Jump to content
Lukas_86

140kw TDI DSG 4x4 - divné zvuky při rozjezdu

Recommended Posts

Ahoj,

když se rozjíždím a zároveň zatáčím (například do křižovatky), tak se od zadní nápravy ozývá takové jakoby "drhnutí" , je to při zatáčení doleva i doprava. Pokud při zatáčení ještě více přidám plyn, tak krom drhnutí auto trochu škubne, jak kdyby se na zadní kola přesunulo více točivého momentu.

Chtěl jsem se zeptat, zda tento jev někdo na Superbu 4x4 pozoruje, případně pokud by někdo byl z Brna o okolí, jestli bych se s ním nemohl domluvit, zajel bych za ním a vyzkoušel by to v mém autě a poté ukázal ve svém. Vůbec netuším, čím to může být. Auto je nové, mám najeto 750 km, nicméně jezdil jsem dvojkovým superbem 4x4 a passatem CC 4x4 a ani jedno auto tento zvuk nedělalo.

Ano, mel :( Omlouvam se, muze to nekdo z administratoru presunout do spravne sekce, prosim? Dekuji

Mozna s tim souvisi i druha vec - pri rozjezdu, kdyz slapnu na plyn, tak se auto zacne rozjizdet a asi za pul vteriny je citit mirny kopanec do zad, jako kdyby se pripojil pohon i na zadek. Cim vic plynu, tim vic je kopanec citit. Mate stejne zkusenosti?

S3 má haldex 5 jako O3 a tam absolutně o zadku nevim, snad funguje :scooter:

Takže cukat opravdu nemá, pokud se rozjíždíš normálně.

No zkousel jsem se znovu projet ve dvojkovym superbu 4x4, potom v passatu 3.6 4x4 a nic. Jen ten muj to dela. Dopredu to neni az tak znat, ale na zpatecku pri plnym rejdu je to citit nejvic. I kdyz se jen plouzim bez plynu. Proste takovy chroupani od zadni napravy, ktery se prenasi do celyho auta jako trepani. Vypada to, jako kdyby 4x4 bylo pripojeno i kdyz v tomto pripade byt nema. Auto je v zaruce, pojedu s nim do servisu zaroven s vrzajici loketni operkou. Ale hrozne nerad bych tam prijel a slysel, ze nic neciti, diagnostika nic neukazuje a nikdy s tim jine auto problemy nemelo. Poradite nekdo? Prosim

Tak se vratim k tematu - stve me to cim dal tim vic. Ted jsem nasel na netu na audi foru uplne stejny problem, jen lepe popsany jenze u Audi mu radili, ze to dela samosvor vzadu :-/ coz superb asi nema Když vyjíždím třeba z křižovatky a zatáčím a dám víc plynu tak cejtím takové drhnutí, nevíte co to může bejt? Někdo mi říkal že to děla 4x4 při přenosu výkonu nebo něco takovýho, děla to jen při rozjezdu z 0km/h . Díky

Audi ma Quatro a to je permanentka,to sa porovnavat neda.

Ja si myslim,ze to bude u Superba normalka,pretoze auto sa sprava vacsinou ako predokolka a zadok pripaja pri strate adhezie,co moze byt ten tvoj pripad prudkeho slapnutia na plyn.Mal som 4kolku,ale drhnutie som nejako neregistroval.

Ja jsem mel predtim passat CC 4x4 a tam nic, tata ma superb 2 4x4 a taky nic.

před 22 hodinami, Patrik1971 napsal:

Ja si myslim,ze to bude u Superba normalka,pretoze auto sa sprava vacsinou ako predokolka a zadok pripaja pri strate adhezie, co moze byt ten tvoj pripad prudkeho slapnutia na plyn.Mal som 4kolku,ale drhnutie som nejako neregistroval.

Mne nič nepuká, nedrhne, nešklbe. normálne to asi nebude. Možno by nebolo zlé navštívíť servis.