Přejít na obsah

Demontaz vstriku


MartinM_2013

Doporučené příspěvky

Zdravim, potrebuji zkontrolovat, zda mi nektery ze vstrikovacich ventilu nekape, proto bych ocenil radu ohledne demontaze. Je potreba odmontovat ventilator sekundarniho vzduchu? Staci sundat pouze dolni sani? Je potreb odpojit privod paliva nebo snizit pouze tlak v privodu? Jak se jednotlive vstrikove ventily odpojuji z listy? Na co si dat jeste pozor? Diky.

Motor 1.6MPi / BSE / 75kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už dlouho jsem tento úkon neprováděl, tak jen zhruba.

Demontovat:

- ventilátor sekundáru + jeho držák na dolním sání

- povolit šrouby pro dolní sání

- povolit i šrouby vstřikovací lišty

- na vstřikovací liště přes ventilek z boku upustit tlak

- vytáhnout vstřikovací lištu z dolního sání (jde to trochu krkolomněji, ale kopíruješ vnitřní průměr parohů toho sacího potrubí + taháš nahoru)

(zkontrolovat dolní i horní tesnění sání a gumičky vstřiků, mám vzato, že se to doporučuje vyměnit-já to nedělal, byly OK)

 

Nářadí: ráčna + nástavec a myslím i kloubek, asi ořech 13 a nějakej inbus. Hvězdičku na povolení ventilátoru.

Víc z paměti nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak se potvrdilo co jsem predpokladal. Jeden ze vstriku opravdu propoustel palivo, viz. obrazek.

 

Co se tyce postupu byl perfektni, jenom bych doplnil, ze pri upousteni tlaku je potreba mit pripravenou nejakou mensi nadobku a pri vyndavani vstriku ze saciho potrubi je potreba pouzit trochu vice sily, aby se prekonal pritlak tesneni ve vstrikovacim kanalku. Pri zpetne montazi doporucuji ocistit necistoty jak z bloku motoru, tak ze sani.

 

Zavada se projevuje spatnymi starty pri vyssich okolnich teplotach. "Prechlastany motor" diky prosakujicimu palivu.

post-82758-0-05647300-1401218188_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, měl jsem to samé. Kapaly 2 vstřiky, nešlo startovat po nějaké době. Ranní starty byly tak nějak ok. Jeden vstřik mě kdysi vyšel na 2500,- a závadu hledal asi 1/2 roku.

Řešil jsem to kdysi tady http://forum.skodahome.cz/topic/72099-spatne-starty-u-o-16l-75kw/page-7#entry1440658

Editováno: , autor: Haski
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tam byl ještě problém s tím že to při startu střelilo do sání. Jednou se mi v práci stalo že se to sání rozletělo na kousky. Škodovka o tom ví ale nic moc s tím nedělá. Jen se prostě mají vyměnit za vstřiky který mají na konci CT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...