Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Používa niekto v predFL OII telefón s Androidom v kombinácii s Columbusom s najnovším FW? Ja som doposiaľ používal Windows Mobile a na Columbude som nevidel žiadne kontakty. Pod názvom siete vidím hlášku "Žádný uživatel nepřipojen". WM telefón mám v servise, tak používam Nokiu so Symbianom a tam všetko funguje ako má a kontakty mám prístupné aj cez displej Columbusa.

Ako na tom budem ak by som kúpil Android?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používa niekto v predFL OII telefón s Androidom v kombinácii s Columbusom s najnovším FW? Ja som doposiaľ používal Windows Mobile a na Columbude som nevidel žiadne kontakty. Pod názvom siete vidím hlášku "Žádný uživatel nepřipojen". WM telefón mám v servise, tak používam Nokiu so Symbianom a tam všetko funguje ako má a kontakty mám prístupné aj cez displej Columbusa.

Ako na tom budem ak by som kúpil Android?

POZOR. Android NEPODPORUJE rSAP, takže se s GSM III nespojíš. rSAP profil nejde ni nijak doinstalovat.

Jediné řešení je dát GSM II.

Nebo, vzhledem k nedostupnosti GSM II, dát GSMIII premium UMTS (jednotka 3C8 035 730 A). Nebude zobrazovat na předface maxidot. Telefon se musí spárovat s jednotkou v jiném (FL) autě.

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

POZOR. Android NEPODPORUJE rSAP, takže se s GSM III nespojíš. rSAP profil nejde ni nijak doinstalovat.

Jediné řešení je dát GSM II.

Nebo, vzhledem k nedostupnosti GSM II, dát GSMIII premium UMTS (jednotka 3C8 035 730 A). Nebude zobrazovat na předface maxidot. Telefon se musí spárovat s jednotkou v jiném (FL) autě.

To neni pravda 2.2 uz umi rSap mam na to pripojeny Samsung galaxy s

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K jaké jednotce máš ten Samsung s Androidem připojený?

Oficiálně v Androidu totiž podpora rSAP není. Ani ve verzi 2.2.

http://smartmania.mo...single&ide=1330

Kdysi jsem strávil hodně času hledáním řešení, ale žádné není.

Výsledek pátrání byl, že do Androidu nejde rSAP profil nijak přidat.

tady lidi píšou, že jim funguje, ale nepíšou s jakou jednotkou, takže bych tipoval na GSMII

http://briskoda.net/...-galaxy-s-rsap/

tak jsem našel odkaz, kde se píše, že Galaxy S je jediný telefon s Androidem s podporou rSAP

http://sgalaxy.cz/fo...re/7858-re-rsap

je to nějaké řešení Samsungu, takže asi tak

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak pise Joska, Android sam osobe profil rSAP neumi, implementace rSAPu v Galaxy je proprietarni zalezitost Samsungu...

Nez jsem nedavno kupoval N8ku (vymena stare E65ky) trochu jsem si zjistoval kompatibilitu s rSAPem, a byl jsem drobet ze situace kolem tohoto specifickeho profilu (nutneho pro autotelefony se sdilenim SIMky z mobilu) v jinych nez Nokia telefonech zklaman, a sel proto do N8.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to škoda, protože Android je hodně dobrý OS.

Přemýšlím o náhradě HTC s Windows Mobile a HTC s Androidem se mi hodně zamlouvá.

Bohužel mám předface auto s GSMIII a sehnat GSMII je dost problém.

U FL aut není problém dát 3C8 jednotku, která umí rSAP i HFP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A na pripojenie k GSM II snáď rSAP netreba, nie?

GSMII je jen "obycejna" HF sada, ktera rSAP nepotrebuje, te staci obycejny HF profil, prip. PBAP pro prenos telef. seznamu.

Profil rSAP potrebuji plnohodnotne autotelefony (jako je napr. GSMIII) bez vlastniho slotu pro SIM kartu, autentifikaci z nejake SIM karty si berou vzdalene prave pomoci tohoto specialniho bluetooth profilu z jineho telefonu (mobilniho) ve sve blizkosti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GSMII je jen "obycejna" HF sada, ktera rSAP nepotrebuje, te staci obycejny HF profil, prip. PBAP pro prenos telef. seznamu.

Profil rSAP potrebuji plnohodnotne autotelefony (jako je napr. GSMIII) bez vlastniho slotu pro SIM kartu, autentifikaci z nejake SIM karty si berou vzdalene prave pomoci tohoto specialniho bluetooth profilu z jineho telefonu (mobilniho) ve sve blizkosti...

To ja viem, GSMIII som istý čas mal v aute. Ale nebol som spokojný, lebo z viac než 300 kontaktov som videl v aute len cca 200 a keďže telefón bol bez siete, tak som ich nevedel ani priamo na mobile vytočiť. A ešte mi chýbalo pripojenie na internet v čase, keď som bol v aute (či už pri čakaní alebo pre online navigáciu). A taktiež sa mi stávalo, že po vystúpení z auta sa telefón niekedy neprihlásil do siete, a niekoľko hodín sa mi nikto nedovolal.

Definitívny verdikt je teda aký? Prenáša sa telefónny zoznam z telefónu s Androidom (najlepšie v 2.2 od HTC) korektne aj u predFL áut s GSM II a vidieť ich aj na displeji Columbusa? Alebo sa zobrazuje na diposlji navi hláška "Uživatel nepřipojen" ako u WinMobile?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GSMIII a Nokia N8

Tak jsem ucinil zajimavy postreh, na rozdil od me predesle E65ky umi N8 do Columba s GSMIII pri kazdem sparovani prenaset i seznam poslednich hovoru z mobilniho telefonu do autotelefonu, kde se tim zaktualizuje seznam hovoru z autotelefonu. To je hodne pohodlne, nebot tak i v autotelefonu (GSMIII) vidim odesle (prisle) hovory z obou telefonu, coz s E65/66 neslo...

Samozrejme zcela plna kompatibilita rSAP a PBAP, vsechno je bez problemu, prenos-aktualizace celeho tlf. seznamu (cca 500 polozek, kazda min. 1-2 telefony) se s N8 udela vyrazne rychleji, nez s E65/66. Jen skoda, ze nemam zcela posledni verzi GSMIII, abych vyzkousel i novou podporu pro A2DP a 3G/UMTS/HDSP datove pripojeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...