil.Ved to nestoji vela,alebo ma aspon upozornit,nech si to do dalsej vymeny zadovazim.

Editováno: , autor: susliak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...