Přejít na obsah
Zobrazit v aplikaci

Lepší způsob procházení. Dozvědět se více.

ŠKODA Forum - SKODAHOME.cz

Celoobrazovková aplikace na vaší domovské obrazovce s push notifikacemi, odznaky a další.

Pro instalaci této aplikace na iOS a iPadOS
  1. Klepněte na ikonu Sdílet v Safari
  2. Posuňte menu a klepněte na Přidat na plochu.
  3. Klepněte na Přidat v pravém horním rohu.
Pro instalaci této aplikace na Android
  1. Klepněte na tři tečky (⋮) v pravém horním rohu prohlížeče.
  2. Klepněte na Přidat na plochu nebo Nainstalovat aplikaci.
  3. Potvrďte klepnutím na Nainstalovat.

Doporučené odpovědi

No prave, ma vubec vinik sjednano povinne ruceni? Nebo co kdyz to neni od auta, ale napr. od kola, nakupniho voziku, ...

 

 

No tak pojišťovna nemá žádný expertýzi že se to stalo včera nebo zítra... Takže nahlásit to může klidně i nějakej ten den později. 

A podle toho že sem už nic nepíše soudím, že se setkal s viníkem a ten ho rozřezal na kousky, když není schopnej se k tomu tady vyjádřit.. 

 

Stejně to tak nějak ani nepatří do tohoto tématu, respektive ten dotaz na pojišťovnu. A už vůbec to nemá co společného se zárukou samotného auta. 

  • 5 měsíců později...

Zdravím!

 

Tak se mi vyrojila první rýha. Nevím teda kde sem k ní přišel, jestli nějaký obrubník třeba? Netuším.

 

Jak byste takový šrám řešili? Korekční tužkou a potom někdy havarijkou?

 

Problém je taky s tím, že korekční tužku na tuhle barvu nedělají, protože je to 9897 Marrone (atypická, pouze k edici kofola), takže to je tak akorát si to nechat namíchat. 

02D34179-2C08-452E-AB7A-797A0D978BB2.jpeg

Ja pouzil lakovou tuzku od  skodovky  a dal ji primo na plast. Zatim to drzi. Levne  a rychle reseni.

Plast nerezavi a diky umisteni nebude to moc vidět.

Staci vyssi obrubnik a je to hned...

 

Upraveno od zwan

Na toto je asi opravdu nejlepší řešení nechat namíchat a zatřít (doporučuji modelářský štětec velikosti 0). A jak už padlo, díky poloze to skoro nepůjde vidět.

Jestli to je plast, tak bych to neresil vubec, plast nerezne.

Mel jsem podobnej zarez na cerne, pohral jsem si steteckem z te tuzky a kdyz u toho stojim, tak neni videt vubec nic. 

Nemá.

Na drobná poškození kvalitní leštící pastu, na větší poškození koupit korekční sadu podle VIN a opatrně vyplnit barvou rýhu + přeleštit po zaschnutí barvy.

Je to cca týden co jsem vyzvedl auto a dnes jsem si v určitém úhlu všiml tohoto. Na pohmat se vada nijak nejeví. Vypadá to že je až pod průsvitným lakem. Odstranit  pomocí APC a mikroútěrkou nejde, detailer podobně. Auto ještě nevoskováno. Myslíte, že to půjde na záruku?

 

IMG_1639.JPG

Upraveno od Znedlob

Fotka se nezobrazuje, ale pokud to není mechanické poškození, je to pod průhledným lakem a je o nové auto, tak by se tím měli určitě zajímat.

před 3 minutami, Martab napsal:

Fotka se nezobrazuje, ale pokud to není mechanické poškození, je to pod průhledným lakem a je o nové auto, tak by se tím měli určitě zajímat.

Už by měla být :D

Zajel bych s tím do ŠA ať to nafotí a řeší, kór u nového auta...

Ja bych to neresil, bal bych se, ze opravou to jeste zkazi.

Dnes jsem tam zajel a nikde nic ? je možné, že to je vidět jen pod určitým úhlem a světle, takže na to hodím keramiku a dlabu na to :D

  • 2 týdny později...

Ten lak na Fabii opravdu stojí za prd. Auto staré 3 týdny a už má díru v kapotě. ? Je to sice jen tečka, ale ve středu je vidět bílá barva, to bude asi základovka ne? Má cenu to řešit hned, nebo počkat třeba po zimě až tam toho bude víc a dát to na havarijko?

Po opravě tam bude dírka zas.

Myslíš tím, že to nechám opravit, následně začnou platit zákony schválnosti a dostanu šutr zase jinam? ? Nebo jak? Jinak co ta barva? Jde mi hlavně o to, aby to nezačalo reznout.

Upraveno od Znedlob

Každý prvý ďobanec zabolí.. ale neviem, či má význam to riešiť. Takto môžeš nechať prelakovávať komplet celé auto každú jar. Dokedy ťa to bude baviť? :)

 

Ak si na tom potrpíš, daj to prelakovať čím skôr, ale hneď daj na celé auto nalepiť tú ochrannú fóliu. Nezabudni ani na svetlá vrátane hmloviek!

Já třeba nerad leštím protože tím objevím tolik nových dírek.. ?

 

Kup tužku v AS  a oprav...

Taky mám pár těch drobných dír od kamínků na kapotě... Dostal sem kamínkem hned druhý týden co sem měl auto nové, což mě dost nasralo, ale zatím sem neřešil, nemá to cenu, to bych musel každý rok nechat přelakovat.?

Před hodinou, Znedlob napsal:

Ten lak na Fabii opravdu stojí za prd. Auto staré 3 týdny a už má díru v kapotě. ? Je to sice jen tečka, ale ve středu je vidět bílá barva, to bude asi základovka ne? Má cenu to řešit hned, nebo počkat třeba po zimě až tam toho bude víc a dát to na havarijko?

 Už vidím, jak Ti pojišťovna bude ochotně proplácet na Havarijní pojištění přelakování kapoty nebo jinou technologii opravy malých odřenin od kamínků apod. Pokud ano, tak jedině když tam budeš mít hodně dobrého známého, jinak ne !!! Nebuďte pánové naivní, já mám havarijko léta a teček na kapotě nepočítaně, ale tohle by mne (nechci psát přímo blbost, nebo vyčuranost ať se někdo neurazí ) v životě nenapadlo.

No a laky na auto jsou v dnešné době všeobecně měkké, a to od doby kdy jsou výrobně vodou ředitelné.

před 2 hodinami, Znedlob napsal:

?Má cenu to řešit hned, nebo počkat třeba po zimě až tam toho bude víc a dát to na havarijko?

Musel by jsi hned po první ďubce nahlásit pojistnou událost. Tohleto čekání "až toho bude víc" u pojišťovny nefunguje, resp. si koleduješ o obvinění z pojistného podvodu.

@MilanHos Já potřeboval dodělat keramiku, ale nebyl čas no ? jinak to vždycky jenom spláchnu wapkou a jednou měsíčně bathe+.

 

@zwanNad tužkou už jsem přemýšlel, ale to beru jako poslední možnost.

 

@IbeCož lakovat každý rok je samozřejmě blbost, jen mi trvalo, než jsem se rozhodl na to dát folii a ted už je pozdě. 

 

@DušanV Nejde o dobrého známého, stačí vědět rozsah a podmínky smlouvy, kterou člověk uzavírá.

Připojte se k diskuzi

Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.

Host
Odpovědět na toto téma...

Podobný obsah

Aktivovat mobilní záhlaví

Chrome pro Android
  1. Klepněte na ikonu zámku vedle adresního řádku.
  2. Klepněte na Povolení → Oznámení.
  3. Upravte své preference.
Chrome pro desktop
  1. Klikněte na ikonu zámku v adresním řádku.
  2. Vyberte Nastavení webu.
  3. Najděte Oznámení a upravte své preference.