Přejít na obsah

Hučení auta při větší rychlosti 1,8 20


naivka

Doporučené příspěvky

Zdravím Oktáváci,

jsem tu nový, doufám že můj problém jste tu už neřešili. Jsem "šťastný" majitel ojeté Octavie I 1,8 20 r.v. 1998. Bohužel při koupi jsem uvěřil autoservisu kde jsem auto koupil, že hučení při rychlejší jízdě pochází od zimních gum. Není to pravda, auto hučí od 40 km/hod i na vonoběh, s vyšující rychlostí se hluk zvyšuje i na volnoběh a vyplou spojku. Ložiska kol to prý nejsou, možná převodovka nebo diferenciál ? Prosím zkušenější o radu. Děkuji. :fakac:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak gumy to nejsou, ach jo ! :fakac:

Ty jsis tam už zkoušel jiné pneu?

Ložiska se dají poznat , že se mění zvuk s mírným vychýlením volantu při jízdě na jednu a druhou stranu, ale chce to zkušenost.

Diferák nebo převodovku od jiných zvuků by měl zkušený mechoš poznat.

Opravdu nejčastější příčinou bývají pneu. Třeba když ty co byly dříve vzadu dáš dopředu tak to zoparavidla hučí. Zkus pneu lehce pohladit rukou po běhounu nesmí tam být zoubky, ani vlnky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řek, že to hučí zezadu.

já byl s něčím takovým v servisu v přesvědčení, že jde o ložiska-náboje.., na auto se ani nepodívali a jen se mě optali jestli tam náhodou nemám Barumku ojeté aspoň na polovinu-já že ano, oni -přezuj to. Přezul jsem a ticho jak na hřbitově. Kdybych to nezažil tak bych nevěřil co jeté Barumky dokážou vyloudit za zvuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řek, že to hučí zezadu.

já byl s něčím takovým v servisu v přesvědčení, že jde o ložiska-náboje.., na auto se ani nepodívali a jen se mě optali jestli tam náhodou nemám Barumku ojeté aspoň na polovinu-já že ano, oni -přezuj to. Přezul jsem a ticho jak na hřbitově. Kdybych to nezažil tak bych nevěřil co jeté Barumky dokážou vyloudit za zvuk

no to nebude tou Barumkou ... ja mám Dunlop SP9000 a hučej taky... už se to tady řešilo že se u oktávek občas blbě sjíždí zadek, já mám ty zadní kola na vnitřní straně "hrbolatý" jako prase...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

ahoj. Mám 1,9 TDi 4x4 combi, a při rychlosti nad 110 km se mi line nepříjemný hluk od zadní nápravy. mechanik mi řekl, že je to od diferáku, no že to videl(dělal ve škodovce) rozdělaný tak 2krát. Na otázku zda jsou tam nějaký ložiska řekl že se to nevyplatí rozebírat ...atd. Eventuálně jsem ho trošku tím otravoval. Tak vás prosím o radu, jestli se tam něco mění nebo jak je to. Hluk se zvyšuje zvyšující se rychlostí. Auto jsem i vytlumil vibraflexem, no moc to nepomohlo. Anebo zkusit nejdřív zadní ložiska.Dík Gumy mám Bridgestone Turanzy, předtím Dunlopy a to samý

Editováno: , autor: turanec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...