Přejít na obsah

LED vnitřní osvětlení zadní části vozidla (Zadní stropní lampičky)


suppressu

Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj,

měl bych jeden technický dotaz - pokud bych si dal doprostřed nad zadní sedadla čtečí lampičku (stejnou jako mám ve předu - respektive tu obyčejnou s jednou žárovkou) udrží mi ji jen tapec? Protože ve předu je uchycena do karoserie...

Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

ahoj,

hledal jsem diskusi pro F1 ale nenašel

 

našel jsem něco tady - u octávii jen info jak to udělat...
http://forum.skodahome.cz/topic/74211-čtecí-lampičky-vzadu/?p=1542952

 

tady je diskuse o světýlkách pro F2

http://forum.skodahome.cz/topic/108672-zadní-stropní-světlo/

 

uvažoval jsem o LED ale nakonec jsem si to udělal originální, takže jsem našel na vrakovišti to správné auto, a napodobil jsem si to
sám jsem si to dodělával před pár týdny, manželka cestu cca 3h pouze jen chválila, a malošek řádil "v klidu"

1)zajdeš na vrakoviště, obě lampičky jsem sehnal za 200Kč, NEZAPOMEŇ vzít i ty kovové rámečky v tapecu, vyrvi je, pak je vyrovnáš..
světýlko uštípni včetně konektoru a kousku kabeláže...

2)práce mi trvala cca 2,5hodiny, chce to klid a věřit si (hlavně v boji s plasty)

natahují se z konektoru přední lampičky tři vodiče k zadní pravé a od ní k zadní levé.

 

mám rozepsat návod? :) ... tak jo... musím ale udělat fotky

post-4932-0-36689000-1394179414_thumb.jp

post-4932-0-76504700-1394179420_thumb.jp

post-4932-0-47333300-1394179426_thumb.jp

post-4932-0-23692500-1394179445_thumb.jp

post-4932-0-30053100-1394179650_thumb.jp

post-4932-0-20801800-1394179661_thumb.jp

Editováno: , autor: starman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

  Doplním jen několik mých postřehů. Díru na zadní světlo vyřízněte asi 30mm od horní hrany dveřního těsnění. Předpřipravenou kabeláž jsem protáhl od předního světla k zadním pomocí silného drátu bez demontáže čehokoliv jiného.

 Světýlka mě stály 150 Kč na vrakovišti i se svorkovnicemi s kouskem kabeláže (lépe když je každý drát jinak dlouhý). Dále jsem kupoval dva nové rámečky, cena do stovky za oba dva. Pár metrů autokabelu FLRY a Tesa pásky, kousek smršťovačky. Celkem asi do třech stovek.

 Výsledek za to určitě stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

protáhnutí mezi předním světlem a pravým světlem vyžaduje sundat držák na ruce nad dveřmi spolujezdce a povolit bilý plast mezi dveřmi spolujezdce a dveřmi za spolujezdcem, vzadu je taky nutné sundat držák na ruce

 

protáhnutí mezi pravým a levým světlem jsem provedl pomocí plastové lišty - pouze pomocí té tenší části(krycí)

kabel jsem přilepil páskou a ryhle protáhl na druhou stranu...

 

 

post-4932-0-03967100-1397027510_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

ahoj, budete li chtít, mám foto z originálního osazení ve fábě,

jak psal Thorin, je to  od výroby osazeno  mezi stropní madlo zadního cestujícího, a B sloupek,

řešil jsem stejné dilema, kam je dát, když už o  tom mohu rozhodovat já,

 

metodou pokusu a omylu jsem zvolil místo mezi C sloupek a madlo cestujícího vzadu,. (pozn. mám tam madla, mám ambition)

protože jsem zvážil jak to svítí, a to že to trochu oslňuje cestující,

u C sloupku hlavy lidí skoro vůbec nestíní,

je to testováno na delších trasách, (již asi 6x) a manželka si to pochvaluje, 

vzhledem k tomu že jsou světla dvě, tak to krásně svítí z obou stran

 

mimochodem, zlatá naše starší fabie, u Fabií II je taková cipovina, a to taková, že stropní světlo nejde vypnout, svítí pořád, jo pravda zhasne, ale prostě nějde nastavit na ZHASNUTO (VYPNUTO)

u stropního světla je sice vypínač, ale ten funguje pouze pokud jsou zavřené dveře,a tuším že ještě musí běžet motor..

 

JDE! jen se musí přerušit kombinačkami jeden kabel !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...