Přejít na obsah

Zimní pneu


StandaO

Doporučené příspěvky

Prosím Vás, děláte, jako kdyby v běžných pneumatikách byla použita vesmírná technologie. Je to kus gumy a 90% je o zkušenosti řidiče. Pokud neumí jezdit, tak ho zimní nespasou. Celoroční jsou kompromis. Kdysi se jezdilo taky a nikdo neřešil DOT jako teď, kdy se na netu o tom všude píše a lidé jsou jak ovce. Ano, nějaký vliv má stáří pneumatiky, ale určitě to bude pár procent. Rozkřiklo se to, že pneu starší 4 roky je úplně na nic a výrobci samozřejmě přitakávají.

Pokud řešíte přilnavost, podívejte se na moto pneumatiky. Průměrná stojí kolem 3000,- a nájezdy bývají v průměru 5-10t km, tam už jsou dobré směsi, ale ne ten černý dehet u aut[emoji2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím Vás, děláte, jako kdyby v běžných pneumatikách byla použita vesmírná technologie. Je to kus gumy a 90% je o zkušenosti řidiče. Pokud neumí jezdit, tak ho zimní nespasou. Celoroční jsou kompromis. Kdysi se jezdilo taky a nikdo neřešil DOT jako teď, kdy se na netu o tom všude píše a lidé jsou jak ovce. Ano, nějaký vliv má stáří pneumatiky, ale určitě to bude pár procent. Rozkřiklo se to, že pneu starší 4 roky je úplně na nic a výrobci samozřejmě přitakávají.

Pokud řešíte přilnavost, podívejte se na moto pneumatiky. Průměrná stojí kolem 3000,- a nájezdy bývají v průměru 5-10t km, tam už jsou dobré směsi, ale ne ten černý dehet u aut[emoji2]

 

Ano, jenže v jakých rychlostech se jezdilo dříve a jaký byl provoz.

To že po 4 letech se většina zimních hlavně ty levné chovají diametrálně jinak je holý fakt.

Mě to je osobně jedno, ať si každej dělá co chce, já nejsem tak línej nebo skrblík, abych kvůli pár minutám nebo pár stovkám zbytečně zvyšoval riziko.

Není to o tom že mám zimní conťáky, můžu jezdit jak chci - takových vidím plný příkopy, ale je to jenom o tom, snížit riziko co nejvíce, nic víc.

Jako argument jsem línej přezouvat... :kol-44:

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, pokud máš lepší pocit, proč ne. Já jen, že se pořád řeší měkkost zimních pneu, které mají při slušném zacházení nájezd 30000 km. Co to má asi za měkkost, když při váze 1,5t to vydrží tak dlouho?

Hlavně pokud chceš omezit riziko, tak nejezdi vůbec, protože člověk ať se snaží jak se snaží, buďto to přijde nebo ne [emoji2]

Jinak měl jsem hodně značkových pneu a většinou se liší jen hlučností. Nejlepší co jsem kdy měl, tak to byly letní Dunlop Sport Max s cenovkou přes 4000 za ks a opravdu perfektní. Ale jinak osobně pneu do 2000 řadím do základní třídy, které jsou plus mínus stejné.

Teď mám druhou sezóny Vraníky za 1000 kus a jsou trošku hlučnější nad 100 km/h, ale vyškrábou se snad ze všeho. Na sníh ideální a měkkost je luxusní

Editováno: , autor: Losky83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, u letních moc rozdíl nepoznáš, ty se opravdu většinou liší jenom hlučností, nebo jak se chovají pokud jedeš sakra na hraně - to jede málokdo. Pak se liší ještě v tom, jak rychle odcházejí.

 

Ale u zimních ty rozdíly jsou znatelné, pokud člověk má trošku cit a dokáže to rozeznat.

 

Třeba rozdíl u mě mezi zimním Matadorem a Barumem a Continentalem na jednom autě byl diametrální.

 

Matador a Barum nastejno, první rok dá se říct že dobrý i když conťák se choval hned lépe, ale druhá sezóna byla znát hodně a třetí ani nemluvím... Continental si držel svojí výkonost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Já jen, že se pořád řeší měkkost zimních pneu, které mají při slušném zacházení nájezd 30000 km. Co to má asi za měkkost, když při váze 1,5t to vydrží tak dlouho?

Jenže na těch zimních jezdíš víc na mokrém asfaltu, sněhu a pod. Jezdíš pomaleji, atd.

Obuj ty zimní na léto a máš je fuč po "pár" kilometrech.

....Hlavně pokud chceš omezit riziko, tak nejezdi vůbec, protože člověk ať se snaží jak se snaží, buďto to přijde nebo ne...

Spíš bych řekl: "Buď tomu pomůžu nebo ne.".
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

počkej, ale zapomněl jsi říct jednu podstatnou věc, jak staré ty zimní byly ? Pokud staré a tvrdé, je jasný, že se ti nebudou tak rychle sjíždět jako fungl nové měkké...

 

Také záleží jak kdo jezdí, kdo jezdí jak prase, ohobluje ty zimní daleko dříve, při opravdu klidné jizdě se samozřejmě nebudou nijak drasticky sjíždět...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad tu ještě, někteří, nechcete tvrdit, že jízda v létě na zimních gumách je stejně bezpečná jako na letních? Že jizdní vlastnosti zimní gumy v létě jsou stejné jako jízdní vlastnosti gumy letní?

Ať jezdí jak chce kdo chce, vždycky tu zimní sjede v létě rychleji než letní. Ikdyž stará zimní guma je na zimu už tvrdá, v létě, za podstatně vyšších teplot, je vždy měkčí než letní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem na staré fabii combi HTP celoroční barum quartaris a najel jsem 33 000 a ještě tam byl vzorek 3-4mm a jezdívám do chorvatska..spotřeba byla stejná jak u dřívějších letních klébrech..byl jsem spokojenej..a doufám, že i na TSi-čku s celoročníma Klebr quadraxer...barumkář co mě jich měnil a sehnal tak říkal že budou v pohodě..a to je můj známej

Editováno: , autor: vasnivykolista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wojnare ted se téma stočilo na to jestli se ty zimní gumky v létě opravdu tak drasticky sjíždějí? No a někteří z nás tvrdí, že pokud nejezdíš jako prase, ale normálně s nějakou dám příklad čtyřletou gumou, tak to sjíždění není tak drastické, jak nás rádi gumaři a motorističtí redaktoři rádi přesvědčují. Nikdo tu snad ani nezpochybňuje, že letní pneu v toto roční období má vhodnější jízdní a bezpečnostní vlastnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...