Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
Mani

aktivace alarmu

Doporučené příspěvky

Dobrý den, jsem nováček v užívání Škoda Octavia, koupil jsem ojetinu r.v. 2013, 2,0 TDI, 110 kW a mám problém s aktivací alarmu. Po zavření dvěří a zamčení auta by se měl alarm automaticky aktivovat tak , jak je psáno v manuálu (tlačítko na sloupku u řidiče svítilo při zamykání auta červeně), ale ani po psaných 45 sekundách alarm nefungoval. Fungoval vlastně jen jednou, když jsem se o něj opřel, aniž bych auto odemknul. Vypnutí jsem provedl ovladačem na dálkové zamykání a to stisknutím tlačítka "zamknout". Má s tím zde někdo zkušenosti a poradil by mi jak alarm opět aktivovat? Děkuji za rady! Pěkný den všem!

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Jak vis ze alarm nefungoval? Muzes zkusit nasledujici. Stahni okenko u ridice a zamkni auto. Pockej cca minutu nez se zkalibruji cidla. No a pak se naklon dovnitr tim okynkem a chvili tam sermuj rukama. Verim, ze se ti auto ozve :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

vím to proto, že se alarm neozval, ani když jsem bral za kliku dveří, nebo když jsem auto rozhoupal ze strany na stranu, ani když jsem se houpal s přední kapotou nebo se zadní částí vozidla. proto se ptám, proč to od vypnutí alarmu již nefunguje. prvně, když se ozval alarm, tak jsem se pouze lehce opřel o přední blatník, ale od té doby už nic. když se mi neozve alarm ani po tom, co bude uvnitř pohyb, tak s tím budu muset zajet do servisu, a to s pokorou. :) je mi to divné taky i proto, protože vím, že stačí, když je třeba silný vítr s nárazy, nebo když nějakej puberťák odpálí v blízkosti třeba petardu, tak alarmy se rozezvučí v několika autech...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mne je spis divny, ze se ti ozval alarm, kdyz jsi se, jak rikas, pouze lehce otrel o blatnik. Vyrobci dneska prave ladi alarmy tak, aby se pokud mozno vyvarovali falesnejm poplachum. Tj. na nejake poryvy vetru, petardy, atp.to je docela dost imunni. Na vzeti za kliku to uz nereaguje vubec. Pro to neni duvod. Vyzkousej ten postup co jsem psal a uvidis. Samozrejme tam muze byt chyba a pak holt servis. Ale osobne si myslim, ze ti to funguje spravne :-)

Editováno na Martin Bednář

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

díky, vyzkoušel jsem "otevřené okénko u řidiče" a alarma funguje hned na sebemenší pohyb. díky. co se týká toho lomcování s autem - píšu o tom jen proto, že v knížce s návodem se píše o tom, že alarm se spustí i při manipulaci s autem, ke které dochází, když je například nakládáno na odtahovku, což loupežníci rádi využívají...proto jsem trochu tím trochu znepokojen. a skutečně ten alarm se spustil prvně při opření se o blatník. od té doby mi to přijde, že můžu po autě skákat a alarm bude mlčet. ale díky za radu s okénkem - to funguje prakticky hned. hezký den! :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravim, mám takový dotaz..Octavia 3 r.v. 2013 tento rok ma alarm v zakladu? Nebo za příplatek?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Alarm je snad vždy za příplatek né? Nobo můžu mít auto s alarmem a ani o tom nevím?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

jak píšeš, je vždy za příplatek.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Neviem ako predtým, ale na Slovensku je pri FL alarm + Safe štandardne vo výbave Style a L+K.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobný obsah

• Od omicron
        Stále řeším nějaké chytré ovládání pro dálkový start motoru a zapnutí nezávislého topení (nejlépe pomocí aplikace pro smartphone).
        Při hledání řešení (vím o německém řešení DANHAG pro NT) jsem narazil na PANDORA, jež vedle autoalarmu umí i telemetrii a dálkový start motoru a dálkové ovládání nezávislého topení. Zachová i originální DO, umí i smartphone a přidává i další bezpečnostní funkce. Mám sice originál Škoda alarm, ale ten dálkový start motoru je impresivní, na léto velmi užitečný. Některé verze mají i přídavné zabezpečení KESSY systému.

Nemá někdo zkušenost s nějakou variantou ?
        Jsou to asi Rusáci (které bytostně nemusím), ale v Rusku je Oktávka a Sup velmi rozšířen, a má to veškeré EU certifikace a v CZ docela velká podpora...

• Od Peppo
        Dne som prebehol Karoqa Caristou a vyhadzuje jednu chybu jednotka 5q0937084c - chyba 262912. Na nete toho vela pisaneho nie je v jednom sa spomina
        1 Fault Found: 262912 - Sensor for Anti-Theft Alarm System B1330 F5 [009] - Alert Emergency Activation Stage 1 Confirmed - Tested Since Memory Clear Nemam VCDS tak blizsie neviem zistit. Neviete čo to môže byť? Vnútorné čidlá fungujú avšak sú dosť necitlivé, náklonové čidlo neviem či funguje ked hojdám auto tak sa nič nedeje. Ako to má fungovať? Myslíte že mám ísť s tým do servisu? Ked som cchybu cez Caristu zmazal a spustil som alarm cez vnútorné čidlá stráženia, tak chyba opäť nabehla. Ked iba zapnem zapalovanie tak chyba nenaskoci. Objavi sa po aktivovani alarmu. 
      • Od Jirik.DC
        Máte někdo zkušenosti s originálním alarmem nabízeným škodovkou? Pry by to měl být jablotron, který je ale servisní a prodejní síti jablotronu nedostupný, jen dealerům škodovky... A jak funguje, o něčem uvažuju, tak přemýšlím, co použít. Taky bych k alarmu dal ještě pager, ale zas nechci mít na klíčích 30 různých ovladačů..
      • Od Dafaq
        Ahojte,

Dnes som si kupil skodu superb combi 2, 2015 a uzatvaram havarijnu a chcu odomna ci to ma imobilizer a alamr.
        Viete prosím poradit ci ma alebo nie? Vin: TMBJE93T1F9054184

Dakujem
      • Od Maaho
        Na prodej Škoda Superb II kombi, do provozu 25.11.2014
        VIN: TMBJE73T3F9032935
        - kód motoru CFFB -  bez SW úpravy (dieselgate inside), start/stop vypnutý
        - tovární záruka 5 let / 100 000 km
        - aktuálně najeto 39 655 km
        - 2. majitel (1. Škoda Auto, a.s.), původ ČR
        - krásný stav bez škrábanců, neponičený interiér, nekuřácký vůz, ručně myto, nafta pouze od Čepra (plus aditiva)
         - výbava Elegance plus (vyhřívané čelní sklo, sedadla kůže/alcantara (el. ovládaná s pamětí), kessy, parkovací asistent, alarm, dynamické bi-xenony, denní svícení, vč. zadních světel a osvětlení RZ, samozatmavovací zpětná zrcátka, 5. el. dveře - zavírání i otvírání klíčem i tlačítkem u řadící páky , Bolero + soundsystém, roletky zadních oken, alu Luxon 18", originál tažné zař. (nutno dodělat el.), dešťový a světelný senzor, AUX, BT telefonování, XDS, asistent rozjezdu do kopce, asistent rozpoznání únavy a  další drobnosti)
        - vůz byl v minulosti havarován, opraveno v autoriz. servisu Škoda (viz. foto nehody + aktuální stav)
        - kompletní výbava, servisováno pouze v autor. servisu, výměna oleje každých 15 000 km
        - veškerá dokumentace a palubní literatura
        - 2x klíček
        - k vidění Kolín a okolí