Přejít na obsah

Podřazování kontra brždění


Ne Dy

Doporučené příspěvky

Měl bych dotaz pro techničtěji založené kolegy, nebo také  zkušenější kolegy....když je třeba brzdit, nebo jednoduše zpomalit, tak si podřazuji, ve městě například ze 70, z 5 rychlostního stupně klidně až na dvojku postupně, s tím, že mi rychlost za ideálních podmínek spadne až ke 30. Jde mi o to, že jsem si všiml, že tak 90% populace vůbec brzdnou sílu motoru nevyužívá, a buď tam nechává rychlost a už zdaleka (a podle mě zbytečně brzdí), popřípadě vyhodí na neutrál a také nesmyslně brzdí ( s tím souvisí i mizerná předvídavost a odhad některých spoluobčanů).

První otázka zní, jak zpomalujete vy?  A druhá, ta techničtěji situovaná...je z nějakýho dlouhodobý horizontu výhodnější neustále brzdit ( tzn. opotřebovávání komplet brzd) nebo je lepší si podřazovat( trpí tím nějak spojka či převodovka extrémně?) a až pokud to je nějak nutné, tak šlápnout na brzdu? Děkuji za odpovědi a budu rád když napíšete i své postřehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme používam motor na brzdenie, až spomalím a ak je to nutné dobrzdím brzdami ale až ak je to nutné, mnohokrát idem bez brzd.

Napríklad pri dvojhmotnostnom zotrvačníku sa neodporúča brzdiť motorom, nakoľko sa opotrebováva.

 

Ešte k tomu opotrebovaniu , pri jednohmote nieje problém pri brzdení motorom, spojka nemá problém a ani prevodovka.

 

Dvojhmotu využíva diesel aj to nie všetky, benzínové motory majú jednohmotu.  Možno sa mýlim ale asi je to tak.

Editováno: , autor: Eric_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...