Přejít na obsah

Navigace Columbus, Bolero - recenze, podrobnější popis vs Waze, atd.


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
On 11/24/2023 at 8:48 PM, smire said:

Stačí ten USB s novými mapami nechať v aute a po čase sa mapy zaktualizujú a zmení sa číslo máp.

@smire zaujímalo by ma, aké "číslo" máp máš aktuálne - predpokladám, že aktualizáciu jtorú tu popisuješ si nerobil veľmi dávno.

aktuálny stav on-line aktualizácie je 23.11, t.j. november.

Off-line súbory sú datované 23.45 predpokladám, že to je týždeň 45.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

22.12 sú rok staré to je pravda.

Ale na nete sú na stiahnutie momentálne mapy OI_P107_EU_202345_Offline_Update takže chápem že by to mali byť mapy W45/2023. Dnes je týždeň 49, tzn. bol by to veľmi čerstvý update.

Neskúsiš to updatovať s nimi?

Zaujímalo by ma naozaj či ten update funguje - pretože zatiaľ sa to nikomu nepodarilo, na druhej strane neviem či je tu ešte niekto ďalší s off-line columbusom.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď budem mať čas, tak to znovu stiahnem. Teraz ma to až tak nesúri, ono to aj pár hodín sťahuje. Naposledy mi to aj spadlo a musel som to stiahnuť znovu. Podarilo sa mi to až na druhý krát. Na toto mám čas len cez víkend. Keď to spravím dám info. Neviem prečo tvrdíš, že sa to nikomu nepodarilo, keď v sekcii "update map" sú viacerí, ktorí si tú aktualizáciu máp stiahli a nainštalovali do auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možno preto, že nevidím sekciu update map

a tiež preto, lebo od septembra riešim preinštaláciu mapových podkladov s podporou Škoda Auto a keby to fungovalo tak by ma predpokladám odkázali na stiahnutie mapy z webu a neriešili so servisom zákroky, ktoré nikam nevedú, resp. zatiaľ len implementovali do môjho auta chyby z SW1941 ktoré predtým auto nemalo 🤣

samozrejme že vadné mapové podklady som skúšal najprv riešiť updatom cez USB ale nič sa nezmenilo.

 

preto ma zaujíma ak ti ide táto aktualizácia, aký dátum budú mať tvoje mapy po stiahnutí súboru 2023_45

díky vopred za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto je cesta do sekcie  "update map", musíš o nej vedieť, lebo si tam posledným prispievateľom. A čo sa týka mapových podkladov, pokiaľ si dobre pamätám, keď som robil aktualizáciu pred tými dvomi mesiacmi, tak tiež označenie na nete bolo niečo/2023. Presné číslo som si nezapamätal. Viem, že som sa čudoval, že v aute sa mi po stiahnutí máp zobrazilo číslo 22.12. Takže je dosť možné, žie tie mapy sú stále tie isté ako pred dvomi mesiacmi. Zatial, čo som si to odsledoval, tak v aute sa číslo máp zobrazuje vo formáte 21.2. alebo 22.12, čo je podľa mňa rok.mesiac. Číslo máp na upate portaly je CW 45/2023, čo je úplne iný formát. Po stiahnutí týchto máp sa v aute zobrazí určite niečo iné a nie 23.45.

Editováno: , autor: smire
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm - na ďalšej stránke, ok.

Lenže v tom vlákne je jeden jediný človek, ktorý tvrdí že sa mu niečo updatovalo a ešte nie je jasné či to bolo naozaj z USB alebo zhoda náhod že to prebehlo zrovna on-line.

Keď budeš mať chvíľu tak skús ten update. Ano je to ca na 3÷4 hod sťahovať z netu, potom rozbaliť a nakopírovať na USB. Pomerne dlhá procedúra.

Ako vidíš už tam som zháňal info k chýbajúcim mapovým podkladom - posledný dotaz. S USB-čkom som jazdil vtedy asi 2 týždne a nič z toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak som stiahol mapy z uptade portalu číslo CW 45/2023. Po dvoch týždňoch jazdenia mi číslo máp v aute zostalo 22.12. tak, ako bolo predtým. V októbri, keď som aktualizoval mapy naposledy, sa mi mapy v aute zmenili za necelý týždeň, takže predpokladám, že už tie mapy sú stiahnuté. Môj záver: mapy na uptade portály sú rovnaké ako pred dvomi mesiacmi, keď som ich naposledy aktualizoval. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

😄 no dobre. V každom prípade vďaka za snahu a skúšku.

on ten SW určite neporovnáva obsah súborov, ale zisťuje, či je k dispozícii novší súbor. Ak áno, stiahne ho a nainštaluje. Obsah novšieho súboru pritom môže byť identický s predošlým súborom.

 

Záver: off-line update funguje tak ako celá O4 - podľa aktuálneho počasia na Jupiteri v kontexte so slnečnými erupciami 🤣 tzn. v 99.99% nefunguje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dnes som náhodou skontroloval číslo máp v aute a mapy sa zmenili na 23.6. Takže mapy sa zaktualizovali na novšiu verziu, len to trvalo dlhšie, ako naposledy. Ja denne najazdím  len 8km, mám blízko do práce, takže aj čas na sťahovanie je denne len nejakých 10 minút, pretože mapy inštaluje len pri naštartovanom aute. Klúč som mal stále zastrčený v aute, takže ani presne neviem, kedy to presne nainštalovalo, od 21.12.2023 som to prestal kontrolovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Týždeň v Pobaltí:

Columbus - vedenie po cestách a zobrazenie všetkých dopravných obmedzení skutočne bezchybné, začiatok kolony je tam kde ho Columbus zobrazí. A že ich vo Vilniuse a Rige je....

 

Keďže Litva a Lotyšsko používa radary a úsekové merania prakticky čo 5km cesty a toto Columbus samozrejme nevie, skúsil som Waze.

Lotyšsko - v Rige hlási Waze v okolí ca 7000 užívateľov. Pri jazde zobrazuje užívateľov prakticky všade v okolí. Hlásení o dopravných problémoch množstvo, avšak taktiež množstvo už neplatných -> odstavené auto, policajná hliadka ktorá tam nie je, poľadovica z pred troch hodín ktorá už nie je. Dopravné zápchy identické ako Columbus. Fixné radary hlásené pekne vopred.

 

Litva - po prejdení hraníc užívatelia Waze zmizli! Za celú cestu som stretol len jedného, hlásenie udalostí počas celej cesty Litvou ani jedno. Radary v Litve sú však vždy označené najprv značkou, takže celkom žiadna katastrofa. Policajné hliadky, pokiaľ človek dodržuje rýchlosť nevadia.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Dnes totálny výpadok on-line navigácie Škoda. Niekoľko havárií a výpadok semaforov na jednej križovatke spůsobil kolaps dopravy v Bratislave. Kolony zo všetkých smerov zhruba 2-2.5hod.

Navigácia WAZE - všetko červené

Navigácia Google - ukazuje dopravné komplikácie v trochu menšom rozsahu ako WAZE

Navigácia Sygic - spoľahlivo vyhľadáva voľnejšie cesty a vedie mimo zápchy kde sa dá

Navigácia Škoda - ukazuje dlhodobé uzávierky, ale žiadne aktuálne upchaté cesty.

 

Tak som parkoval hodinu najprv na D1 a potom ďalšiu hodinu na R7...

Asi toľko kolón naraz "výkonné servery Škoda" (ako sa to píše v marketingových materiáloch) nestíhali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...