Přejít na obsah

Hluk / hučení motoru


Doporučené příspěvky

Ahojte. 
mám dve také kuriozity a potrebujem poradiť. 
 

auto Škoda octavia 3, 1.2 TSI CJZA r.v. 2013, 59 000 km. 
 

1. poslednou dobou par dni mi pri zaraďovaní spiatočky začalo tak divne cukať do páky. Proste akoby to prešlo cez zuby. Vacsinou ked rychlejsie zaradím. No nerobilo to a je to dost neprijemne ako to zahrkoce a “šťuchne” do ruky pri preraďovani. 
 

2. divné hučanie pri zdvihnuti otacok na neutráli z volnobehu. Proste zvuk akoby … ložiska? Skúšal som vymeniť napinaciu kladku nakolko sa to dost pohybovalo z toho miesta no bez vysledku. Mozno s tým súvisí aj to ze na cca rychlosti 57-80 je pocut monotonne hucanie. Nezavisle na prevodovom stupni(cize aj v neutrali). Najviac pocut take hucanie ked spomaluje auto z 90 a ide cez 80 a dole. Na 80 je to najviac pocut. Predstavte si zvuk motorovej brzdy v trolejbusoch/autobusoch ked cely bus začne tak dunieť. Ten istý zvuk. 
 

Možná nadväznosť k otázke 1?: dosť mi už vibruje spojka pri púšťaní a zvykne cukať mierne auto pri preraďovaní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problémy se spojkou nebo převodovkou se mají řešit v obecné (společné) části motorové sekce. Převodovka ani spojka holt není motor.

 

Dále, název tématu "Dva problémy?" je opravdu výstižný... Podle toho hned každý pozná, o co zde jde. Přejmenováno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Hluk / hučení motoru

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...