Přejít na obsah

Odvzdusnovaci ventil palivovej nadrze u OII vs. OI


kingo12

Doporučené příspěvky

Zdravim. Ma nietko skusenosti s odvzdusnovanim palivovej nadrze pri OII? Pri OI je tam taky mali cuplik, ktory pri stlaceni odvzdusni malu nadrzku a tym padom mozete natankovat cca o 7 az 10 litrov paliva viac. Viem ze to vyrobca neodporuca, ale ked natankujem a idem na dlhsiu trasu (zahranicie a nechcem tam tankovat, resp. co najmenej) tak je to uplne v pohode. Dnes som prvy krat otvoril nadrz na OII a ten cuplik tam nie je . Vie niekto poradit ci ho viem niekde najst?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono ked tankujes resp. dotankovavas tak ten cuplik musis mat zmacknuty stale a vtedy to tam narves...

presne tak som to robil aj ja - ale treba to robit pomaly, vacsinou to dost peni (nafta)

Boco a ako to robis pri OII? Mas nejake tipy ako tam dostat viac paliva? Resp. kolko sa ti najviac podarilo natankovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja teda nevim, ale prijde mi jako ztrata casu trapit se u pumpy s pistoli jenom proto, abych tam nalil o dva litry vic. tankuju dokud to nevycvakne, pak jeste 2x domcrdnu a jedu do riti. na dojezdu se to prijevi podle me minimalne(protoze OII ma nadrz na 55l, kdyz taknuju, tak tam naleju tak 50-51l, neco v nadrzi zbylo, takze tam dle me zadny velky misto kvuli vzduchu nezbejva)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja do OI mestim maximum 59,3 litra. ale to uz bol dojazd podla palubneho poc. 10 km a niekedy naskocila uz aj nula. Takze ratam ze je to asi 60 litrov. Myslim ze oficialne ma OI v papieroch 52. A tolko natankujes cca do prveho vypnutia a este ked trochu poklikas (co bolo spenene aby sadlo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ja som to 2xkrat testol na OII. Dojazd podla PPC 0km, maximalne co som natankoval je 53,4 , ale myslim ze PPC neukazuje realitu, myslim ze tam este tak cca 1,5 litra do tych 55 bolo ale riskovat som to nechcel.

Otec na fabii presiel s nulovy dojazdom este 30km a aj atk mu nedoslo palivo.

Neda sa nejak prestavit PPC aby ukzaoval fakt realitu (viem ze to kolise podla stylu jady, ale aj tak)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Do fabie se mi docela běžně dařilo dostat 57 litrů. U OII tak 53, a to v případě, kdy jsem dost překračoval dojezd od chvíli, kdy začal ukazovat nulu, cca tak o 20 km. Jinak když se rozsítí kontrolka rezervy, ukazuje PP dojezd 100km a rychle jde dolů, ale ne přímo uměrně najetým skutečným kilometrům. Po 60 km začne ukazovat nulu. Takže si myslím, že ta 100 se na rezervu ujet dá, ale zatím jsem najel cca 80, zatím jsem vždy dojel ke své pumpě, kde sbírám body.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...