Přejít na obsah

Cinkání v kole při jízdě rovně - vyosený brzdný kotouč


Radim955

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

mám 3 roky starou Fabiu 3 combi, 70KW TSI.

 

Již od nákupu (rok stará, ze škoda plus) jsem si všiml cinkání levého (nevím zda přední nebo zadní) kola při jízdě rovně. Počet cinknutí se zvyšuje úměrně se zvýšenou rychlostí. Při sešlápnutí brzdového pedálu zvuk přestane.

 

Při první reklamaci mi řekli, že se jednalo o nečistoty v brzdách. Zvuk se však nevytratil.

Po dnešní roční prohlídce mi řekli, že mám mírně vyosený brzdný kotouč a z toho důvodu do něj "naráží" brzdová destička, která se od něj odtlačuje. To pak vydává cinkavý zvuk.

 

Podle technika se NEjedná o závadu a je to normální. U bubnových brzd je to běžná věc. Všechna auta to údajně takto dělají.

 

Argumentoval jsem možnou zvýšenou spotřebou, avšak říkal že je to zanedbatelné a na jízdní vlastnosti to nemá vliv.

 

Nevím zda si ze mě nedělali "dobrý den". Co si o tom myslíte?

 

Díky za názory :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě to cinká jako rolničky. Zvuk jako když naráží kov o kov. Mám pocit, že je to jedno cinknutí s každou otáčkou kola. Proto když zrychluji, cinknutí je tam více.

 

Co jsou prosím Vás zadní "pakny"? Je to něco na co bych podle vás měl mít ze záruky nárok na opravu?

 

Jinak mám kotoučové brzdy jak vpředu tak vzadu. 

 

Díky :) 

 

PS: přivedl jste mě na myšlenku zkusit kousek jet se zatáhlou ruční brzdou. Tak poznám jestli je problém v předním nebo zadním kole.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...