Přejít na obsah

Xenony v parabole


Benik

Doporučené příspěvky

Pridavam se k odpurcum techo prestaveb, je sice fakt ze to maji trebas i nektere jine znacky, jako trebas Hummer, ale pocit je naprosto stejny. Xenonove vybojky v normalni cire parabole osilnuji. Jednou se tady dokonce nekdo pochlubil ze ma vybojku i v dalkovych, to pak musi byt taky lahudka :) Ja osobne jsem pro cockove svetla, nebo kdyz uz nekdo ma tak diodovky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridavam se k odpurcum techo prestaveb, je sice fakt ze to maji trebas i nektere jine znacky, jako trebas Hummer, ale pocit je naprosto stejny. Xenonove vybojky v normalni cire parabole osilnuji. Jednou se tady dokonce nekdo pochlubil ze ma vybojku i v dalkovych, to pak musi byt taky lahudka :) Ja osobne jsem pro cockove svetla, nebo kdyz uz nekdo ma tak diodovky :)

jojo to jsem se pochlubil...a řekni mi důvod proč ne výbojku v dálkových...Mám to přes půl roku a není s tím jediný problém...možná kdybys toho najezdil za tmy jako já tak bys ocenil pro č to tam mám..:)-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jen kratce, protoze uz jsem se k tomu vyjadroval. Doba zhaveni vybojky a H7 je jina, nejsi schopny s vybojkou zablikat tak jako s H7 cili mas vyrazenou svetelnou houkacku. Drive se ti opotrebi cely system, protoze neni staveny na caste zapinani a vypinani. No a nejpodstatnejsi vec, ty sice vidis krasne ale co ti ostatni ? Vidi pak jeste vubec neco krasne ? Ja osobne jezdim vecer prakticky denne, takze takovych expertu potkavam mraky, ale to sem nepatri. Jinak pro me za me si tam dej i silnejsi vybojky nez jen 35W, ale pak rozhodne nejezdi vecer proti mne. Jsem pak totiz jako broucek a mam takovou potrebu jit primo nejkratsi cestou za tim krasnym a jasnym svetlem :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak pokud si myslíš že jezdím v noci proti autům a nechávám zapnuté dálkové,tak to pak v tom případě jo...A pokud jsi ještě neviděl že to bliká atudíž světelná houkačka funguje, tak se někdy zstav a já ti to ukážu!Amogh a Máca jsou mi svědky že opravdu funguje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me se jenom libi jak to vsichni kritizuji a podle myho to nikdy nevideli a nejake stale domnenky, ze napr:

*je matna parabola od vybojek(to ma kamos ktery ma 2003 a ma svetla matne jak svina, asi mycka nebo tak a ma tam normalne H7)

*ze to slnuje jako svina- to je divny ze na me nikdo neblika a to jezim kazdy tyden tak 300km v noci... no divny...

*ze by nechtel potkat blazna ktery ma vybojky v dalkovejch( no nevim jestli nekdo schvalne jezdi s dalkovejma)

no nic, prve to shlednete a zjistite ze efekt je stejny jak s cockama... bohuzel nemam na cockova svetla... a ne ze to co neni original je na hovno... O zadnou prestavbu se nejedna jak to tady mnozi nazyvaji... jen se da vybojka d2r a prihne se packa(dratek co dri vybojku) a samozdrejmne sa namontuji trafa...

Ale ze jedna pani povidala... Jak rikam... je nas v praci 5kluku a mame to vsichni ve fabiich a vsichni jsou nadseni... takze zdar...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja prave takove veci videl :) Dokonce i na jinych znackach a jak riakm, cocka je cocka. Takhle xenon v parabole osilnuje, nektere znacky se s tim popraly dobre a jine proste jen daly do svetla vybojku a ahoj.

Co se tyka osilneni, nemusis ani primo svitit, ale uz i vedlejsi odrazy, kterych ma fabka pozehnane, udelaji sve. Muzes si to ostatne sam vyzkouset, postav vedle sebe cockovky a svoje xenony, rozni stridave jedno a pak druhe a sleduj, do jake miry osvetlis mista vyse nez primy tok svetla. Mozna budes prekvapeny jak hodne klasicka parabola sviti nahoru a do stran a dolu a vubec vsude kolem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Benik: Tahle debata nema cenu, kazdej si bude stat za svym, jen bych podotknul, ze tve tvrzeni "efekt je stejny jak s cockama" je skutecne nesmysl. Hlavne s ohledem na ostatni.

Kdyz neveris, udelej primy srovnani nebo to rovnou nech zmerit v tunelu.

A jeste jedna vec: "jen se da vybojka d2r a prihne se packa".

Bomba, takhle trefis polohu ohniska paraboly jedna basen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Maverick:

No dobra nema to cenu o tom diskutovat. Snad jen to, ze si kvuli vam koupim svetla s cockama, ale az na to budu mit ;)

Evidentne to nikdo na svym aute nemnel tak tvrdi co kde slysel.

Jasne ze to neudela ostre rysky jako H7 ktera tam ma byt...

Uzavrel bych toto tema...

P.S: proc na me ti ostatni tedy neblikaji kdyz jim to tak hrozne vadi jak tady tvrdite...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Origo xenony v parabolach z prvovyroby nejsou az tak neobvykle ... Vovlo je sekalo do S40, S80 seka do XC90. Mam za to, ze i nektere modely MB mely paraboly. Nikde jsem nenarazil, ze by osilnovaly ...

Sam jsem osadil HID-H7 do Freelandera do paraboly s cirou optikou. Origo pro tento model neexistuje ... ;) Mam serizeno a svitim tam kam mam. Jedine co muze byt problem je znala hlidka na silnici *). Premyslim tam osadit alespon nejaky ostrik ...

*) Ale je v tom bordel. Nekde jsem cetl, ze je overena informace osazeni HID sad bez postihu v ramci EU u vozidel s rokem vyroby do 1997.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Origo xenony v parabolach z prvovyroby nejsou az tak neobvykle ... Vovlo je sekalo do S40, S80 seka do XC90. Mam za to, ze i nektere modely MB mely paraboly. Nikde jsem nenarazil, ze by osilnovaly ...

Sam jsem osadil HID-H7 do Freelandera do paraboly s cirou optikou. Origo pro tento model neexistuje ... ;) Mam serizeno a svitim tam kam mam. Jedine co muze byt problem je znala hlidka na silnici *). Premyslim tam osadit alespon nejaky ostrik ...

*) Ale je v tom bordel. Nekde jsem cetl, ze je overena informace osazeni HID sad bez postihu v ramci EU u vozidel s rokem vyroby do 1997.

Jeste pridavam, xenony bez cocky ma i origo 607-ka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja tohle radsi nebudu komentovat, pac bych se zase rozvasnil :D Takze jen ve zkratce. Xenony bez cocek jsou na dve veci - oslnujou, to vime vsichni. A nepomuze ti ani rucni naklapeni. Nehlede na to, ze to je opicarna.

Ano, ja mam origo xenony, dodelavane. A proc jsem je zvolil? Protoze to neni opicarna, ma to cocku - tudiz adekvatni parabolu a nemusim nikde nic resit. Ostrikovace uz mam pripravene k montazi... A chces neco rict? Origo xenony me prisly na tolik, co tebe neorigo :D Ale v pohode -_-

ANo ano, tiez zastavam taky isty nazor. Do tyzdna by som si mal ist po nove funglovky origo xenon, no uvidime jak to bude. JASNE SVETLO i v Penazenke :smich::smich:

a ostrekovace. casom budu.

tot vsio adios

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Origo xenony v parabolach z prvovyroby nejsou az tak neobvykle ... Vovlo je sekalo do S40, S80 seka do XC90. Mam za to, ze i nektere modely MB mely paraboly. Nikde jsem nenarazil, ze by osilnovaly ...

Sam jsem osadil HID-H7 do Freelandera do paraboly s cirou optikou. Origo pro tento model neexistuje ... ;) Mam serizeno a svitim tam kam mam. Jedine co muze byt problem je znala hlidka na silnici *). Premyslim tam osadit alespon nejaky ostrik ...

*) Ale je v tom bordel. Nekde jsem cetl, ze je overena informace osazeni HID sad bez postihu v ramci EU u vozidel s rokem vyroby do 1997.

parabola svetla musi byt pripravena pro stejne ohnisko svetla jako halogen, pokud to tak je, tak nemam problem (s vybojkama D2R). Samozrejmosti je serizeni svetel...

Pokud to tak neni (ohnisko nastavis metodou, pokus, omyl), tak jde z paraboly jinej svetelnej kuzel a...

Takze pokud zachovas stejne svetelne kuzely a sklon paprsku tak proti tomu nic nemam...

Tohle ale nastavit u klasickej parabol je o dost slozitejsi nez u cocek... :ph34r:

Jestli v EU je neco povolene, tak to bude po dodatecne TK... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem to malinko sledoval ... tak jeste doplnuji, origo xenony jsou bez cocek temer u vsech frantiku ...

Nahodou jsem jel Brno-Praha s 607kou (origo xenon v parabole) osvetleni silnice o 100% jasnejsi nez cocky v me Octe (taktez origo vcetne regulace) ... Tak nevim jestli je cocka tak jednoznacne vitezstvi ... :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vlabar: Pred nejakou dobou tady bezela velmi rozsahla diskuse na tema xenony, dotklo se to i prestavbovych sad a dalsich bodu k tematu xenon. Uz tehdy jsem uvadel, ze existuje hromada modelu s xenony s parabolou. Jako priklad jsem uvedl Volvo S60 s bixenonem v parabole.

Ani ja netvrdim, ze xenon v cocce je jednoznacne lepsi, byt obe reseni maji sva plus a minus. Podle meho nazoru je hlavnim minusem cockove konstrukce (jedno jestli xenon ci halogen) ostry prechod mezi svetlem a tmou. Jine podstatne minusy nevidim. Naopak, minusem paraboloveho systemu je v dobe cirych krycich skel svetlometu hodne velke mnozstvi tzv. bludnych parsku, ktere pusobi rusive hlavne za nepriznivych povetrnostnich podminek jako treba husty dest, ale predevsim snezeni a mlha.

Benik: Ani ja netvrdim, ze to je neobvykle, nicmene tvrdim, ze u nas je to zakazane a bez homologace.

Jina vec je, ze to nikdo jednoduse nepozna za predpokladu, ze jsou pouzity originalni dily a namontovane ostatni nalezitosti.

Originalnim xenonum zdar!!! :p

Editováno: , autor: Maverick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen bych podotknul, pokud ma auto v parabole xenony z vyroby, tak ta parabola byla za timto ucelem vyvinuta. U fabie se nepredpokladalo, ze se tam bude xenonova zastavba davat, proto pri dodatecne montazi to nebude nikdy stopro napoprve. Co se tyce sily svetla na vozovce, je to diskutabilni, jde o teplotu vybojky, jeji stari, cistotu svetlometu a na dalsich faktorech. Cim ale budou vzdy cocky prevysovat paraboly bude, ze pri spravnem serizeni neosilni tak, jako paraboly s xenonem, byt z vyroby dodavanym.

Pro zajemce srovnani paru vybojek. Na prvni pohled stejne, pri lepsim procteni zjistime zasadni rozdil ve svitivost. Modra neni vzdy dobra :DPhilips Micro Power Xenon Light D2S Ultinon a nebo Philips Micro Power Xenon Light D2S

A tady je dokonce jasne videt, ze nejde jakoukoli vybojku dat do jakekoli paraboly Philips Micro Power Xenon Light D2S (H4)

Tim narazim, ze nejde jen tak zamenovad D2S s D2R, tady dokonce je ona ochrana jeste vetsi. Ale to se tyka spise borcu, kteri neuznavaji "sklenenou" rozptylovou plochu v parabolach u starsich vozu, napr Felda atd. a kteri ji bez ostychu vymeni za "cirou" a jeste tam narvou vybojku.

Jinak pro super borce tady mam Sylvania BriteArc Double Ended 12,000 Watt :smich: Tady se uz nejake osilneni nemusi resit. Vse co bude v ceste se vypari :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...