Přejít na obsah

Kontrolka motoru se rozsvítila


Mikosar

Doporučené příspěvky

Zdravím. Můj kamarád má problém, rozsvítila se mu kontrolka motoru na Fabii, tak jsme to hodili na počítač, přečetli a načetlo to vadu: řada válců1-sonda 2, takze vadná druhá lambda sonda, ale kdyz jsme precetli cinnost lambda sondy, tak fungovala a zvlastni je, ze kontrolka se pouze rozsvitila jen pri jizde do kopce. A hlasilo mu to jeste jednu vadu, zpetné vedení výfukových plynu, prilis velky prutok, tak jsme zase zkusili cinnost toho ventilu co ty vyfukove plyny ridi a slapal jak hodinky. Tak nevim, hlasi to chyby a kdyz jsme dali otestovat cinnost, tak to fungovalo, nakonec jsme projeli pocitacem cele auto, vse slo vyborne, vymazal jsem tedy pamet zavad kontrolka zhasla a po cca 14ti dnech PRI JIZDE DO KOPCE se zase rozsvitila, tak jsme to zase precetli, vse chodilo, vymazal jsem pamet zavad, kontrolka zhasla a po dlouhem uvazovani jsem zjistil, ze to bude asi tou druhou lambda sondou, ale zarazi me, ze na pocitaci fungovala, mozna, ze to nejak ovlivnuje ta cesta do kopce. Předem děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najskor to bude ta lambda. skus ju vymenit. ale aj ventil spatneho vedenia vie robit pekny bordel. ked sa to prejavi rozsvieti sa iba kontrolka alebo je tam aj nepravidelny chod motora, auto straca vykon co to vtedy robi ?

Na otacky to vliv nema, nic to s otackama motoru nedela, kamos koupi lambda sondu a elektromagneticky ventil zpetneho vedeni vyfukovych plynu a bude to treba delat porad.

Mozna opravdu to bude chtit koupit tu druhou lambda sondu, ale proc se ta kontrolka rozsviti pri jizde do kopca?

Editováno: , autor: Mikosar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najskor to bude ta lambda. skus ju vymenit. ale aj ventil spatneho vedenia vie robit pekny bordel. ked sa to prejavi rozsvieti sa iba kontrolka alebo je tam aj nepravidelny chod motora, auto straca vykon co to vtedy robi ?

Na otacky to vliv nema, nic to s otackama motoru nedela, kamos koupi lambda sondu a elektromagneticky ventil zpetneho vedeni vyfukovych plynu a bude to treba delat porad.

Mozna opravdu to bude chtit koupit tu druhou lambda sondu, ale proc se ta kontrolka rozsviti pri jizde do kopca?

asi ked ide do kopca tak ma motr vysiu zataz ako po rovine. nech skusi na rovine plny plyn co spravi.

ja ked som mal problem s ventilom spatneho vedenia tak sa to prejavovalo asi takto: nastartujem motor mal urcite vybracie, svietila kontrolka, auto tahalo bez zmeny akoby sa nic nedialo. po prejdeni 1,5km zacal byt nepravidelny chod motora, evidentne prestal tahat a stracal silu, v briezku sa nedalo pohnut zhasinal, musel som to rozbehnut na rovinke a vyjst briezok lebo inak by nevysiel. ked si pridal tak motor mal tendenciu ist do otacok ale nemal silu.

p.s.: jasne ventil nech nekupuje nie je zrovna lacny, bolo by skoda vyhodit cca 8tis. za nieco v com to nemusi byt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najskor to bude ta lambda. skus ju vymenit. ale aj ventil spatneho vedenia vie robit pekny bordel. ked sa to prejavi rozsvieti sa iba kontrolka alebo je tam aj nepravidelny chod motora, auto straca vykon co to vtedy robi ?

Na otacky to vliv nema, nic to s otackama motoru nedela, kamos koupi lambda sondu a elektromagneticky ventil zpetneho vedeni vyfukovych plynu a bude to treba delat porad.

Mozna opravdu to bude chtit koupit tu druhou lambda sondu, ale proc se ta kontrolka rozsviti pri jizde do kopca?

asi ked ide do kopca tak ma motr vysiu zataz ako po rovine. nech skusi na rovine plny plyn co spravi.

ja ked som mal problem s ventilom spatneho vedenia tak sa to prejavovalo asi takto: nastartujem motor mal urcite vybracie, svietila kontrolka, auto tahalo bez zmeny akoby sa nic nedialo. po prejdeni 1,5km zacal byt nepravidelny chod motora, evidentne prestal tahat a stracal silu, v briezku sa nedalo pohnut zhasinal, musel som to rozbehnut na rovinke a vyjst briezok lebo inak by nevysiel. ked si pridal tak motor mal tendenciu ist do otacok ale nemal silu.

p.s.: jasne ventil nech nekupuje nie je zrovna lacny, bolo by skoda vyhodit cca 8tis. za nieco v com to nemusi byt.

Vykon motoru se nesnizuje, vubec to nema vliv na otacky, zadny hluk, nic, motor bezi pravidelne, chytne i v tom nejvetsim mrazu, zadne problemy s motorem, asi to bude ta druha lambda sonda. Mu to hlasi chybu, ale vliv na jizdu to nema, vykon, otacky jsou porad stejne, zadny hluk, jedine jezdit s rozsvicenou kontrolkou a vykaslat se na ni. Zkusim kamosovi tedy rici at kupi tu lambda sondu a co kdyz ju kupi a kontrolka bude porad svitit??????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja som mal pri ventile tieto: 17574,16684,16685,16686,16688,17961. ako som tak pozeral na tie zavady tak nema auto zvysenu spotrebu ? ak tam je zvysena spotreba tak by to mala byt sonda.

On totiz moc nejezdi, tak tu spotrebu nema nejak velkou, asi ani pri delsi jizde, reknu at koupi sondu, ktera asi stoji 1000Kc je neoriginal skoda. Ted ti uz zadna kontrolka nesviti, auto je v poradku?

Editováno: , autor: Mikosar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
najskor to bude ta lambda. skus ju vymenit. ale aj ventil spatneho vedenia vie robit pekny bordel. ked sa to prejavi rozsvieti sa iba kontrolka alebo je tam aj nepravidelny chod motora, auto straca vykon co to vtedy robi ?

Na otacky to vliv nema, nic to s otackama motoru nedela, kamos koupi lambda sondu a elektromagneticky ventil zpetneho vedeni vyfukovych plynu a bude to treba delat porad.

Mozna opravdu to bude chtit koupit tu druhou lambda sondu, ale proc se ta kontrolka rozsviti pri jizde do kopca?

asi ked ide do kopca tak ma motr vysiu zataz ako po rovine. nech skusi na rovine plny plyn co spravi.

ja ked som mal problem s ventilom spatneho vedenia tak sa to prejavovalo asi takto: nastartujem motor mal urcite vybracie, svietila kontrolka, auto tahalo bez zmeny akoby sa nic nedialo. po prejdeni 1,5km zacal byt nepravidelny chod motora, evidentne prestal tahat a stracal silu, v briezku sa nedalo pohnut zhasinal, musel som to rozbehnut na rovinke a vyjst briezok lebo inak by nevysiel. ked si pridal tak motor mal tendenciu ist do otacok ale nemal silu.

p.s.: jasne ventil nech nekupuje nie je zrovna lacny, bolo by skoda vyhodit cca 8tis. za nieco v com to nemusi byt.

Vykon motoru se nesnizuje, vubec to nema vliv na otacky, zadny hluk, nic, motor bezi pravidelne, chytne i v tom nejvetsim mrazu, zadne problemy s motorem, asi to bude ta druha lambda sonda. Mu to hlasi chybu, ale vliv na jizdu to nema, vykon, otacky jsou porad stejne, zadny hluk, jedine jezdit s rozsvicenou kontrolkou a vykaslat se na ni. Zkusim kamosovi tedy rici at kupi tu lambda sondu a co kdyz ju kupi a kontrolka bude porad svitit??????

stejny problem,sondy na testu vzdy ok,do tydne opet sviti.bez rozdilu ve vykonu ci otackach nebo nejaky nepravidelny chod.tak nevim.novou sondu koupim az to budu chtit poslat do sveta,pac s oranzovym svetylkem by to nikdo nekoupil....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najskor to bude ta lambda. skus ju vymenit. ale aj ventil spatneho vedenia vie robit pekny bordel. ked sa to prejavi rozsvieti sa iba kontrolka alebo je tam aj nepravidelny chod motora, auto straca vykon co to vtedy robi ?

Na otacky to vliv nema, nic to s otackama motoru nedela, kamos koupi lambda sondu a elektromagneticky ventil zpetneho vedeni vyfukovych plynu a bude to treba delat porad.

Mozna opravdu to bude chtit koupit tu druhou lambda sondu, ale proc se ta kontrolka rozsviti pri jizde do kopca?

asi ked ide do kopca tak ma motr vysiu zataz ako po rovine. nech skusi na rovine plny plyn co spravi.

ja ked som mal problem s ventilom spatneho vedenia tak sa to prejavovalo asi takto: nastartujem motor mal urcite vybracie, svietila kontrolka, auto tahalo bez zmeny akoby sa nic nedialo. po prejdeni 1,5km zacal byt nepravidelny chod motora, evidentne prestal tahat a stracal silu, v briezku sa nedalo pohnut zhasinal, musel som to rozbehnut na rovinke a vyjst briezok lebo inak by nevysiel. ked si pridal tak motor mal tendenciu ist do otacok ale nemal silu.

p.s.: jasne ventil nech nekupuje nie je zrovna lacny, bolo by skoda vyhodit cca 8tis. za nieco v com to nemusi byt.

Vykon motoru se nesnizuje, vubec to nema vliv na otacky, zadny hluk, nic, motor bezi pravidelne, chytne i v tom nejvetsim mrazu, zadne problemy s motorem, asi to bude ta druha lambda sonda. Mu to hlasi chybu, ale vliv na jizdu to nema, vykon, otacky jsou porad stejne, zadny hluk, jedine jezdit s rozsvicenou kontrolkou a vykaslat se na ni. Zkusim kamosovi tedy rici at kupi tu lambda sondu a co kdyz ju kupi a kontrolka bude porad svitit??????

stejny problem,sondy na testu vzdy ok,do tydne opet sviti.bez rozdilu ve vykonu ci otackach nebo nejaky nepravidelny chod.tak nevim.novou sondu koupim az to budu chtit poslat do sveta,pac s oranzovym svetylkem by to nikdo nekoupil....

1.4 16V 74kW???

Precti...

http://forum.skodahome.cz/index.php?s=&amp...st&p=557311

http://forum.skodahome.cz/index.php?s=&amp...st&p=568370

P.S. Kamos uz davno prodal, kvuli vysoke spotrebe oleje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Aj ja mám ten isty problém ale nikde som ho nenašiel vyriešený. Svieti mi kontrolka motora a EPC. Vag mal tieto kódy:

3 Nalezeny chyby:

16786 - System zpetneho vedeni vyfukovych plynu Prutok prilis velky

P0402 - 35-00 - -

16502 - Snimac teploty chladici kapaliny (G62) Signal prilis velky

P0118 - 35-10 - - - Sporadicky

16955 - Spinac brzdovych svetel -F Nesmyslny signal

P0571 - 35-00 - -

a predtým to hlásilo túto chybu :

1 Nalezeny chyby:

17559 - rada valcu 1: prizpusobeni smesi oblast 1 Nedosazena mez chude smesi

P1151 - 35-10 - - - Sporadicky

Raz dokonca nešlo ani naštartovať ale potom to naskočilo a všetko OK dokonca žiadna chyba.

Vie mi niekto poradiť ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Trochu se tady přihřeju, začala mi svítí kontrolka elektroniky motoru - trvale. VAG píše Závadu lambda 02 přerušeno referenční napětí - sporadická. ViS píše zkontrolovatsvíčky, vedení a lambdu před katalyzátorem, tak jsem z toho trochu zmatenej, jestli to 02 znamená druhou lambdu, tak proč to píše před katalyzátorem? Myslíte že je ta lambda v háji nebo nějaký kablík? Hlavní kabelový svazek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...