Přejít na obsah

Predne parkovacie senzory


Delet

Doporučené příspěvky

Zdravim, chcem sa opytat ci aj vam reaguju predne senzory strasne neskoro. Uz som takmer v "prekazke" a zvukova + vizualna informacia je znacne oneskorena. Je mozne niekde v Menu nastavit odozvu pripadne vzdialenost kedy maju byt aktivne? Pripadne ci to vie nastavit servis. 

 

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě je to též víc jak 1 metr od překážky, spíše 1,5-2, kdy naběhne parkovací mód a zobrazí se na displeji překážky. Musel jsem jen zesílit pípání, protože defaultně to nebylo skoro slyšet. Může to být tím, že jsem byl zvyklý na pronikavé pípání senzorů na O3, když u O4 to je spíše takové jemné cinkání. V případě zadních senzorů je to i dál jak 2 metry, kdy se začnou poprvé ozývat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je problém v tom, že se Ti pozdě pustí asistent při parkování nebo asistent je spuštěný a přitom reagují senzory pozdě?

Mě to funguje tak, že se většinou správně spustí sám asistent a pak senzory fungují s dostatečným předstihem.

Výjimečně se asistent nepustí sám - asi nejsou splněny nějaké podmínky a pak senzory nefungují nebo se spustí na poslední chvíli jak popisuješ.

Řešení je v takové situaci puštění asistenta ručně, tlačítkem pod infotainmentem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to zkoušel proti vratům a přední senzory spouští opravdu až cca v polovině detekované vzdálenosti, takže tak 70 cm. Ale ukazují správně, když odcouváš, tak cca do 1,5 metru. Jde podle mě jen o nastavení citlivosti, kdy přední asi mají vyšší toleranci, protože na kapotu řidič vidí a bylo by otravné, kdyby řvaly už od 1,5 metru. Pokud to někdo chce, může vyvolat parkovací asistent ručně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, mobil-man napsal:

Tak jsem to zkoušel proti vratům a přední senzory spouští opravdu až cca v polovině detekované vzdálenosti, takže tak 70 cm. Ale ukazují správně, když odcouváš, tak cca do 1,5 metru. Jde podle mě jen o nastavení citlivosti, kdy přední asi mají vyšší toleranci, protože na kapotu řidič vidí a bylo by otravné, kdyby řvaly už od 1,5 metru. Pokud to někdo chce, může vyvolat parkovací asistent ručně. 

Dnes som to este raz skusal. Automaticka aktivacie prednych senzor cca. 50-70cm od steny. Ak som ich pustil manualne a isiel oproti stene detekovali prekazu z ovela vacsej vzdialenosti. Skusal som aj zadne tam je to uplne bez problemov rovnako obraz z kamery.

 

V predchadzajucom aute 03 mi predne senzory spustalo napr aj pri posuvani sa v kolone. Na O4 sa mi to nestalo cize tie senzory maju asi nizsiu citlivost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, jakas napsal:

A je problém v tom, že se Ti pozdě pustí asistent při parkování nebo asistent je spuštěný a přitom reagují senzory pozdě?

Mě to funguje tak, že se většinou správně spustí sám asistent a pak senzory fungují s dostatečným předstihem.

Výjimečně se asistent nepustí sám - asi nejsou splněny nějaké podmínky a pak senzory nefungují nebo se spustí na poslední chvíli jak popisuješ.

Řešení je v takové situaci puštění asistenta ručně, tlačítkem pod infotainmentem.

 

Problem je, ze pusti asistent neskoro az ked som kusok od steny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 2. 2022 na 18:33, jakas napsal:

No, to jsem si myslel.

Taky se mně to při parkování někdy stane, ale mílo často.

A když ho pustíš ručně, tak senzory reagují dobře?

 

Ano, pri manualnom spusteni detekuju prekazku na vacsiu vzdialenost a funguju  dobre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...