Přejít na obsah

vysoka spotreba rs 2.0 tdi135kw dsg


Rbk151

Doporučené příspěvky

Ahojte, som majitelom jazdenky o3 rs 2.0 tdi cupa, dsg. Casom som si zacinal vsimat ze spotreba je celkom velka. Dlhodoba sa drzi od stylu jazdy od 7,0 do 7,4 l. Kratkodoba ked sa snazim lahka noha tak pridem do ciela za cca 6,2 l, akonahle viac pridavam plyn spotreba ide rychlo hore a skoncim na 6,8l-7l. Ked stojim na mieste pri zaradenom P alebo D mam spotrebu 0,8-0,9l a pri nezohriatom motore 1,0-1,2l. Vie mi niekto povedat ci pri tomto motore je tato spotreba v poriadku alebo nieco je zle? Rozvody su teraz vymenene. Diagnostika nehlasi ziadnu zavadu. Akurat bola vadna lambda pred cat ale tu som vymenil hned po kupe a diagnostika ju uz ani nehlasi. Najazdene 164tis km, dpf zaplnene na 45g a vypalovane pravidelne. Jedine bateriu idem menit je tam povodna 7 rokov ma ale to nebude mat vplyv.. Idealne keby niekto s tymto motorom a dsg sa vyjadril ake spotreby ma on hlavne na tom zaradenom P alebo D lebo nezda sa mi to. Dakujem moc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viem ti k spotrebe povedať len toľko. Mám doma jednu upravenú RS a jednu so sériovým softom. Tá upravená jazdí v priemere tak o 0,5-0,8l viac ako so sériovým softom. Možno tomu viac nakladám na upravenej RS. 

 

Ale aj s upraveným softom mám dlhodobý priemer s veľa dialnicami 6,5l. Čiže ty by si mal mať podľa mňa tak pod 6l, všetko záleží od štýlu jazdy. (včera som mal napr. 10,5l som sa bol previezť).

 

Pri zohriatom motory mám na oboch spotrebu na P 0,6-0,7l a na D o deco viac . Niekedy mi tam skočí aj 0,5l ale to musí byť dosť zohriatý motor. 

 

 

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...