Přejít na obsah

Výměna žárovky pro osvětlení nástupního prostoru ve zpětném zrcátku


author

Doporučené příspěvky

Je to jednoduchý,nejdřív se musí vydloubnout samotné sklo zrcátka,to jsem udělal šroubováčkem který jsem zastrčil do mezery mezi samotné sklo zrcátka a plast.lakovaný kryt a jakoby ho vydloubnul ven a ono samo vyskočí,po té z něj odpojit dva kabliky od vyhřívání,pak ten lakovaný kryt ten je také jen nacvaknutý,ten se vytahuje směrem nahoru,chce to trochu síly a taky vyskočí samo a pak už je k žárovkám přístup,je tam klasická patice třeba jako ve světle a je tam obyč.5w žárovka.

Já si ty žárovky měnil za 5W s xenon.efektem a výměna žárovek v obou zrcátkách mi trvala max.15min.

Koupil jsem OII a nesvítí jí ani jedno zrcátko. Když se tam chci podívat, tak nestačí shodit jen ten plastový kryt. Kdysi jsem na OI skoušel vyndat jen sklo a prasklo mi

A co máš za výbavu? Osvětlení nástupního prostoru je jen v Eleganci. Tak aby si to zbytečně nerozebíral.

Editováno: , autor: Lancelot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
takže je to jen u modelů Elegance.. dle důvěrného a spolehlivého zdroje.. ;)
diky za radu :palec2: , nechci nic rikat ale mam ambiente a je to tam, MR 11/2004...

Standardne je osvetleni nastupniho prostoru dodavane do Elegance a vyssich vybav. Do modelu Ambiente a 4x4 se dostane pokud si objednas zatmavovana zpetna zrcatka (vnitrni i vnejsi).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Je to jednoduchý,nejdřív se musí vydloubnout samotné sklo zrcátka,to jsem udělal šroubováčkem který jsem zastrčil do mezery mezi samotné sklo zrcátka a plast.lakovaný kryt a jakoby ho vydloubnul ven a ono samo vyskočí,po té z něj odpojit dva kabliky od vyhřívání,pak ten lakovaný kryt ten je také jen nacvaknutý,ten se vytahuje směrem nahoru,chce to trochu síly a taky vyskočí samo a pak už je k žárovkám přístup,je tam klasická patice třeba jako ve světle a je tam obyč.5w žárovka.

Já si ty žárovky měnil za 5W s xenon.efektem a výměna žárovek v obou zrcátkách mi trvala max.15min.

Cau,

dneska jsem menil zarovky u O2face, vsechno slo jak po masle. Zarovky krasne sviti, zrcatka vypadaji v cajku, ale problem nastal, kdyz jsem sednul do auta a chtel je seridit, abych neco videl. Zrcatko u ridice je ok, ale u spolujezdce jezdi pouze v minimalnim rozmezi. Mel jsem ho vyndane snad 5x, postupne jsem ho nacvakaval z ruznych stran, nastavoval jsem motorek do ruznych poloh (kdyz tam neni zrcatko, tak funguje bezproblemu), ale jakmile nacvaknu zrcatko, omezi se pohyb skoro ve vsech smerech. Snazil jsem se mu pomoci i rucne, ale nic. Mate nejaky postup nandavani zrcatka, aby vse bylo ok? Nebo tusite, kde by mohl byt zadrhel? Ja uz jsem marnej.

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravíčko, tak dneska jsem zjistil, že mi taky osvětlení nástupního prostoru nesvítí - praskla žárovka... Kdo jste měnil za nějakou bělejší barvu? Do teď jsem na to kašlal, ale když už mam něco kupovat, tak ať to ladí ke xenonům pěkně. Nějaké návrhy? Sice to vlákno je už pekelně staré, ale někdo tu psal, že měnil za žárovku s xenonovým nádecham, víte někdo výrobce, případně název té žárovky, nebo nějaké LED že by už byly co nehází chybu??? Poraďte ať to nemusím pracně shánět :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravíčko, tak dneska jsem zjistil, že mi taky osvětlení nástupního prostoru nesvítí - praskla žárovka... Kdo jste měnil za nějakou bělejší barvu? Do teď jsem na to kašlal, ale když už mam něco kupovat, tak ať to ladí ke xenonům pěkně. Nějaké návrhy? Sice to vlákno je už pekelně staré, ale někdo tu psal, že měnil za žárovku s xenonovým nádecham, víte někdo výrobce, případně název té žárovky, nebo nějaké LED že by už byly co nehází chybu??? Poraďte ať to nemusím pracně shánět :kol-28:

hoj

ja tam vrazil 4diodove LEDky T10ky s odporem co sviti jen primym smerem a ve tme je to luxus (na tech fotkach to neni tak dobre videt jak v realu)...odkaz na ne uz nemam, bral sem to pres aukro....mam predFL a sundaval sem jen kryt zrcatka, celkem to slo vpoho

post-59733-0-06681700-1334743616_thumb.j

post-59733-0-35217000-1334743625_thumb.j

Editováno: , autor: smrczech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hoj

ja tam vrazil 4diodove LEDky T10ky s odporem co sviti jen primym smerem a ve tme je to luxus (na tech fotkach to neni tak dobre videt jak v realu)...odkaz na ne uz nemam, bral sem to pres aukro....mam predFL a sundaval sem jen kryt zrcatka, celkem to slo vpoho

tak já mam na SPZ taky bílé LED, tak tohle by se mi líbilo, asi do toho půjdu, taky to potřebuje tedy odpor že? No a co do parkovaček? Tam je stejná patice? Moc se v tom nevyznam, protože všude je napsané v příručkach W5W a to prostě na netu nikdo takhle popsané nemá, takže by to mělo být to T10?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

áno,je to T10,v parkovačkách už potrebuješ odpor,v zrkadlách nie :kol-28:

Super, tak už tomu rozumim teď. Našel jsem tyhle CAN-BUS... která by mohla být lepší? chci ke xenonům do parkováků, ale nevím jaký je rozdíl mezi tou 1SMD a 4SMD???

70178.jpg

63945.jpg

Ta první vypadá kultivovaně, ale ta druhá zase vypadá, že by svítila více... nějaké rady? Někdo zkoušel už?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozdiel medzi 1SMD a 4 SMD je v počte diód...tieto diódy majú názov SMD a číslo znázorňuje počet,koľko je ich na plošnom spoji :)

To celkem chápu, ale myslel jsem rozdíl ve svítivosti, 1SMD může být silnější, než 4SMD... Záleží asi přímo na těch čipech... prý oboje svítí stejně, tak uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...