Přejít na obsah

Fabia 1.0TSI 70kw - Životnost spojky


patrikderka

Doporučené příspěvky

Zdravím,

zakoupil jsem si ojetou Fabii 1.0TSI 70kw r.v 2018 s nájezdem 58 tisíc kilometrů. Najeto s ním mám asi 150km.

Dnes jsem se ještě díval na nějaké video recenze tohoto auta a osoba říkala, že to auto dost trpí na spojku a životnost spojky tipuje na 50-60 tisíc kilometrů. Je zde někdo, kdo už tuto metu překročil? Dokázali byste mi napsat Vaše zkušenosti s tímto autem a třeba s tou spojkou?

 

Děkuji moc.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na služební fabii 110 tis.km a spojka pořád původní.  S autem, krom asi 10 tis.km, jsem jezdil jenom já.

Ohledně výdrže dost záleží na řidiči, jak moc se rozjíždí pomocí efektního střihu nebo spíš pomocí větší dávky plynu, a taky zda auto jezdí více po městě nebo spíš mimo. Moje služební fabka většinu km nalítala po dálnicích, s minimálním obsazením.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel nevím, jak na tom byl předchozí majitel, ale byl jenom jeden. Využití auta pro moje účely je dojezd z práce a do práce (15 tam a 15 zpátky) a párkrát do měsíce to projet na východ Slovenska. Rozjíždím se jen s malým přídavkem plynu. Tak aby byl rozjezd plynulý.

Jinak musím to auto neskutečně pochválit. Bál jsem se toho trojhrnku, ale je to neskutečně pohodlné a nádherně odhlučněné a vlastně mi ten zvuk toho trojválce neskutečné libá uši.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak třeba u mé bývalé jedničkové Fabči to bylo v 380t km, kdy se musela spojka už opravdu vyměnit, za tu historii auta co jsme jí měli, ju jezdili celkem tři řidiči. Takže jak bylo řečeno, hodně záleží jak se s ní jezdilo a kde jezdila, velké město životnost výrazně zkracuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...