Přejít na obsah

1,6 tdi rozjazd


Lukas Rigo

Doporučené příspěvky

Zdravým , chcem sa spýtať , mám octáviu 1,6 tdi A7 , auto\motor ide bez problémov , skôr mám problém s prevodovkou , rýchlosti mi radí úplne bez toho aby som to cítil , ale občas keď zastavím  a idem sa rozbehnúť tak mi trošku  zavybruje plynový pedál , pri rozjazde a pri preradení 1-2 , na vyšších rýchlostiach mi to nerobí krásne preraďuje a aj podraďuje . neviete čo s tým ? poprípade skúsenosti aké máte s tými prevodovkami ? na 1,6 tkách ? ešte mi to občas pomalšie reaguje ked zaradím R-ko tak to pár sekúnd trvá dokým preradí a začne cúvať . , ešte po zaradení D- občas sa rozbehne a občas to stojí na mieste . Mám 128xxx tis km , olej som menil pri 110 tis. a spotrebovo sa hýbem 4,5-5,0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, 15degren napsal:

tak tobě vibruje plynový penál která je elektronický ? Zajímavé...

 pri rozjazde cítim vybrovať pedál , a auto sa mi tažsie rozbieha , a je to od rpevodovky či to niekto nemal , pretože občqas sa rozbehne uplne pohode ale občas tomu trva a ani sa nerozbehne len začne vybrovat ked pridam plyn

Editováno: , autor: Lukas Rigo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO to se ti ale klepe auto ne plyn, to prostě není totiž možné, protože tam není žádné mechanické propojení s vnější částí vozu :-)

 

Jinak když se podíváš na web sixty, tak v 99 ze 100 případů způsobuje všechny problémy mechatronika a v tom jednom to jsou lamely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, 15degren napsal:

Nemám tušení asi by to bylo lepší dát do servisu co myslíš ?

bolo to tam , nič mi nepovedali že nič tomu neni , pri výmene oleja mi povedali že vyzerá byť v poriadku , práve vtedy ked to skúšal to išlo v poriadku  ...
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Zdens123 napsal:

Pokias tvoja A7 je dq200, tak za to vybrovanie su zodpovedne spojky opotrebovane.

Skus toto. Ked sa rozbiehas pomaly a preradi ti z 1 do 2, daj mu o 1 sec dlhsie (uber plyn).

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
 

ked sa mi to bude zasa robiť ,t ak to skúsim ubrat troksu plin , je to vždy ked sa rozbieham1-2

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quote

5) závada - a) vibrace/ škubání při řazení z 1r. na 2r. (několikanásobné škubání ne jen jedno škubnutí)

-B) vibrace /škubání při akcelaraci na 2r. - projev trvá cca. 2 sekundy

  • rozmezí otáček motoru 1 200 - 2 000ot/min
  • při přidání plynu cca. 20%
  • při zatočení vozidla - vibrace, nebo při zrychlení z rychlosti 5 - 10km/h

c) vibrace/škubání při rozjezdu na Z rychlost

Příčina: krátkodobý nerovnoměrný přenos síly mezi obložením spojky K2 a přítlačným kotoučem, to má za důsledek nerovnoměrný přenos kroutícího momentu při různých rychlostech prokluzu spojky K2

 

Kedze je 7 DSG DQ200 prevedovka ktora ma suche spojky, tak tie spojky sa vedia dost rychlo opotrebovat. (Rychlo sa prehreju. Najcastejsie v mestskej prevadzke).

 

Je to bezna vec pre 7 DSG. Oprava je taka, ze sa vymeni spojkova sada prevodovky (cca 10 000 kc material, ± 6 000 praca)

 

Skus pri pomalo rozbehu po preradeni do 2jky pockat sekundu. Spojka by sa mala zahryznut a potom uz nepreklzne.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Zdens123 napsal:

 

Kedze je 7 DSG DQ200 prevedovka ktora ma suche spojky, tak tie spojky sa vedia dost rychlo opotrebovat. (Rychlo sa prehreju. Najcastejsie v mestskej prevadzke).

 

Je to bezna vec pre 7 DSG. Oprava je taka, ze sa vymeni spojkova sada prevodovky (cca 10 000 kc material, ± 6 000 praca)

 

Skus pri pomalo rozbehu po preradeni do 2jky pockat sekundu. Spojka by sa mala zahryznut a potom uz nepreklzne.

 

 

ďakujem , budem riešiť výmenu pod doovolenke :D cca 1600km by to malo zvládnuť

Editováno: , autor: Lukas Rigo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...