Přejít na obsah

Interiérové světlo nefunguje správně.


vfi

Doporučené příspěvky

Zdravím pánové, mám Octavii 1.4 TSI 110kw r.v. 2016.

A objevila se závada s interiérovým světlem. Pokud chci rozsvítit jednu nebo druhou bodovku, tak je vše ok. Problém nastává při použití kolébkového přepínače. Pokud mám přepínač nastaven na svícení při otevření dveří, tak světla při otevření dveří nesvítí, vyzkoušeny všechny dveře. Když přepnu přepínač do polohy na rozsvícení všeho, tak světla pouze probliknou. Když tohle přepnutí udělám vícekrát za sebou, tak mi potom ani nefungují bodovky na jednotlivá tlačítka.

Dále jsem si všimnul, že kolíbkový přepínač jaksi drhne, nevím zda je to normální. A pokud přepnu přepínač do polohy svícení, tak světlo tedy jednou problikne a pokud prstem klepnu v okolí přepínače, tak problikne ještě jednou.

 

VCDS píše kód chyby B2000 09 (centrální elektronika)

 

Setkal jste se s tím někdo? Při googlení najdu, že se to občas někomu stane i u zánovních aut.

Z logiky věci, jsou asi možné dva druhy závad. Chyba v samotné jednotce nebo zkrat někde na cestě a jednotka to takhle vyhodnotí. 

 

Má smysl nechat přehrávat FW v jednotce? Pokud se nepletu mělo by se jednat BCM jednotku. Jak byste to řešili vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak nemas ledky, tak rozobranie by malo nasledovat. ten vypinac nie je koliskovy, len vo vnutri pomocou naklopenia na jednu alebo druhu stranu prepaja pliesky. moze byt niektory z nich poskodeny, pripadne chyba niekde dalej na plosnom spoji. to od pocitaca na dialku neskontroluje nikto a urcite to je lacnejsie, ako hned menit ci aktualizovat soft v BCM

 

IMG_20220413_093352.thumb.jpg.728761ae26672e475ccb7dcfd53e3563.jpg IMG_20220413_093503.thumb.jpg.5a78cf84b24f0002b2f4c315bdcb20d8.jpg IMG_20220413_093509.thumb.jpg.0ae134938142cf434860d921e757f439.jpg IMG_20220413_093815.thumb.jpg.a062841f02b1b067c02a519fbaa2a28a.jpg IMG_20220413_093823.thumb.jpg.6b299b9376f5a120a8e6df68c290dc9a.jpg IMG_20220413_093828.thumb.jpg.84188a6da979c4a857243d5bbaaa52c1.jpg 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mozes skusit zobrat multimeter a skontrolovat cesticky. ci su vsetky bez preruseni. pripadne konektor, ci nie je zoxidovany. alebo kable ku nemu poskodene, zlomene. ako som pisal, niektore veci sa tazko radia online

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vloženo (editace)

Tak se přidružila další chyba B131411. Tato chyba jde smazat a objeví se, když chci rozsvítit interiéorový světla. Nedivil bych se kdyby spolu obě chyby souvisely.

image.thumb.jpeg.6bd0895b579488cc6caed2ff1967cb22.jpeg

 

BTW neměl byste někdo elektro schéma? Nebo tip kde sehnat/koupit?

 

Editováno: , autor: vfi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem postoupil zase dál. Ke světlu vedle 6 pinový konektor (T6A) ve kterém je pouze 5 kabelů.

Našel jsem toto schéma, podle kterého jsem usoudil, že do světla má jít jeden stálý plus na pin5 (T6a/5)

Pin 3 (T6a/3) je pro automatické rozsvěcení dveřma. Pin 4 (T6a/4) bude trvalá kostra. A pin 1 (T6a/1) není v mém světle nikám dál zapojen, pravděpodobně pro mikrofon.

Bohužel mi není jasné k čemu je pin 2 (T6a/2) a na něm bude problém. Jde mi tam trvalých 12V, což se mi zdá jako nesmysl a proto to jde do zkratu. Netušíte někdo kam to vede?

 

Snimekobrazovky2024-02-01v19_22_44.thumb.png.3b6733f74f7aca1b82a3fad360c9ed5d.png

Moje světlo neobsahuje tu pravou část s odpory a žárovky s čárkama - netusím co to je el. schematickou značku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mikrofon ma osobitny konektor, nema so stropnym svetlom nic spolocne. je na neho ina schema

 

T6a/1 - je svorka 58d, co by malo byt komplet osvetlenie (podsvietenie) tlacidiel interieru - toto nemusis mat, ak ti nesvietia tlacidla a oci (catvision)

T6a/2 - je prepoj na zadne svetielka. preto tam mozes mat 12V, ked su zapnute zadne svetielka, tak je kontakt spojeny. teoreticky este moze byt chyba v zadnych svetlach. skus ich odpojit, ci sa to neumudri...ale velku sancu tomu nedavam

T6a/3 - dverny spinac, riadeny BCM jednotkou

T6a/4 - kostra (od BCM jednotky)

T6a/5 - plus, ale riadeny BCM jednotkou

T6a/6 - prepoj na automaticky stmievatelne vnutorne zrkadlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

T6a/1 nemám.

T6a/6 také ne.

Předpokládám že T6a/3 funguje na principu sepnutí kostry. Repektive když se otevřou dveře tento pin se uzemní.

T6a/2 pokud je to propoj ze zadu, tak by znamenalo že do zadních světel jde zvlášt + a přes tohle světlo se to ukostřuje. Pokud by byl v zadním světle zkrat mohlo by to dělat bordel. Zatím děkuji za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vloženo (editace)

Tak konektor zadního světla. V něm byli spojený dva vodiče.

IMG_5088.thumb.jpeg.30b694f89e88eeec2845f5a49fcb8add.jpeg

Každopádně ještě není vyhráno. Teď už funguje rozsvícení všech světel tlačítkem najednou. Ale na otevření dveří ještě ne, ale to budu zkoumat zítra.

Editováno: , autor: vfi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak stále poloviční problém. Rozsvícení při otevření dveří se nekoná.

Chyba B20009 zůstává a nejde smazat. Když proměřim na samotném konektoru pin 3 a 5 tak je tam něco kolem 9v. 
předpokládám že pin 3 vede přímo do jednotky.

 

nějaký nápad, co s tim dál?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Když se ti spojily ty 2 piny v zadním světle, tak se ti vlastně spojily T6a/5 - plus, ale riadeny BCM jednotkou s T6a/3 - dverny spinac, riadeny BCM jednotkou a mohl odejít spínací prvek v BCM (pokud to tam není nějak proti nadproudu ošetřené).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupit BCM :D urobit zalohu aktualnej, idealne VCDS vypis. Najst ochotny srrvis alebo niekoho s online pristupom kvoli ochrane komponentov a nechat vymenit. Nasledne novy vypis novej BCM, porovnat so starym a upravit jednotlive adaptacie. Hlavne ak bolo nieco kodovane ci dorabane alebo menene v aute. Inac tam nahraju tusim zaklad podla VIN auta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...