Přejít na obsah

Alternátor


Ovce

Doporučené příspěvky

Nazdar chlapci,

 

ve středu jsem byl na pravidelném servisu, kde zjistili, že mě brzo odejde altík. Když mě řekly, že nový stojí 20 000,- a výměnou za orig repas od ŠA 13 500,- šel jsem do kolen.

Takže otázka zní měnil už ho někdo? Na kolik tak výjde? Na netu jsem našel různý třeba od Bosche do 9 000,- repas originálu od Lucas za 7 000,-. Další možnost je ho nechat rozebrat a třeba bude stačit výměna ložisek za několik stovek.

 

Dík za rady

Editováno: , autor: Ovce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keby si ho daval repasovat tak na sk stoji repas cca 100-150€ Zalezi co vsetko treba, ale automaticky sa rovia loziska, uhliky, premeranie, podla potreby regler a diody, pokial ma volnobezku, ta moze byt nakladna. Ale firmu co poznam tak bud ti zrepasuju co im prinesies, alebo ti daju rovnaky uz zrepasovany a stary tam nechas a cena podla modelu a vykonu nikdy som nemal ponuku na viac ako 150€ za druhy kus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Může mě prosím někdo zjistit jaká ložiska a čísla jsou v alternátoru. Sice ho vyntáme a kouknem zda bude stačit výměna jen ložisek nebo celej altík, ale ať ty čísla nemusím pak nikde shánět pokud by nebyly vidět. Dík moc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bojim se, ze to ti asi nikdo nezjisti. Sodovka urcite nenabizi nahradni loziska, ale jedine cely alternator... Jedine ze by to uz nekdo delal a poznamenal si to... Mozna by bylo dobre napsat dotaz do nejakeho elektra, ktere se zabyva repasema alternatoru. Nebo tam primo zavolat. Za zeptani nic nedas. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V etke nic take neni:

 

post-77237-0-43874300-1459765076_thumb.p

 

BTW, aspon ja mam 140A altik a nie 110A...tak myslim aj ty budes mat taky....a nie je prave najlacnejsi :(

http://www.cc-autodily.cz/alternator-140-a-1

alebo

http://www.cc-autodily.cz/alternator-140a-valeo-1

 

Este v etke je 03L903023FX a ten by mal byt prave repas. Rovnako sa oznacuju aj vodne pumpy, kde koncove X znaci repasovany kus...ale su to funglovky :)

Editováno: , autor: Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak i kdyby tak furt lepší 6000 než 13 500,- :wallbash: co mě řekli ŠA servisu.

 

Jestli jsem to pochopil v etce nejsou ložiska jako díl. Ještě zkusím se pozeptat a uvidíme

Editováno: , autor: Ovce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě to nedalo a zajel jsem do AUTO TICHÝ Lysá nad Labem a tam mě řekli to co v Autostylu Trutnov. Nový hodně přes 10 000,- repas(ikdyž to není úplně repas) také kolem nebo lehce přes 10 000,- Ale nechávají je repasovat u místní firmy která se tím živý a za těch několik let neměli větší problém a cena by byla cca 2 500,- Pokud by byla v pr... i volnoběžka tak asi dalších cca 2 000,-

Editováno: , autor: Ovce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Tak jsem mu ten altík vrátil na reklamaci. Ložiska jsou sice vyměněný, ale zas blbne dobíjení. Nejhorší je že to chvíli dobíjí a chvíli né a je jedno zda jednu a jakou rychlostí nebo stojím, a kolik toho je v autě puštěného.

 

 

E: Tak ten vůl zapoměl šroubek na kotvě a ta se pak protáčela a tím to nedobíjelo

Editováno: , autor: Ovce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...