Jump to content

lexaji

Člen ŠKODA Klubu
 • Content Count

  58
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

lexaji last won the day on February 11

lexaji had the most liked content!

Community Reputation

31 Excellent

About lexaji

 • Rank
  Uživatel

Recent Profile Visitors

346 profile views
 1. V horkých dnech se objevuje škubání u mého motoru 2.0 TSI OPF při rozjezdu, pokud tedy vyrazím hned po nastartování, když jsou automaticky drženy vyšší volnoběžné otáčky. V zimních měsících toto bylo zanedbatelné. Máte to taky tak?
 2. lexaji

  Front Assistant

  Pravdu máš, dozadu to byl Rear Traffic Alert, graficky to ukázalo dlouhý červeně čárkovaný výsek vzadu od boku auta. Při jízdě dopředu se rozsvítila velká červená kontrolka (možná dokonce i rozblikala) přes celý displej maxi dotu včetně zvukového doprovodu. Už na mě zahoukala i v hustém provozu, ale to jsem brzdil sám, i když brzdy byly již systémem natlakovaný.
 3. lexaji

  Front Assistant

  Mně se stalo něco podobného v Plzni u vlakového nádraží. Před hlavním vchodem jsou tři nizoučké schůdky, před nimi jsem parkoval a při rozjezdu mi před nimi auto chlamstlo na brzdy, taky jsem čuměl jako vrána. Když jsem je přejížděl pomalu a přibrzďoval, tak to neudělalo. Pak se mi něco podobného stalo ještě jednou při parkování v zatáčce u chodníku, při couvání auto vyhodnotilo nebezpečí od projíždějícího vozu, který jel jakoby na mě, ale pochopitelně zatočil podle silnice, tak taky brzda na fleku.
 4. lexaji

  Letní pneumatiky

  Taky mám Dunlop Sport MAXX RT2 v rozměru 225/40 R18 a spokojenost. V tomto rozměru je to moje první letní pneu, ale hlučnost je jen nepatrně vyšší než zimní a s klidem mohu doporučit, ale ve výběru ji nemáš.
 5. S více oktanovým číslem je spotřeba menší? Já jsem zaregistroval menší spotřebu i když jsem začal do paliva 95 přidávat aditiva, konkrétně VIF.
 6. O1 mám liftback a kufr pro pětičlenou rodinu dostačující. O3 mám kombi a občas v kufru vozím border kolii a na to je kombi super. Dost místa pro věci i pro psa, a když pes nechce ležet, sleduje dění za vozem z okna. Když jsme jeli na hory, v plném kufru byly saně i pes 😁.
 7. Odpověď by byla jednoduchá, podívej se co máš zapsáno v TP, ale na to ses asi neptal co.
 8. lexaji

  Style Race Sirius

  Na fotkách je přeštický kostel (kromě Scaly 😀 )
 9. lexaji

  Výběr motoru

  2.0 TDi 110 kW je dobrá volba
 10. lexaji

  Výběr motoru

  To je otázka, co si pod pojmem "řadit jak šilenej" představuješ. Už z principu, DSG převodovka má o jeden kvalt víc, takže řadí častěji a pokud nemáš místo nohy cihlu, tak se nemáš čeho obávat. Naopak při požadavku na co vejvětší zrychlení dokáže využít potenciál motoru, ale opět potvrzuji i názor ostatních, svez se v obou verzích.
 11. lexaji

  2.0 TSI

  Dle mého názoru bude projev motorů 2,0 Tsi a 2,5 atmosféra docela odlišný. Viz výkonová křivka - Tsi max výkon i krouťák v širokém rozsahu otáček, ale atmosféra maximum v jednom bodě.
 12. Mám nastavený mód individual a drží mi ho to pořád.
 13. Taky dochází u dvoulitrů k vypínání valců?
×
×
 • Create New...