Přejít na obsah

Navigace Columbus, Bolero - recenze, podrobnější popis vs Waze, atd.


Doporučené příspěvky

Ahojte, 

Po dvoch mesiacoch naťahovania sa so škoda technickou podporou kôli chýbajúcim skúšobným verziám navigácie a infotainmentu online mi ich konečne aktivovali na pár mesiacov zdarma, aby som si ich mohol vyskúšať. 

Mám otázku ohľadom infotainmentu online: je nejak vidno v Infotainmente, že je služba Infotainment Online aktivovaná? Pribudnú nejaké funkcie, atď? 

Pýtam sa, pretože súčasťou by malo byť aj automatické aktualizovanie máp. 

Včera mi to aktivovali, dnes je stále navigačná databáza 2 roky stará (vtedy auto ešte ani neexistovalo). 

Ako prinútiť mapy aktualizovať sa? 

V nastaveniach navigácie toho veľa nie je. 

Takisto nevidím ani to nastavenie, aby sa navigácia prehodila do prístrojového štítu, niekto to riešil, bolo tam nastavenie že zobraziť na združenom prístroji. 

Ja to tam nemám, ale funguje to v pohode, navigáciu si zapnem šípkami na pravej strane volantu. 

Ďalšia otázka, na displayi infotainmentu mi to ukazuje aj dopravné značky, vo virtuálnom cockpite nie, viem to tam nejak dostať? 

 

Auto je 6/22, MY22. 

20230616_124122.jpg

20230616_124204.jpg

20230616_124530.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktualizaci map nevyvoláš, musíš počkat. 

V navigaci to ukazuje značky z mapových podkladů (neodpovídá vždy realitě). 

Ve virtuálním cockpitu se to zobrazuje jen když máš čtení dopravních značek. Tam se zobrazují značky, které přečte kamera. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám otázku ohľadom trasy.

Zapol som si nastavenie: vyhnúť sa úsekom s diaľničnou známkou okrem v: a tam som zaškrtol Slovensko.

Keď to dobre chápem, tak po Slovensku by to malo normálne používať diaľnice a v ostatných krajinách, ktoré zaškrtnuté nie sú, sa to bude plateným úsekom, kde je potrebná diaľničná známka vyhýbať.

Očividne ale niečo nefunguje dobre, lebo dnes som to skúšal a na úseku D1 Budimír - Bidovce ma to navádzalo mimo diaľnice, pričom po diaľnici to je jednoznačne úspora.

Keď som to vypol, už ma to navádzalo na diaľnicu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli to není právě opačně a došlo v chybě v překladu. Zaškrtnuté Slovensko znamená, že právě na Slovensku se má vyhnout placeným dálnicím. Chyba v překladu není nijak mimořádný jev obecně a když čtu ty problémy s infotainmentem, tak u vývojářů Škodovky to bude asi i docela běžný jev. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@NemesiSK hlavne preklady do Slovenčiny sú občas také, že tomu nemôže rozumieť ani Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra SAV.

Objavujú sa tam občas v nastaveniach slová, ktoré netuším čo znamenajú.

Na odskúšanie funkčnosti aplikácie nepotrebuješ mať najnovšie mapy - zásadných rozdielov medzi mapou 2020 a 2023 nie je až tak veľa aby si nemohol odskúšať navigovanie a opcie ktoré navigácia ponúka.

Nové mapy sa natiahnú samy, treba auto chvíľu používať. u mňa to po kúpe auta trvalo asi týždeň. Neskúšaj update cez USB kľúč - nemá to význam, nefunguje to.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@OpelInsiuž to ukazuje a funguje správne. 

Myslím si, že problém bol v tom, že po ceste tam som mal ešte starú navigačnú databázu z 2021 a niekde medzi cestou tam a naspäť sa mi aktualizovala. Dnes som to kontroloval a mám už 23.5.

Ten úsek bol otvorený v 2022, na mape po ceste tam ho ukazovalo ale asi to nebolo celé ešte aktualizované, tak ma tam nenaviedlo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, tak super. Zrovna si natrafil na kus cesty z roku 22. dobre vedieť, že aktualizácie bežia.

 

Minulý týždeň som sledoval dopravné info v Columbuse podľa skutočného stavu na A4 a A22 vo Viedni. Kolona v protismere končila presne v mieste kde to ukazovala mapa v O4.

U mňa je len problém, že pred každou cestou, kde je dôležité aby dopravné správy boli aktuálne je dobre skontrolovať či navigácia je naozaj on-line. robím to zobrazením známych uzávierok (napr. križovatka D1xD4 pred BA) alebo miesta, kde sú kolóny vždy - ideálne Brno ako píšem v návode. Inak sa môže stať, že Columbus ukazuje voľnú cestu a nie je to pravda.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jak docílit toho, aby mě navigace navigovala mimo mýto v Itálii, ale umožnila mi jet přes placené úseky dálnic v Česku a Rakousku. Když zaškrtnu vyhnout se mýtnému a nastavím, že mám českou a rakouskou viňetu, stejně mě to přes dálnice nevede ani u nás ani v Rakousku. 

 

Mimochodem to nejde ani ve Waze 

 

 

 

Editováno: , autor: ladik1983
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s Waze som s týmto osobne problém nikdy nemal, vždy zohľadňuje korektne v ktorej krajine je a v ktorej nie je diaľničná známka. 

Spodná fotka - odstránená česká dialničná zo zoznamu a na u nás ma to stále ťahá cez diaľnice. 

 

IMG_20230808_200107.png

IMG_20230808_200047.jpg

Editováno: , autor: Nocturnal1
vložené screenshoty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 hours ago, ladik1983 said:

Jak docílit toho, aby mě navigace navigovala mimo mýto v Itálii, ale umožnila mi jet přes placené úseky dálnic v Česku a Rakousku. Když zaškrtnu vyhnout se mýtnému a nastavím, že mám českou a rakouskou viňetu, stejně mě to přes dálnice nevede ani u nás ani v Rakousku. 

 

Mimochodem to nejde ani ve Waze 

 

 

 

 

možno hlúpe rady, ale skontroluj, že úplne na začiatku v nastaveniach navigovania nemáš zapnuté: vyhnúť sa diaľniciam a za druhé, tam kde si zaškrtával krajiny, kde diaľničnú známku máš, tak celé to musí byť zapnuté checkboxom, nie len cez ozubené kolieska pozapínať krajiny kde máš známky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče Columbusu tak mám vše zaškrtnuté. A přesto se chová stejně a stejně nelogicky jako Waze. Zaškrtnuté vyhýbání se mýtnému, přidané české a rakouské známky přesto mě to táhne mimo dálnice někde přes Vary... 

Screenshot_20230808_223935_Waze.jpg

Screenshot_20230808_223941_Waze.jpg

Screenshot_20230808_230748_Waze.jpg

Editováno: , autor: ladik1983
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě přijde, že je nesmysl zaklikávat ve waze "vyhnout se dálnicím". Pokud mám nastavené nějaké viněty, tak už bere jen ty dálnice kde jsou... Pokud zakliknu, že se jim i tak chci vyhnout, tak samozřejmě jede mimo. Takhle to funguje mě. U Columbusu to nemám tak moc vyzkoušené, ale myslím, že jsem si tam pro jistotu naklikal známky sousedů, které normálně vždy kupuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Waze: trasa Praha - Vipiteno, mám nastaveno "vyhnout se mýtu" a doplněny dálniční známky CZ a AT. Vede mě to po D5, A6, A93, A12 a v Innsbrucku mě to srazí z dálnice a jedu po staré silnici přes Matrei am Brenner abych se vyhnul mýtnému na Brennerském mostě. V Itálii pak mimo dálnice až do Vipitena.

 

Screenshot_20230809-102345.png

Screenshot_20230809-102350.png

Screenshot_20230809-102601.png

Editováno: , autor: Jaroslava Hűbnerová
Vložení obrázku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 8. 2023 na 7:28, JirikHL napsal:

No mě přijde, že je nesmysl zaklikávat ve waze "vyhnout se dálnicím". Pokud mám nastavené nějaké viněty, tak už bere jen ty dálnice kde jsou... Pokud zakliknu, že se jim i tak chci vyhnout, tak samozřejmě jede mimo. Takhle to funguje mě. U Columbusu to nemám tak moc vyzkoušené, ale myslím, že jsem si tam pro jistotu naklikal známky sousedů, které normálně vždy kupuji.

Já ale tuhle možnost zaškrtnutou nemám jak vidíš. Takže nevím co tím chceš říct. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Jaroslava Hűbnerová napsal:

Waze: trasa Praha - Vipiteno, mám nastaveno "vyhnout se mýtu" a doplněny dálniční známky CZ a AT. Vede mě to po D5, A6, A93, A12 a v Innsbrucku mě to srazí z dálnice a jedu po staré silnici přes Matrei am Brenner abych se vyhnul mýtnému na Brennerském mostě. V Itálii pak mimo dálnice až do Vipitena.

 

Screenshot_20230809-102345.png

Screenshot_20230809-102350.png

 

Jenže to táhne po dálnici i v Itálii. Dej si do navigace místo třeba v Toskánsku a ne pár kilometrů za hranicema Rakouska a už to nepotahne přes D5. Prostě úplně o ničem. 

Editováno: , autor: ladik1983
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ladik1983: Do Bologny z Prahy mi to cestu ani nevypočítá, protože to je na Waze už příliš. Ale pokud cestu rozdělím třeba v Innsbrucku, tak funguje správně. Ostatně je to tak popsáno i na fóru k Waze, kde je doporučeno cestu dělit na menší úseky, protože Waze při delší cestě silně preferuje dálnice a zároveň je omezen počtem segmentů, které při výpočtu bere do úvahy. A těch je při jízdě mimo dálnice postatně více, takže pak cestu nevypočítá a vrátí chybu.

 

Nemám teď O4 u sebe, ale až se k ní dostanu, tak to vyzkouším na Columbusu (což je vlastně HERE).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerozumím tomu tvrzení: "to je na Waze už příliš"

Waze umí přímou cestu načíst do 3000 mil, což je 4828 km

Pokud chceš delší cestu, taky ji umí, jen chce přidat průjezdní bod.

Takže nějakých 950 km zvládá levou zadní, když nastavím cestu od nás z Opavy (1013 km) a mám CZ a AT vinětu a nastaveno vyhnutí se mýtu, je to jedna trasa 😉

Editováno: , autor: Zzzzz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Navigace Columbus, Bolero - recenze, podrobnější popis vs Waze, atd.

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...