Přejít na obsah

Zimní pneu


StandaO

Doporučené příspěvky

185 60 R14 ma fabula II i po face....

 

Je tento rozměr zapsán  v TP i jako M+S?? 

 

Případně neví někdo, zda by šel tento rozměr na zimu dopsat do papírů?? Zimní 185/55 R15 stojí prostě nesmysl  :kol-44:

Editováno: , autor: Mirda85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsem měl štěstí, ale nikdy jsem se nesetkal s tím, že by pojišťovák zkoumal obutí, ať v soukromém nebo profesním životě. Ale běda tomu, kdo to při jeho náhodném přezkumu v souvislosti se zaviněním nebude mít OK. V žádném případě to neznamená, že bych podporoval, dát tam něco, co není v TP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já ještě za dob, kdy jsem měl felicii, mě na parkovišti naboural bagr. Naštěstí se opřel jen o blatník svou pneumatikou, co byla velká jako celá felicie, ale to jen mimo :-)  Likvidátorka z pojišťovny hned koukala, co mám za pneu a jestli mám zimní. I když jsem byl zaparkovaný na parkovišti. Asi je to člověk od člověka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

M+S znamená, že by si ten rozmer nemal použiť ako letné, len ako zimné. Ostatné veľkosti môže použiť aj ako zimné, aj ako letné.

A to je právě blbost. Na autě můžeš použít JAKEJKOLIV V TP ZAPSANEJ ROZMĚR úplně stejně jako letní tak i zimní.

To, že velikost 185/55 R15 je (například) zapsaná jako "M+S" znamená, že výhradně pro tuhle velikost je doporučeno/povoleno používání sněhovejch řetězů, ne že to jsou výhradně zimní rozměry.

Když si přepočítáte velikosti celejch kol u rozměrů 175/70 R14, 185/55 R15, 185/65 R14, 195/55 R15 a třeba 205/45 R16 na jejich celkovej průměr včetně pneu, zjistíte že jedině 185/55 R14 je v průměru přibližně o 1 centimetr MENŠÍ než ostatní.

Tím je totiž umožněný, aby se KOLEM PNEUMATIKY daly omotat řetízky sloužící k vyproštění v hlubokým sněhu a aby tenhle "návlek" nikde nedřel o podběh nebo o nápravnici v momentě, kdy se kolo vytočí do rejdu. Všecky ostatní rozměry kol jsou větší v průměru i širší, takže pokud se na ně "nabalí" řetězovej návlek, hrozí nebezpečí, že při propružení nebo v rejdu ty řetězy poškodí něco jinýho na autě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je pěkný výpočet pro pneu http://pneu.extralevne-pneu.cz/index.php?qwe=e24-kalkulator-vypocet-prumeru-a-obvodu-kola&sirkax1=205&profilx1=45&prumerx1=16&sirkax2=185&profilx2=60&prumerx2=15

 

Já osobně až sjedu zimní tak také koupím 185/60 R15 i když je v TP nemám, tento rozměr je o cca 500 kč levnější na jedné pneu než 185/55 R15. Rozdíl v průměru je minimální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....185/55 R14 je v průměru přibližně o 1 centimetr MENŠÍ než ostatní....

Asi jsi myslel 185/55R15. Ten 1cm jsou přibližně necelá 2% z průměru kola, tj. tachometr by měl naměřit o 2% delší vzdálenost než je skutečnost. A asi to tak je, protože dnes jsem podle tachometru najel 101km, přes mapy.cz naměřeno 99km.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ekkar, tvoje argumenty sú logické a tiež som si to dlho myslel, ale potom sa ukázalo, že niekto má v TP zvlášť uvedené rozmery pre použitie s reťazou. Každopádne ja ostávam pri 205/45 R16 a keď bude treba, tak kúpim maximálne ponožky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Které zimní 205/45 R16 mají tutově ochranu ráfku? Nějak jsem nenašel e-shop, který by tyto údaje spolehlivě uváděl. MFS by sand měly mít Bridgestone Blizzak LM-25 (máme je v jiném rozměru na jiném autě a ochranu mají). Nějaké tipy?

 

e1, na čem konkrétně jezdíš? Myslím, značku, typ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JayBee1, mne sa zdá, že všetky pneumatiky tejto veľkosti majú nejaký druh spevnenia ráfov. Inak aktuálne jazdím na Bravuris 2, ktoré ale práve predávam a obujem späť na túto sezónu fabrické Dunlop SportMaxx SP. V zime zase mám obuté Hankook Winter i'cept evo W310.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rypicong: Ano, vysoký obrubník ti může poškrábat paprsky, když okolo něj parkuješ, o tom žádná, ale s ochranou neorve hranu ráfku a o tu mi jde především. Když jsem viděl, jak po několika měsících po výměně za Continentaly bez ochrany dopadly do té doby skoro netknuté ráfky, na kterých byly 7 let Bridgestony s ochranou (ne ty samé :)), rozhodl jsem se, že mi pneu bez ochrany nesmí na auto. A to byly "balóny" s profilem 55, kde je ráfek přecejen víc v bezpečí.

 

e1: SP SportMaxx mám na 17" Kentaurech a v tom rozměru asi opravdu žádné pneu bez ochrany nebudou, u 16" právě nevím, přecejen už to nejsou takové šlupky.

Tak asymetriku na zimu, jo? Popravdě mě to ani nenapadlo, v zimě jsem vždy jezdil se směrovými. Jak jsi s nimi spokojený? Jak velký je rozdíl proti SportMaxxům (přilnavost za mokra, hlučnost, spotřeba)? Ochranu ráfku mají?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie Hankook sú fajn, oproti Bravurisom 2 lepšie, s Dunlopom už ale nemám možnosť porovnať, lebo tie som menil za zimné naposledy v roku 2012, tak sa už ani nepamätám. Všeobecne ale Dunlopky montované vo výrobe sú dobré pneu, akurát sa moc rýchlo derú. Ak ideš kupovať zimné, tak pozri testy a vyberaj podľa údajov ktoré sú pre teba relevantné. Ja napr. v zime uprednostňujem dobré vlastnosti hlavne na vode. Ak by som teraz kupoval zimné pneu, tak určite siahnem po Continental ContiWinterContact TS850. Treba si za ne ale priplatiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...