Jump to content

EA288e únik oleje kolem na hlavě

Rysi

Recommended Posts

Ahoj, mohl bych vás poprosit o radu? Dnes jsem byl na prohlídce vozu VW Touran (ano vím škoda fórum) ale jde mi o stav motoru - 2.0 TDi 110kW EA288evo. Vůz vše ok, ale motorový prostor vypadal na 4lete auto s 100k velmi špinavý a po sundání krytu motoru jsem si všiml skvrn on oleje u 1. 3. a 4. vstřikovače (viz foto) a malá skvrnka byla taky pod railem. Co mě ovšem překvapilo je to, že u druhého vozu se stejným motorem (ale nájezdem asi 140k) byly skvrny na stejném místě, jen o něco větší. Nevíte prosím o co se jedná nebo zda je to na závadu? Měl jsem za to, že s pravidelnou péči by se tohle objevovat s takovýmto nájezdem objevovat nemělo. Moc vám děkuji za rady. J

IMG_4543.jpeg

IMG_4544.jpeg

IMG_4545.jpeg

IMG_4548.jpeg

IMG_4549.jpeg

IMG_4559.jpeg

IMG_4560.jpeg

je to normálne , tie veká tečú vo veľkom , detto guferá na kľuke ... v lepšom štádiu to tečie tak že rozleptá vodné hadice a vystrelí z toho voda v najlepšej chvíli v 38st na dialnici ... totalne olejničky

toto na foto by som prvé umyl , vyzerá že to žere olej ako tiež zvyknú a ten kto to dolieval nemá pevnú ruku 

• Pozitivní 1

Ahoj Suri, děkuji ti za tvoji odpověď. Myslíš že by v tomhle případě pomohlo vyměnit ventilové víko s novými gufery pro vstřiky?