Přejít na obsah

Zimní pneu


StandaO

Doporučené příspěvky

Když koupíš novou gumu, obvykle je na ní učuněná červenou barvou tečka asi tak 1cm velká - to je právě místo, který se má dávat PROTI ventilu, aby se zmenšila nevyváženost kola. 

Bohužel, někdy to cvičený vopice ve výrobnách pneu nacákají barvou hlava nehlava, padni tečko kam si padni ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem poprvé projel nové zimní pneu. Na Roomstera jsem pořídil Hankook W452 185/65 R14 86 T za 980Kč/ks. Mohu jenom pochválit. Vyrobeno v Maďarsku. Vyvážení OK, bylo nutné použít minimum závaží. Za jízdy tiché, dobře vedou směr a jsou tuhé i do zatáček. Uvidíme jaké budou na sněhu, ale docela jim věřím. Kdo hledáte levné zimní pneu, myslím že chybu neuděláte.

 

Pořídil jsem je proto, že letní mi v Boleslavi dali také Hankooky a jsou dost dobrý. Při porovnání s Continentalkama co máme na druhém Roomsteru v ničem nezaostávají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dnes jsem poprvé projel nové zimní pneu. Na Roomstera jsem pořídil Hankook W452 185/65 R14 86 T za 980Kč/ks. Mohu jenom pochválit. Vyrobeno v Maďarsku.

....

Pořídil jsem je proto, že letní mi v Boleslavi dali také Hankooky a jsou dost dobrý. Při porovnání s Continentalkama co máme na druhém Roomsteru v ničem nezaostávají.

Hankooky dostaneš třeba i na Audinu přímo z fabriky, když si neobjednáš "prémiovější značku" = třeba Pirellky, Dunlopy, Goodyearky a podobně. I když to je jihokorejská značka, už jen proto nemůže bejt vysloveně šmejdová. Dal jsem na radu majitele pneuservisu a letní K415 Optimo od Hankooku jsem si koupil v roce 2010 - letos na nich budu jezdit šestou sezónu. Pro tuhle sadu už to bude asi poslední léto (mají s bídou 4mm vzorku a na mokru už je citelná ztráta gripu), ale vážně přemejšlím o koupi další sady stejný značky. Na zimu jsem ale zvolil Vredesteiny SnowTrac 3 . Jak letní, tak zimní mám v rozměru 195/55 R15.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na Audinu si žádné pneu neobjednáváš, jaké tam z výroby dají takové tam dostaneš.

To je stejnej blábol, jako že si v příplatkový výbavě nemůžeš objednat lepší gumy na oktávku, ale dostaneš jaký fabrika sežene.

Ano, ty "běžný" dostaneš tehdy, pokud si nepřiplatíš a neobjednáš si "lepší". V případě audiny ty "běžný" znamenají levnější, ale ne funkčně špatný značky - mezi jinýma i Hankook. Když si vybereš "prémiovou" značku gum z nabídky, dostaneš ji - samozřejmě za příplatek, žádný kuře zadara nehrabe, ale nepokoušej se tvrdit, že to nelze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto som ešte v živote nepočul, že by predajca áut ponúkal na auto iné pneumatiky. Obzvlášť keď on sám nevie na isto, že aké pneumatiky budú na aute. Rovnako ako nevie, že akej značky budú žiarovky vo svetlách, alebo aký motorový olej je v motore, nevie ani to, že práve aký je aktuálny dodávateľ na pneumatiky.
Robia sa maximálne kšefty s diskami, keď si napr. niekto objedná auto na základných plecháčoch. Tak oni ho reálne objednajú na elektrónoch a keď auto príde, tak ho rýchlo prezujú na lacné plecháče ktoré kúpia zvlášť. Následne disky predajú s pekným ziskom. To ale musí byť práve v ponuke nejaký balíček kde sú disky za mierny, alebo žiaden príplatok a zákazník ich nechce (sú aj takí).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

letní pneu mám 195/55 R15  .. byl jsem s něma 2x v chorvatsku ...ale nyní jsem byl přes vánoce s celoročníma Klébrama 185/55 R15 ..na stejnou trasu 1050km jsem najel o 30km víc jak na těch letních ..to je nějaké divné..průměr je přece stejný .. :kol-32:

Editováno: , autor: vasnivykolista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Průměr není stejný, protože profil má přímý vztah k šířce pneu - pokud se změní šířka, změní se při konstantním profilu stejnou úměrou výška pneumatiky od kraje ráfku po okraj, tedy i průměr/obvod kola. Navíc se užší pneumatiky a pneumatiky s vyšším profilem při zatížení víc deformují a čím vyšší je deformace, tím menší je pomyslný průměr/obvod kola při odvalování.

 

Viz porovnání alternativních rozměrů pneu třeba zde.

Editováno: , autor: JayBee1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...