Přejít na obsah

Vibrace od spojky (?) při rozjezdu


HWSpeedy

Doporučené příspěvky

Zdravím, problém se týká sice Citiga, ale předpokládám že by to mohlo být obecnější a v tamním fóru prakticky už nikdo nekomunikuje. Jedná se o to, že při rozjezdu se relativně často stává že když jsou nižší otáčky (ale nejedná se o nějaké podtočení, prostě přidání plynu na riozjezd), tak se spojka/převodovka rozvibruje. Ustane to po rozjetí. Spojka je dělaná nedávno. Kde může být problém.

Spojka byla originál a řešil jsem po 240000 km hlavně její chrastění pokud bylo vyřazeno a nebyla sešláplá spojka (čekání na křižovatkách). To se výměnou vyřešilo. 

Editováno: , autor: HWSpeedy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem to samé na Fábii. Jsem si skoro jistý tím, že to dělá nerovnoměrný přítlak mezi lamelou a přítlačákem při rozjezdu, což může být způsobeno třeba špatným spojkovým (axiálním) ložiskem nebo špatnou talířovou pružinou Každopádně to znamená spojku ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...