Jump to content

Přibývání oleje 1,6 tdi 81 kw cxxb


PlyrSeby
 Share

Recommended Posts

Časté regenerace DPF --> ředění oleje naftou. Jak s autem jezdíš? Podle toho množství bych tipl, že hlavně krátké trasy, na kterých se filtr nestačí zregenerovat a auto to zkouší pořád dokola. Bylo by dobrý aspoň jednou za týden až 14 dní auto projet někam dál, aby se mohl v klidu zregenerovat.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
V 13. 1. 2022 na 21:35, PlyrSeby napsal:

Při výměně oleje po 15000 km vyteklo necelých 7 litrů. Původně bylo nalito 5 litru, chladící kapalina neubývá. Najeto je 180000 km. Neví někdo čím to může být, než pojedu do servisu.

Ahoj mám stejný motor rok 2016 a stejný problém nájezd 119000km a při výměně oleje my vyteklo více asi něco přes litr mužů se zeptat jak si dopadl zjistil si čím to bylo moc by si my poradil par lidi my řeklo že jsou v háji tesnici kroužky na  pístech… díky moc.

Link to comment
Share on other sites

Dal jsem to do škodovky a ty na nic nepřišli, řekli ze mám jezdit a až tam bude víc oleje, tak ho dají na rozbor a uvidí se co s tím. Jediný co, tak mi přehráli sw SDA 23AX- že je nějaká svolávačka. 
Potom jsem napsal dotaz asi do 20 servisů škoda a ty mi odpověděli ze to můžou být špatný vstřikovače, gumičky vstřikovačů a dost psalo že je to přerušením regenerace DPF. Začal jsem se na to soustředit, kdy mi auto regeneruje a snažím se dokončit každou regeneraci hned na poprvé. Zatím za 5 měsíců od výměny oleje a ujetí 11000 km se mi nezdá že by mi olej přibýval. Uvidím při výměně kolik se vypustí. Snad jsem ti pomohl.

Link to comment
Share on other sites

Moc děkuji určite si mě alespoň navedl jak jsem psal mám čerstvě vyměněny olej a budu to sledovat divné je že auto nic nehlasilo ani necuká proste motor jede krásně kdyby to prý byli vstříky tak to bych poznal tak až pak budeš měnit olej dej vědět prosím moc mě to zajímá … A ještě jednou moc moc děkuji 🙂

Edited by Wojnar
Necituj bezprostředně poslední příspěvek!!
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Ahoj prosím tě a platí to pořad pokud bych chtěl přehrát také SW a kam bych se měl obrátit přímo na autorizovaný servis Škoda ??? TM jsem volal a řekli my ze byl že zlobilo těsnění vstřikování tak nevím …

Edited by Wojnar
Necituj bezprostředně poslední příspěvek!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...