Jump to content
Sign in to follow this  
BearTech

odpor motoru při otáčení za kliku

Recommended Posts

Ahoj,

popis situace - 1,2htp 47kw 2004 AZQ po přeskočení řetězu, poskladáno zpět ( repas hlavy, nové rozvody atp. ), kontrola časování aretačními přípravky je v pořádku 

( hlavu jsem na blok montoval se zaaretovanou klikou i vačkami , stejně tak rozvody ) 

 

Zkouším ráčnou za kliku protočit motor pro kontrolu ( svíčky venku ) a při tom, když jde jakýkoli píst do horní úvrati ( +-, neměřil jsem přesně, ale mám pocit že tento bod se objeví kdy je některý píst v HÚ ) cítím větší odpor, jak se tento bod překoná  motor se kousek pootočí naopak úplně bez odporu ( jako by mu něco pomohlo ), je možné že je cítit odpor vačky když stlačuje ventily ? ( jenom pro doplnění - když jsem otáčel motor bez hlavy tak šel volně )

Omlouvám se za možná hloupou otázku, ale jsem z toho už celkem vycukaný tak se raději ptám :-) ( ono to totiž pocitově vypadá jako by se píst přetlačoval s ventily :-D ) 

 

26.7.18 odpovím si zatím sám, ano šlo o odpor vaček které stalčovaly ventily, doplnil jsem svíčky a bylo slyšet syknutí od výfukových ale hlavně motor jede na první ( při prvním startu na třetí ) našlápnutí, trochu jsem zpytoval svědomí co jsem kde a jak dotáhl když se na mě valil od výfukových svodů dým ale šlo o olej atp. kterým to bylo zapatláno když jsem to rozebíral. 

Tak teď jenom čekám co jsem kde pos.al a kdy to přestane jet :-D Zatím jenom volnoběh a po uklidnění zdvihátek trochu plynu na neutrál. Musím to trochu učesat protože jsem nerepělivka nastrkal kabely jak to šlo abych už viděl jak jsem na tom a musel jsem do práce  :-)

 

Edited by BearTech

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...