Přejít na obsah

Divný startování


tomina

Doporučené příspěvky

Posledních pár měsíců se mi zdá, že auto dlouho startuje.. Je to 1,9TDI 81kw rv. 2000...jak uz sem rek startuje dlouho a motor sebou cuka vic nez to delal normalne driv. Zapnu klicek pockam az zhasne zhaveni..a zhasnou kontrolky immo a ABS. Ale nekdy behem startovani bliknou kontrolky ABS a ASR a to mi pripada docela divny :-( Kdyz motor bezi ABS ani ASR uz nesviti...obcas ale staruje uplne v poho a rychle aniz by se ABS a ASR rozsvitilo... Kdyz tak 4-5 dni stoji tak ten prvni start bejva takle problematickej :-(

Asi tak pred 2,5 rokem taky blbe startovala az sem ji nenatocil vubec a to bylo baterkou byla v haji...ale uz si nepamatuju jesi pri tom problikavaly ty kontrolky... Mohlo by to bejt spatnou baterkou? Bylo by to divny...je max. 2,5 roku stara...

Editováno: , autor: tomina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není zbytečný čekat po žhavení až zhasne imo a ABS

mě zhasne žhavení a hned startuju

Ja taky startuju hned po zhaveni...ale i kdyz cekam az zhasne uplne vsechno, stejne pak ABS a ASR probliknou...No jesi jsou svicky OK to nevim...jak to muzu zjistit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posledních pár měsíců se mi zdá, že auto dlouho startuje.. Je to 1,9TDI 81kw rv. 2000...jak uz sem rek startuje dlouho a motor sebou cuka vic nez to delal normalne driv. Zapnu klicek pockam az zhasne zhaveni..a zhasnou kontrolky immo a ABS. Ale nekdy behem startovani bliknou kontrolky ABS a ASR a to mi pripada docela divny :-( Kdyz motor bezi ABS ani ASR uz nesviti...obcas ale staruje uplne v poho a rychle aniz by se ABS a ASR rozsvitilo... Kdyz tak 4-5 dni stoji tak ten prvni start bejva takle problematickej :-(

Asi tak pred 2,5 rokem taky blbe startovala az sem ji nenatocil vubec a to bylo baterkou byla v haji...ale uz si nepamatuju jesi pri tom problikavaly ty kontrolky... Mohlo by to bejt spatnou baterkou? Bylo by to divny...je max. 2,5 roku stara...

Předpokládám, že mluvíš o studeném startu. Tam bys měl zkontrolovat:

akumulátor, žhavicí svíčky a pokud je ještě problém tak změřit Vagem základní předvstřik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave ze to dela i když je motor zahratej...Pravidelne kdyz auto dele stoji, ale stejne tak se to obcas stane když motor stoji i jen par minut a pak startuju... Jak nejlip zkontrolovat akumulator??

Akumulátor zátěžovým měřákem, nebo na to existují různé diagnostic. přístroje.

Jinak pokud máš problémy s teplými starty, ne se studenými tak potom ještě může být na vině ještě starter. A o tom se tu na foru už mnohokrát psalo tak použij Hledat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podla mna naisto baterka - ja mam tiez 2.5 roka baterku a to iste, sice 110000km, ale v obchode mi vraveli, ze co chcem, sak 2 roky a koniec :-)

Tim ze mam problemy se studenymi a teplymi starty, vypada to nejspis na tu baterku...auto mam 6 let, druhou baterku sem tam daval po 4. roce a ted to asi vypada na treti no... a to mam za 6let najeto 53 000km...dobry ne :-) Jeste zmerim jakej proud odebira auto kdyz je vsechno vypnuty..jesi nahodou se baterka nevybiji...Ale porad nevim proc probliknou ty kontrolky ABS a ASR... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podla mna naisto baterka - ja mam tiez 2.5 roka baterku a to iste, sice 110000km, ale v obchode mi vraveli, ze co chcem, sak 2 roky a koniec :-)

Tim ze mam problemy se studenymi a teplymi starty, vypada to nejspis na tu baterku...auto mam 6 let, druhou baterku sem tam daval po 4. roce a ted to asi vypada na treti no... a to mam za 6let najeto 53 000km...dobry ne :-) Jeste zmerim jakej proud odebira auto kdyz je vsechno vypnuty..jesi nahodou se baterka nevybiji...Ale porad nevim proc probliknou ty kontrolky ABS a ASR... :-(

No může to být poklesem napětí pod určitou mez. Normálně by probliknout neměly. tak zkus ten stávající akumulátor dát na nabíječku, nebo si od někoho půjč a uvidíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podla mna naisto baterka - ja mam tiez 2.5 roka baterku a to iste, sice 110000km, ale v obchode mi vraveli, ze co chcem, sak 2 roky a koniec :-)

No nevím, baterka vydrží vpohodě 6 roků.

Anmo někdy je . Ale nemusí to být vždy pravda. Taky se ti může stát, že máš měsíc po skončení dvouleté záruky a konec.

Potom taky záleží v jakém stavu máš dobíjení. Pokud ji dlouhodobě nedobiješ do plného stavu , tak bude postupně ztrácet kapacitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potom taky záleží v jakém stavu máš dobíjení. Pokud ji dlouhodobě nedobiješ do plného stavu , tak bude postupně ztrácet kapacitu.

Přesně tohle je problém borců co si koupí silnější baterii než zvládne utáhnout alternátor a pak se diví, že má malou životnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potom taky záleží v jakém stavu máš dobíjení. Pokud ji dlouhodobě nedobiješ do plného stavu , tak bude postupně ztrácet kapacitu.

Přesně tohle je problém borců co si koupí silnější baterii než zvládne utáhnout alternátor a pak se diví, že má malou životnost.

Toho bych se až tak nebál 180Ah tam z důvodů rozměru nedáš a pokud má o 10až 15 Ah ví tak je to v pohodě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...