Přejít na obsah

Vypínač zadních repro


Doporučené příspěvky

Chtěl bych se zeptat jestli by bylo složité dodělat jak je čudlík naotevření nádrže ještě jeden čudlík mám tam (2volné místa) čudlík třeba EDS aby mi vypínal zadní reproduktory. Protože když vezu v kufru psy nebo mámu tak jim to vadí a na tom rádiu se to vypíná blbě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych to řešil faderem, ale každej jak myslí... nebo pořid psům sluchátka na uši jako měl Otík, ka každou stranu kufru háček na zavěšení sluchátek, aby ti nelítaly po kufru když zrovna nevezeš psy a budeš moct i tůrovat motor a psiska budou spokojený :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páčka by sem mi rozhodně nelíbila, ale páčka a čudlík funguje na stejnym principu. Čudlík stlačen zapnuto, páčka nahoře zapnuto. Nebo proč by čudlík nešel?

On to asi myslí tak že ten vypínač je jen jednopólovej a ty bys chtěl odpojit obě dvě zadní větve reproduktorů pravou i levou stranu. Takže se musí použít dvoupólový přepínač, aby se to nezkratovalo. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páčka by sem mi rozhodně nelíbila, ale páčka a čudlík funguje na stejnym principu. Čudlík stlačen zapnuto, páčka nahoře zapnuto. Nebo proč by čudlík nešel?

On to asi myslí tak že ten vypínač je jen jednopólovej a ty bys chtěl odpojit obě dvě zadní větve reproduktorů pravou i levou stranu. Takže se musí použít dvoupólový přepínač, aby se to nezkratovalo. :)

no keby bol problem v poloch, tak to riese rele. nie? a s troskou elektroniky by sa dalo poriesit aj ovladanie tlacitkom /teda bez aretacie pokia ASR a ESP nema aretaciu/ stlacis raz, vypnu sa, stlacis znova, zapnu sa a tak dokola

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

někteří chápou co je to tlačítko a co spínač/vypínač. Osobně si myslím, že spínací elektronika je zbytečně složitá pro dotyčného a nákladnější než páčkový nebo kolíbkový 2pól. vypínač který může schovat kamkoliv a dá za něj max 20Kč v případě páčky 10Kč:-) a udělá si to sám.

Editováno: , autor: Remus by skoda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

někteří chápou co je to tlačítko a co spínač/vypínač. Osobně si myslím, že spínací elektronika je zbytečně složitá pro dotyčného a nákladnější než páčkový nebo kolíbkový 2pól. vypínač který může schovat kamkoliv a dá za něj max 20Kč v případě páčky 10Kč:-) a udělá si to sám.

to jo, ale ked si detailista, tak tu packu ani kolebku nerozchodis :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@zabiak

ak by si to chcel riesit komfortne, tak pouzi bistabilny klopny obvod, napr. 7474 tam su dokonca 2 - pouzijes iba jeden ;) , prepojis vystup Q na vstup D a pomocou C/CLK - tlacitko/ ovladas rele pripojene na volny vystup. je to velmi jednoduche a dalo by sa to iste zbastlit aj rovno do tlacitka.

dalsie riesenie je citac s 7490 alebo 7493, tam sa na vystupe QA meni 0 1 0 1 ... podla toho ako privadzas impulzy na vstup CKA. zacina to 0 teda repro vypnute, ak by si to chcel opacne, staci dat na vystup invertor a potom to bude po zapnuti na 1 teda repro zapnute

post-29-1169630373.png

Editováno: , autor: Tunak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este mi napadlo jedno riesenie, aretaciu ma vyhrev zadneho okna, ale to ma design ako krajny ovladac, tak by tam mozno slo prehodit len krytku z ESP alebo ASR a mas to bez elektroniky a nebude to uberat na pozitku pri pohlade na interier tvojho auta :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No Zabiaku ja nevim, zkus se jeste poptat zkusenejsich, ale mam dojem, ze jen tak odpojit repro od koncaku by se asi nemelo. Zesilovac potom pracuje bez zateze na vystupnich tranzistorech je zvysene napeti, ktere by je mohlo prorazit.

Nejsem si jistej jestli u tyhle tridy zesilovacu to tak je, ale kdysi jsme to ve skole merili. Snad poradi nekdo zkusenejsi. Osobne bych se smiril s tim ovladanim na radiu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No Zabiaku ja nevim, zkus se jeste poptat zkusenejsich, ale mam dojem, ze jen tak odpojit repro od koncaku by se asi nemelo. Zesilovac potom pracuje bez zateze na vystupnich tranzistorech je zvysene napeti, ktere by je mohlo prorazit.

Nejsem si jistej jestli u tyhle tridy zesilovacu to tak je, ale kdysi jsme to ve skole merili. Snad poradi nekdo zkusenejsi. Osobne bych se smiril s tim ovladanim na radiu.

To se na to radši stím smířím. Já myslel, že jen seženu čudlík pak mi někdo přeruší ňákej kablík a bude to fachat a bude to elegantní a jednoduché to, že jich tam vede víc mě nenapadlo. Navíc jsem elektrolama takže na to peču. Ale stejně díky za nápady

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No Zabiaku ja nevim, zkus se jeste poptat zkusenejsich, ale mam dojem, ze jen tak odpojit repro od koncaku by se asi nemelo. Zesilovac potom pracuje bez zateze na vystupnich tranzistorech je zvysene napeti, ktere by je mohlo prorazit.

Nejsem si jistej jestli u tyhle tridy zesilovacu to tak je, ale kdysi jsme to ve skole merili. Snad poradi nekdo zkusenejsi. Osobne bych se smiril s tim ovladanim na radiu.

take horke to snad nebude, si uvedom ze snad vsetky sucasne radia maju 4x vystup a ked ma niekto v aute iba 2x repro tak nikto nekaze nastavit fader iba na 1 par repro. koncaky pojdu na prazdno a ze snad stupne napatie na nich tak to by ich nemalo odrovnat. je dost mozne ze tie 4 koncaky su v jednom cipe a tak by ani to nemalo byt nejako moc vyzname. prirovnal by som to zjednodusene k javu: co sa stane s nezapojenou zastrckou ked v elektrarni zvysia napatie? :D

zabiak - ak mas chut, tak tam kludne ten packovy prepinac daj. typ ON-ON, musi mat 6 vyvodov (3 kontakty x2 rady) a prepinat budes iba + . zem ostane neprerusena.

napr. takyto (je to blbo fotene,nevidiet tam tu druhu radu)

pct.631-017.1.jpg

Editováno: , autor: Tunak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se zeptat jestli by bylo složité dodělat jak je čudlík naotevření nádrže ještě jeden čudlík mám tam (2volné místa) čudlík třeba EDS aby mi vypínal zadní reproduktory. Protože když vezu v kufru psy nebo mámu tak jim to vadí a na tom rádiu se to vypíná blbě.

Pockej, ty vozis v kufru mamu? :D

Jinak osobne nevidim problem nastavit to behem 3s faderem, nez se s tim takhle srat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...