Jump to content
Jan Marek

Dochlazovani po jízdě

  Recommended Posts

  Dobrý den, mám O2 L&K s motorem 1.8tsi 118kw. Po jízdě když zastavím, nechám vždycky chladit turbo kolem 1-2 minut. Většinou ale když vypnu motor začne se ještě dochlazovat vetrakem a z motoru salá velmi teplo. Na ukazateli teploty je však normálně na 90 stupních. Je to v pořádku nebo se jedna o nějaký problem ? Dekuji za rady 

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Když on benzín se ve srovnání s dieslem při volnoběhu zahřejvá víc ... Kašli na dochlazování po jízdě při stání na místě, přizpůsob jízdu ke konci tak, abys nemusel "chladit" po zastavení, tedy styl že po palbě 180 na dálnici nesjedeš na parking a necháš to tam bublat, ale prostě těch 5 minut před zastavením zvolníš jízdu B) Tady je navíc chlazení el. čerpadlem v chladicím okruhu a to si to dochladí dostatečně i po vypnutí motoru, když to nebude přehřátý po běhu na místě ...

  • Upvote 1

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Na dochlazování bych rozhodně nekašlal uplně, někdy má své opodstatnění, ale jak píše kolega nademnou, je dobré zvolnit před zastavením. Ona teplota vody bude vždy na 90°C, je to jen elektronicky zdegenerovaný ukazatel, sleduj spíše teplotu oleje, ta ještě ukazuje naštěstí celkem reálně.

  Edited by Martab

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Je to normální, mně to v létě sálá teplo klidně dva metry daleko a fouká i několik minut po vypnutí. Paradoxně dálnice je celkem leháro, pže se to stíhá chladit silným proudem vzduchu, nejhorší je nakládat tomu v horku na okreskách, to mám pak pocit že se ten motor roztaví :lol:

  Každopádně, když jsem to drtil, tak to nechám bublat na volnoběh klidně 3-4 minuty, aby se mi nespekl olej v turbu, a ten zbytek se pak dochladí i po vypnutí - dvoulitr má elektricky chlazený turbo vodou, myslím že 1.8 to bude mít taky, páč je to skoro stejnej motor.

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  ×