Přejít na obsah

Prevodovka v zime


vrahun

Doporučené příspěvky

Pri naštartovani v zimnych obdobiach je počut hluk z prevodovky,no pri vyšlapnuti spojky to prestane.problem trva pokial sa automobil nezahreje a potom to prestane. Auto ma najazdene 170000km .Počul niekto o tom že z vonkajšej časti prevodovky bez demontaže prevodovky z vozidla je kryt pod ktorim sa da dostat k 5.prevod.stupnu a na synchrone je nejaka spružinka ktora pritlača ozubene koleso a tym že je spružinka opotrebovana spôsobuje sa v prevodovke ten neprijemny zvuk hlavne v zime lebo aj olej ma svoju vinu na tom škrčani..Problem nemam len ja určite ale počul niekto o tom odstraneni o ktorom som sa dozvedel ak ano tak to chcem rysknut vymenit len sa mi to nechce verit že bi to bolo len take jednoduche pri takom nmožstve kilometrov

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri naštartovani v zimnych obdobiach je počut hluk z prevodovky,no pri vyšlapnuti spojky to prestane.problem trva pokial sa automobil nezahreje a potom to prestane. Auto ma najazdene 170000km .Počul niekto o tom že z vonkajšej časti prevodovky bez demontaže prevodovky z vozidla je kryt pod ktorim sa da dostat k 5.prevod.stupnu a na synchrone je nejaka spružinka ktora pritlača ozubene koleso a tym že je spružinka opotrebovana spôsobuje sa v prevodovke ten neprijemny zvuk hlavne v zime lebo aj olej ma svoju vinu na tom škrčani..Problem nemam len ja určite ale počul niekto o tom odstraneni o ktorom som sa dozvedel ak ano tak to chcem rysknut vymenit len sa mi to nechce verit že bi to bolo len take jednoduche pri takom nmožstve kilometrov

Zdarec taky me to delalo a bylo to spojkove ložisko nutno vymenit a je po nepřijemnem zvuku. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Zdarec taky me to delalo a bylo to spojkove ložisko nutno vymenit a je po nepřijemnem zvuku. -_-

NIe nie nemusi to bit ložiskom pokjal ked sa zahreje tp stichne tak to bude tym sinchronom ale o tej pruzinke som nepočul a zaujimalo by to aj mna mne odporučili vimenit olej za OTHP3 no este som to neskusal ale povedalo my to ar odbornikou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri naštartovani v zimnych obdobiach je počut hluk z prevodovky,no pri vyšlapnuti spojky to prestane.problem trva pokial sa automobil nezahreje a potom to prestane. Auto ma najazdene 170000km .Počul niekto o tom že z vonkajšej časti prevodovky bez demontaže prevodovky z vozidla je kryt pod ktorim sa da dostat k 5.prevod.stupnu a na synchrone je nejaka spružinka ktora pritlača ozubene koleso a tym že je spružinka opotrebovana spôsobuje sa v prevodovke ten neprijemny zvuk hlavne v zime lebo aj olej ma svoju vinu na tom škrčani..Problem nemam len ja určite ale počul niekto o tom odstraneni o ktorom som sa dozvedel ak ano tak to chcem rysknut vymenit len sa mi to nechce verit že bi to bolo len take jednoduche pri takom nmožstve kilometrov

Kdybys pohledal ve starších tematech tak se to tu už několikrát omílalo. Máš tam hustý olej. Do převodovky Felicie dej třeba OTHP3 a tento problém se potlačí.

Když se rozjedeš studený tak je to pár metrů jakž takž, potom hrčí a pozahřátí stichne. Hrká to soukolí 5. stupně, které je ve víku převodovky. Maže se tak , že v hlavní skříni vynášejí kola olej do takového žlabu a tím to stéká na soukolí 5. stupně . Když je tuhý olej tak ho kola nestačí vynášet, soukolí 5. stupně je nedostatečné mazané a chrastí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...