Přejít na obsah

Kufr nezamyká


Petr 103

Doporučené příspěvky

Zdravím. Mám problém s kufrem.Dálkou zamknu, vše se zamkne krom kufru.Zamknu klíčem u řidiče, to samé; klíčem zámek kufru,vše zamkne krom kufru.Auto zamčené, kontrolka bliká, kufr ale otevřu a spustí se alarm. Auti r.v.99/1,8T LaK.. Poradí někdo? dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Mám problém s kufrem.Dálkou zamknu, vše se zamkne krom kufru.Zamknu klíčem u řidiče, to samé; klíčem zámek kufru,vše zamkne krom kufru.Auto zamčené, kontrolka bliká, kufr ale otevřu a spustí se alarm. Auti r.v.99/1,8T LaK.. Poradí někdo? dík

Měl jsem to stejné. Bylo to na výměnu servomotorku zamykání. Byl zadřený,nomohl se pohybovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servis nebo doma? Cena? Tohle není moje parketa.

Sežeň si někde na vrakárně celý ten zámek, vycvakneš ten plastovej dekl na 5. dveřích, opatrně sloupni krycí fólii aby šla dát posléze naz5. Zámek drží 3 Torx šrouby, jeden je schovanej pod tím bílým krycím plastíkem (odcvaknout pryč) Jak vyndáš ty šrouby měl by jí zámek celkem snadno ven. Do zámku vedou 2 svazky kablíků, takže vycvaknout konektory. Nejlépe když si to nasucho vyzkoušíš a až pak zajedeš na vrakáč, kde si ten nový zámek rovnou vyzkoušíš (abys nekoupil nějakou sr...) Postup je na combi, ale u sedana to bude obdobné. Práce tak na půl hoďky (max hoďku) i pro začátečníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. To bych řešil i novým, není to takovej ranec, jinej problém spíš neděle, auto venku...

Myslím, že když zamčeš kufr klíčem tak by to mělo zůstat zamčené. pokud ne tak sundej ten velký plastový kryt , aby ses dostal k zámku a zamčí to potáhnutím táhla od servomotorku ručně. Zabouchni kufr a mělo by to zůstat zamčené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mal som ten samy problem,

z mechanizmu zozadu mi vypadla jedna mala zkrutna pruzinka, ktora napina tahla.

Tym som tam mal velkou vuli a po zamknuti mi ploska, ktoru motorcek potiahne doprava, zostala este v dosahu tahla od rucni klicky. Tazko o tom pisat, ja som sa zatvoril do kufru a sledoval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mal som ten samy problem,

z mechanizmu zozadu mi vypadla jedna mala zkrutna pruzinka, ktora napina tahla.

Tym som tam mal velkou vuli a po zamknuti mi ploska, ktoru motorcek potiahne doprava, zostala este v dosahu tahla od rucni klicky. Tazko o tom pisat, ja som sa zatvoril do kufru a sledoval...

Kde si sehnal tu pružinku novou ? Já jí mám taky načatou a škodovka jí jako náhr. díl nemá....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zustava viset, jako by byla zamacknuta pro otevreni, nebo jak to napsat. Tak to dela me, jakoby tam praskla nejaka pruzinka, ale jeste jsem se k demontazi nedostal :-((. Delam to tak, ze pri zamknutem aute dam kliku do normalni polohy, prstem pridrzim a pak odemknu dalkacem. Pak uz je to OK do pristiho zamknuti vozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zustava viset, jako by byla zamacknuta pro otevreni, nebo jak to napsat. Tak to dela me, jakoby tam praskla nejaka pruzinka, ale jeste jsem se k demontazi nedostal :-((. Delam to tak, ze pri zamknutem aute dam kliku do normalni polohy, prstem pridrzim a pak odemknu dalkacem. Pak uz je to OK do pristiho zamknuti vozu.

Je tam prasklá pružinka co vrací kliku. Bohužel neexistuje jako samostatný náhradní díl.

Takže nějaký vrakáč. Cena nového zámku je hrozivá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

OC1 - 97 -55 kW - Ahoj, dneska se mi stal stejný problém. Dočasně jsem ho vyřešil tak, že jsem sundal ten plastový kryt a vyháknul kovovou tyčinku, která se pohybovala po stisknutí kliky na otevření (ze shora směrem dolů k zámku). Kufr jsem zabouchnul, otevřít nejde. Podívám se na to po Vánocích, teď kufr potřebovat nebudu. Bude to servomotorkem ? Nešel zamknout ani na klíč, ani na dálkové ovládání centrálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...