Přejít na obsah

SIII - výměna senzoru kvality vzduchu


bojler

Doporučené příspěvky

Pustil jsem se do vymeny vadneho senzoru kvality vzduchu. Zatim jeste nedosel novy dil, delal jsem teprve zkousku, zda vymenu zvladnu.

 

Senzor je umisteny v oddelovacim prostoru pod pravym steracem tesne pred vstupem vzduchu do kabiny. Neni treba demontovat sterace, jen se dostat pod kryt. Ten se odjisti vytazenim dvou sponek a sundadnim tesneni. Oddelovaci prostor ma kryt rozdeleny na dve poloviny, prava cast se nasouva na levou, zespoda ma pro zajisteni sponu.
 

Chvilku to i vypadalo, ze bude stacit kryt jen nadzvednout, ale mam velke pracky a  nepostupoval jsem podle zadneho podrobneho navodu, takze bylo prvne nutne zjistit, jak ho demontovat.
 

U Superbu je tam hodne mista, senzor je prichyceny na plastove konzoli, je nasmerovany sikmo doprava po smeru jizdy. Vytahnout jde ve dvou krocich (nezalezi na poradi). Jednak odpojit svorku kabeloveho vedeni - svorka ma zapadku a nejde tedy jen tak rozpojit. Je nutne plochym sroubovakem odjistit.

 

Vetsi zahada byla samotne oddelani senzoru. Do konzole se nasouva a pro vysunuti je taky potreba odjistit zapadku. Stary dil mel stejnou drazku i na vrchni strane.

 

Nejvetsi prace byla s opetovnym nasazenim ktytu. Na jedne strane byl prirazen az k A sloupku, na druhe strane by tak ale byt nemohl. Takze jsem nejakou dobu zkoumal, jak ho nasadit zpet a jak ho spasovat k celnimu sklu.

 

Objednal jsem novy senzor a pri montazi udelam i fotodokumentaci.

 

Dodam, ze vadny senzor se projevuje jen tim, ze nefunguje automaticka cirkulace a vyhazuje v jednotce 08 chybu senzoru AQS. Podle vseho jde o velmi castou zavadu.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes došlo k montáži, přidávám fotodokumentaci. Na prvním snímku jsou vyznačené kolečkama spony, kterými je uchycený kryt oddělovacího prostoru. Je potřeba je vytáhnout, nic složitého. Čárka značí, že kryt je dělený, spolujezdcova strana se zasouvá pod řidičovu. Při opatrném vyklopení jde kryt pak jednoduše zacvaknout do žlábku (rovná šipka) kolem skla a nemusí se vytahovat celý.

 

IMG_2288.thumb.jpg.e554de913af3d36932c5f8c82c5759bd.jpg

 

Místo u vstupu vzduchu do kabiny, jde vidět konzolku, na kterou se nasouvá senzor a svorku kabeláže.

 

IMG_2290.thumb.jpg.5e5dc55af3982e1a69c4c37c281e73c6.jpg   IMG_2291.thumb.jpg.c15e64e2f3b19f538eb30565a2fcba33.jpg

 

Tady už je připojený senzor, který zbývá nasunout a docvaknout. Kabelu moc nezbývá navíc, je ho akorát tolik, kolik je potřeba. Senzor je umístěný šikmo doprava. Po výměně je potřeba opět vrátit zpět kryt oddělovacího prostoru a jemně ho domáčknout tak, aby lícoval se sklem. Je potřeba vymazat chybu v jednotce 08 - Climatronic.

 

IMG_2292.thumb.jpg.8e5b222e7dfc738a8ced1eb96a489db2.jpg

 

Pro zajímavost, fotky jsou ze dneška po stání venku na dešti. Trochu mokrá byla i kabeláž. Nad vstupem vzduchu do kabiny je stříška s odtokem, takže dovnitř by natéct nemělo.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Chalani chcem vás poprosiť o radu. 

Bol som v servise a povedali mi, že ja mám náhradný diel označený B alebo F. 

5Q0907643F

Vraj to je posledná verzia, ktorá je zrejme vylepšená od VW, aby neodchádzala ako tie predošlé... 

Čo sa stane, keď tam dám C verziu? Bude fungovať (aspoň rok)? 

Origo F verzia stojí 88-110 Eur. 

V Ali má číňan verziu dielu 5Q0907643C alebo 5Q0907659B (origo Audi z PL) za 16 eur.

Zdá sa mi to trochu veľa za origo krabičku, ktorú ani v aute nevnímaš. 

Odkedy mám auto, tak som AirCare funkciu nepotreboval... A vypisuje to iba diagnostika. 

Vďaka za odpoveď. 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokiaľ viem túto chybu odstrániť 16 eurovou súčiastkou, tak áno. 🙂

Našťastie mám asi tú lepšiu verziu Superba, lebo som zatiaľ okrem pravidelných servisov nič iné neriešil. Diagnostika dávala iba nedôležité chyby. 

Doteraz som investoval skôr do komfortu ako do opráv. 

 

Moja otázka ale je, či mi budú sedieť aj iné písmená ako iba B a F. 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...